Donald Tusk poinformował, że 29 października zostanie przedstawiony pierwszy raport komisji ds. wpływów rosyjskich i białoruskich. Zapowiedział, że będzie on zawierał "konkluzje i precyzyjne informacje dotyczące domniemanych działań obcych służb i obcych wpływów w Polsce".
Premier Donald Tusk w swoim expose obiecywał, że raz w miesiącu będzie spotykał się z wyborcami, by zdawać im sprawozdanie z prac rządu. Mijają miesiące, a wyborcy nie doczekali się spełnienia tej obietnicy.