Lech Wałęsa
Dorota Kania UJAWNIA: Co robił Wałęsa w „szkole szpiegów” w Kiejkutach?
W najnowszym odcinku programu Doroty Kani „Koniec systemu” zaprezentowany został unikatowy materiał filmowy z 1992 r., przedstawiający wizytę ówczesnego prezydenta RP, Lecha Wałęsy, w tajnym ośrodku szkoleniowym PRL-owskiego Departamentu I MSW, a później Agencji Wywiadu, znanym bliżej jako tzw. „szkoła szpiegów” w Starych Kiejkutach.
Sędzia Igor Tuleya na spotkaniu KOD w Opolu. W dodatku ubrany „na Wałęsę”
Igor Tuleya znów dał o sobie znać. Celebryta wśród nadzwyczajnej kasty ruszył do Opola, gdzie spotkał się ze zwolennikami "totalnej opozycji". Sędzia zaskoczył także ubiorem, czerpiąc wzorce od samego Lecha Wałęsy. Tylko jak tu mówić o niezależności i niezawisłości sędziowskiej?
Nieznany list Kiszczaka do Wałęsy. A tam o lojalności i chronieniu agentury
Wśród nieznanych dokumentów gen. Czesława Kiszczaka odnalezionych w Hoover Institution Library & Archives w Stanford w USA znalazł się list do Lecha Wałęsy z 31 maja 1993 r. Kiszczak sugeruje w nim wiedzę na temat agenturalnej przeszłości ówczesnego prezydenta. Dodaje, że będzie lojalny wobec niego i zaznacza, że „agentura winna być chroniona, niezależnie od przemian politycznych i ustrojowych zachodzących w Polsce” – podaje Polskie Radio.