„Przelotnie popadać może w całym kraju, ale najwięcej deszczu będzie na Pomorzu. Tam spadnie go do 15 mm”
Termometry nadal wskazywać mają wartości dwucyfrowe. „Najchłodniej będzie na zachodzie i północy, tam 12-13 stopni Celsjusza. Natomiast najcieplej będzie lokalnie w centrum i na południu, do 17-18 stopni Celsjusza” – wskazał synoptyk IMGW.
Wtorek zapowiada się na wietrzny dzień. W centrum kraju, na nizinach, powieje w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich Karpat jeszcze silniej, do 80 km/h.
Wiatr będzie południowy i południowo-zachodni, po południu skręcający na zachodni.
Noc z wtorku na środę jeszcze z wiatrem, tyle tylko, że te najsilniejsze porywy będą, na co zwrócił uwagę synoptyk IMGW, w rejonie Wybrzeża. Nad morzem powieje z siłą do 70 km/h. W rejonach podgórskich Karpat nieco słabiej, do 60 km/h, a w głębi kraju do 55 km/h. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni.
Wciąż będzie pochmurnie i deszczowo w całym kraju.
Najchłodniejsza noc szykuje się w północno-zachodniej części kraju, z temperaturą 3-4 stopni Celsjusza. Natomiast najcieplej ma być w centrum i na południu. Tam 7-9 stopni Celsjusza.
1 listopada spodziewana jest przejściowa poprawa pogody. Opady powinny zaniknąć do południa, wiatr się uspokoi, ale zrobi się chłodniej, 8-12 stopni Celsjusza. Jedynie w rejonach południowo-zachodnich lokalnie może być nieco cieplej, 14-15 stopni Celsjusza.