Na poniedziałek 23 grudnia Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego wyznaczyła termin podjęcia uchwały w sprawie ważności wyborów do Sejmu i Senatu z 13 października bieżącego roku. O terminie poinformował zespół prasowy Sądu Najwyższego.
- Rozprawa w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych wyznaczona została na godz. 12.00 w dużej sali rozpraw im. Stanisława Dąbrowskiego
- powiedział Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego.
Jak poinformował Michałowski, do Sądu Najwyższego wpłynęło w sumie 278 protestów wyborczych. Według danych zebranych po rozpoznaniu tych protestów - 10 protestów zostało uznanych za zasadne, lecz stwierdzone nieprawidłowości nie miały wpływu na wynik wyborów.
Zarzuty w przypadku 15 protestów były niezasadne. 247 protestów wyborczych Sąd Najwyższy pozostawił bez dalszego biegu. Z kolei sześciu protestów zostało załatwionych w inny sposób np. umorzono postępowanie, zwrócono protest w związku z nieuzupełnieniem braków formalnych.
Zgodnie z przepisami po rozpoznaniu wszystkich protestów - na podstawie sprawozdania z wyborów przedstawionego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz wydanych na posiedzeniach opinii w sprawie poszczególnych protestów - Sąd Najwyższy rozstrzyga o ważności wyborów. Rozstrzygnięcie ma formę uchwały podjętej w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, nie później niż w 90 dniu po dniu wyborów.