Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Frasyniuk obraził polskich żołnierzy! Premier Morawiecki: To musi spotkać się z potępieniem

Skandaliczne słowa Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach padły na antenie TVN 24 i - co zadziwiające - nie spotkały się z reakcją prowadzącego rozmowę Grzegorza Kajdanowicza. "Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Władysław Frasyniuk
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Skandaliczne słowa padły dziś na antenie telewizji TVN 24. Władysław Frasyniuk w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem nazwał polskich żołnierzy strzegących granicy z Białorusią "watahą psów" oraz "śmieciami". Złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. skandalicznych słów Frasyniuka zapowiedział już minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a także Dariusz Matecki, prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

"Język naszej debaty publicznej od dawna pozostawia wiele do życzenia. Opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziły do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy. Do tej pory uznawałem, że to świadczy wyłącznie o nich i ich kulturze, a wyborcy w swoim czasie to ocenią"

- napisał premier Mateusz Morawiecki, dodając:

Dzisiaj jednak padły słowa, które muszą się spotkać z potępieniem. Zaangażowany w działania opozycji Władysław Frasyniuk w sposób wyjątkowo podły obrażał żołnierzy Wojska Polskiego na antenie telewizji TVN24. Dodajmy, że prowadzący rozmowę dziennikarz w żaden sposób nie zareagował na te słowa.

"Żołnierze wykonujący trudne misje i chroniący naszych granic, zawsze otrzymają nasze wsparcie. Zawsze mogą liczyć na wsparcie każdego przyzwoitego Polaka" - podkreślił szef rządu.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Władysław Frasyniuk #Mateusz Morawiecki

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (233)
Anonim 23.08.2021 13:29
gdyby ten lewacki robak powiedział tak do wojska w roku 1920 lub 1939 to jak długo by cieszył mordę?
Anonim 23.08.2021 12:35
Po takiej wypowiedzi powolac Frasyniuka do wojska!
Anonim 23.08.2021 12:23
Po taking wypowiedzi powolac Władysława Frasyniuka do wojska!
Anonim 23.08.2021 12:20
Wladyskaw Frasynuk wystekal, Zdradek Sikorski wymyslil watahe!
Bydgoszcz 23.08.2021 11:56
Przydupasy Łukaszenki szkalują Polskę.Okazuje się kto jest kim ,sami się odkrywają.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo