Prawie połowa Włochów gotowa jest zawiadomić policję o zabronionych z powodu pandemii hucznych zabawach sylwestrowych - wynika z sondażu. Jak zauważono, ta szczególna czujność wynika z tego, że 76 proc. osób zrezygnowało w tych dniach ze spotkań z bliskimi.
W Austrii w weekend tłumy ludzi szturmowały stoki narciarskie. W sąsiednich Niemczech - chociaż wyciągi są unieruchomione - wiele osób jeździ na sankach. Władze alarmują o licznych naruszeniach zasad antyepidemicznych.