Jak komisje śledcze zdemaskowały głupotę polityków od ośmiu gwiazdek Czytaj więcej w GP!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Sejm uchwalił ustawę ws. ograniczenia prawa do azylu • • •

Walka z przeciwnikami politycznymi trwa w najlepsze. Sejm zgodził się na areszt dla Zbigniewa Ziobry!

- Sejm wyraził zgodę na uchylenie immunitetu i zastosowanie do 30 dni aresztu wobec b. ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry (PiS). Chodzi o zastosowanie - na wniosek komisji śledczej ds. Pegasusa - kary porządkowej za niestawiennictwo na posiedzeniu.

Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro
Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Walka z przeciwnikami politycznymi

Sejmowa komisja regulaminowa rekomenduje Sejmowi uchylenie immunitetu posłom PiS Zbigniewowi Ziobrze oraz Marcinowi Romanowskiemu. Wniosek ws. Ziobry skierowała do Sejmu nielegalna komisja śledcza ds. Pegasusa, która przed Ziobrą niedawno... uciekła. Dziś w Sejmie poseł PiS mówił o tym, co dzieje się w Polsce od czasu przejęcia władzy przez Tuska, ale też o tym, co spotyka osobiście jego.

- Jest premierem RP, ale jednocześnie człowiekiem, który w sposób bezczelny, bezwstydny, bez ogródek zapowiadał, że nie będzie jako premier przestrzegał obowiązującego w Polsce prawa - mówił Ziobro. 

Próbę aresztowania go nazwał bezpodstawną i bezprawną. Dodał, że to, co stało się na komisji regulaminowej, zapisało się czarnymi zgłoskami hańby w historii Sejmu. Pokusił się o ocenę tego, o co naprawdę chodzi...

- Żeby znaleźć pretekst, żeby mnie zamknąć jako przeciwnika politycznego, o to w tej bajce chodzi. Żeby zniszczyć przeciwników politycznych kryminalnie. Hańba! Zapisujecie się na kartach hańby polskiego parlamentaryzmu. To będzie wam zapamiętane

– zakończył.

Decyzja o areszcie

Tymczasem Sejm wyraził zgodę na uchylenie immunitetu i zastosowanie do 30 dni aresztu wobec b. ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry (PiS). Chodzi o zastosowanie - na wniosek komisji śledczej ds. Pegasusa - kary porządkowej za niestawiennictwo na posiedzeniu.

Za wnioskiem głosowało 239 posłów, przeciw było 194, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wcześniej w czwartek sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała wniosek sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa złożony do Sejmu za pośrednictwem prokuratora generalnego. Komisja chce w ten sposób doprowadzić do przesłuchania b. szefa MS.

Poseł nie może być pozbawiony wolności bez zgody Sejmu, czyli bez uchylenia mu w danej sprawie immunitetu. Wniosek o uchylenie immunitetu kierowany jest do Sejmu za pośrednictwem Prokuratora Generalnego. Jeśli immunitet zostanie uchylony, wniosek ws. aresztowania posła trafia do sądu, który podejmuje decyzję.

 

 

 



Źródło: niezalezna.pl, pap