Jeden z koszykarzy Asseco Arki uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-Cov-2 - poinformował klub z Gdyni. To pierwszy przypadek wykryty w tym zespole. Koszykarz, którego nazwiska nie ujawniono, został odizolowany i poddany wszystkim procedurom wymaganym w kwarantannie.
Koszykarze Milwaukee Bucks już na pewno zakończą sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej. W czwartek zapewnili je sobie po wygranej z Miami Heat 130:116. Po 33 punkty zdobyli dla zwycięzców Giannis Antetokounmpo i Khris Middleton. Los Angeles Lakers, bez lekko kontuzjowanego LeBrona Jamesa, przegrali z Houston Rockets 97:113.
Marshall, najmłodszy z trzech braci Plumlee, koszykarzy NBA, porzucił występy na parkietach najlepszej ligi świata dla… wojska. Po dwóch latach służby jest porucznikiem U.S. Army i dowodzi 40-osobowym plutonem w Fort Lewis w okolicy w Seattle w stanie Waszyngton.