10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

Nowy numer tygodnika „Gazeta Polska”: Jak uzależnia chiński narko-TikTok. Ujawniamy wstrząsające dane o aplikacji

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 8 lutego 2023 r., szczególnie polecamy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego o tym, jak uzależnia chiński Tik-Tok - aplikacja, która bije rekordy popularności wśród młodych. Będzie też o tym, kto strzelał do górników i kłamstwach Tuska w tej sprawie, wywiad z minister Anną Moskwą oraz kulisy wyborczej gry o rozszerzenie NATO. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Jak uzależnia chiński narkoTikTok. Ta aplikacja ma destrukcyjny wpływ na dzieci

13,5 mln polskich internautów odwiedziło w grudniu 2022 roku chińską platformę społecznościową TikTok. Tymczasem serwis ten budzi na całym świecie coraz większe kontrowersje nie tylko ze względów bezpieczeństwa, lecz także z uwagi na zagrażające dzieciom mechanizmy uzależniające. Coraz więcej ekspertów zauważa przy tym, że chińska wersja TikToka jest przyjazna najmłodszym, w jaskrawym przeciwieństwie do globalnego wydania aplikacji.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

Ponadto w numerze:

  • Lasy - sprawa naszej suwerenności 

Lasy to nasze suwerenne terytorium i zasób. Gospodarka leśna i zarządzanie zasobami to nasza kompetencja i nie sądzę, by ktoś lepiej potrafił tym zarządzać niż nasi leśnicy. Podobnie jak swego czasu rybacy wiedzieli, jak zarządzać rybami w Bałtyku. Po prostu polityka wspólnotowa w zarządzaniu zasobami nie sprawdza się.
- przekonuje Anna Moskwa, minister Klimatu i Środowiska. Rozmawia Jacek Liziniewicz.

  • Górnik ma dość kłamstw Tuska

Marcin Gralak został postrzelony przez policję – gumowa kula trafiła go w głowę. Do dramatu doszło osiem lat temu, gdy z kolegami z kopalni demonstrowali przed Jastrzębską Spółką Węglową, bo za rządów Platformy Obywatelskiej ich sytuacja znacząco się pogorszyła. Teraz Donald Tusk twierdzi, że wśród rannych nie było górników, a policjanci starli się z „kibolami”. Gralak ma dość tych kłamstw. Dlatego pozwie szefa Platformy, aby przeprosił i sprostował oszczerstwa.
- więcej na ten temat w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Centrum Lemkina - dokumentują ludobójstwo 

Kateryna, Wołodymir, Oksana… Cierpienia, łzy, śmierć najbliższych, zburzone domy, okrucieństwo Rosjan, gwałty i morderstwa. Wojna w najstraszniejszym wymiarze. Prawdziwe piekło. Centrum Dokumentowania Zbrodni Rosyjskich w Ukrainie im. Rafała Lemkina przy Instytucie Pileckiego zbiera świadectwa zbrodni. Na początku lutego w Berlinie miała miejsce niezmiernie ważna międzynarodowa konferencja – „Rosyjska agresywna wojna przeciwko Ukrainie. Wyzwania związane z dokumentowaniem i ściganiem zbrodni wojennych”.
- czytamy w tekście Tomasza Łysiaka.

  • Izrael buduje koalicję przeciw Teheranowi 

Udane uderzenie na zakłady wojskowe na terenie Iranu, prawdopodobnie przeprowadzone przez Mosad, może wskazywać, że nowy rząd Benjamina Netanjahu jest gotowy na eliminację zagrożenia ze strony Teheranu. Co więcej, może mieć w tym wsparcie sojuszników, w tym USA.
- więcej na ten temat w tekście Macieja Kożuszka.

  • Wyborcza gra o rozszerzenie NATO 

Tylko dwa kraje członkowskie NATO nie ratyfikowały dotąd przyjęcia do Sojuszu Szwecji i Finlandii. To Turcja i Węgry. Tak się składa, że to dwaj członkowie NATO najmniej krytyczni wobec Rosji. Ale kluczowe jest stanowisko Ankary. Tymczasem w Turcji zbliżają się ważne wybory. I w tym należy szukać wytłumaczenia weta Recepa Tayyipa Erdoğana.
- kulisy gry o rozszerzenie NATO opisuje Antoni Rybczyński.

  • Środowisko: Rzeczpospolita… rezerwatowa

Po 24 lutego ubiegłego roku, tj. barbarzyńskiej napaści Rosji na Ukrainę, wydawało się, że w Unii Europejskiej nastąpi otrzeźwienie. Nic z tego. Nadal prze ona do przodu ze swoimi ideologicznymi projektami. Rozporządzenie o odtwarzaniu przyrody jest dziś tego najlepszym przykładem. Aktywiści ekologiczni, którzy od dekad walczą z człowiekiem i polską gospodarką, mają już Rzeczpospolitą Rezerwatową na wyciągnięcie ręki.
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 



Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski