Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Usłużny funkcjonariusz komuny. Kolejny sędzia z przeszłością

Sędzia Krzysztof Cesarz, przewodniczący składu sędziowskiego Sądu Najwyższego, który w czerwcu odrzucił kasację drukarza skazanego za odmowę wydrukowania aktywistom LGBT plakatu, miał komunistyczną przeszłość - ujawnia "Gazeta Polska Codziennie".

na zdj. Krzysztof Cesarz
na zdj. Krzysztof Cesarz
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Krzysztof Cesarz to kolejny sędzia Sądu Najwyższego z przeszłością, o której nie informowano dotychczas opinii publicznej. To jeden z sędziów, którzy po wejściu w życie obecnej ustawy o Sądzie Najwyższym zwrócili się do prezydenta Andrzeja Dudy, deklarując wolę pozostania w stanie czynnym mimo przekroczenia wieku 65 lat, który jest granicą przejścia w stan spoczynku. Jednak w swoim piśmie sędzia Cesarz pominął znowelizowaną ustawę, a przydzielił sobie prawo do pozostania w SN na mocy konstytucji. Dodatkowo sędzia zignorował termin, w którym miał złożyć wniosek na ręce prezydenta i skierował go po wskazanym przepisami czasie.

Sędzia Cesarz, który w Sądzie Najwyższym orzeka od wielu lat, był w czasach systemu komunistycznego działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Członkiem PZPR pozostawał także w drugiej połowie lat 80., a wprowadzenie stanu wojennego nie zmieniło jego woli pozostawania w szeregach partii. W tamtym czasie był sędzią Sądu Rejonowego w Łodzi. Za swoją pracę w PRL dosłużył się w 1985 r. Brązowego Krzyża Zasługi. W drugiej połowie lat 80. uzyskał dostępne tylko dla wybrańców władzy zezwolenie na pływanie morskie otwierające drogę do podróży do krajów za żelazną kurtyną.

Więcej w sobotniej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 



Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Krzysztof Cesarz #sędzia #komunizm #drukarz #LGBT

Maciej Marosz