Popis obłudy i kłamstwa przy mizernej frekwencji. Nie było chętnych do słuchania donosów na Polskę

Tak wyglądała sala plenarna podczas debaty o Polsce / https://twitter.com/r_czarnecki

  

Praworządność w Polsce była tematem debaty, jaką w Parlamencie Europejskim przeprowadzili między sobą europosłowie z Polski przy minimalnym zainteresowaniu zagranicznych eurodeputowanych. Ze strony Koalicji Europejskiej obejrzeliśmy festiwal donosów na własny kraj. - Popis obłudy, kłamstwa i pospolitego chamstwa - tak ich zachowanie skomentował obecny podczas spotkania europoseł Witold Waszczykowski.

Podczas debaty o polskiej praworządności, która odbyła się dziś w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, frekwencja - delikatnie mówiąc - nie była najwyższa. O Polsce chcieli dyskutować głównie polscy europosłowie. Zdjęcie w większości pustej sali ujawnił na Twitterze europoseł Ryszard Czarnecki. "Kolejny taki szczyt frekwencyjny" - napisał ironicznie.

Podczas samej debaty prym wiedli reprezentanci Koalicji Europejskiej. Trudno było uwierzyć, że tak zachowywać mogą się polscy europosłowie. Na przykład, Bartosz Arłukowicz mówił o "wrzasku, agresji i tępej propagandzie".

- To już nie jest debata, to jest wojna

- skomentował europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

O zachowaniu europosłów Koalicji Europejskiej podczas debaty pisał też Witold Waszczykowski. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że z "totalnej" strony był to "popis obłudy, kłamstwa i pospolitego chamstwa". Jako przykład, podał atak Radosława Sikorskiego na Beatę Szydło. 

- Kiedyś jeżdżono na skargi do Moskwy. Wstyd!!

- napisała z kolei europoseł Beata Kempa. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy. Śmiertelna ofiara koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

We Włoszech zanotowano pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa - podały media za służbami medycznymi. Zmarł 78-letni mężczyzna w regionie Wenecja Euganejska na północy kraju.

W piątek zanotowano łącznie 16 nowych przypadków groźnego wirusa w tym kraju. Osoby te zaraziły się we Włoszech.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts