Popis obłudy i kłamstwa przy mizernej frekwencji. Nie było chętnych do słuchania donosów na Polskę

Tak wyglądała sala plenarna podczas debaty o Polsce / https://twitter.com/r_czarnecki

  

Praworządność w Polsce była tematem debaty, jaką w Parlamencie Europejskim przeprowadzili między sobą europosłowie z Polski przy minimalnym zainteresowaniu zagranicznych eurodeputowanych. Ze strony Koalicji Europejskiej obejrzeliśmy festiwal donosów na własny kraj. - Popis obłudy, kłamstwa i pospolitego chamstwa - tak ich zachowanie skomentował obecny podczas spotkania europoseł Witold Waszczykowski.

Podczas debaty o polskiej praworządności, która odbyła się dziś w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, frekwencja - delikatnie mówiąc - nie była najwyższa. O Polsce chcieli dyskutować głównie polscy europosłowie. Zdjęcie w większości pustej sali ujawnił na Twitterze europoseł Ryszard Czarnecki. "Kolejny taki szczyt frekwencyjny" - napisał ironicznie.

Podczas samej debaty prym wiedli reprezentanci Koalicji Europejskiej. Trudno było uwierzyć, że tak zachowywać mogą się polscy europosłowie. Na przykład, Bartosz Arłukowicz mówił o "wrzasku, agresji i tępej propagandzie".

- To już nie jest debata, to jest wojna

- skomentował europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

O zachowaniu europosłów Koalicji Europejskiej podczas debaty pisał też Witold Waszczykowski. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że z "totalnej" strony był to "popis obłudy, kłamstwa i pospolitego chamstwa". Jako przykład, podał atak Radosława Sikorskiego na Beatę Szydło. 

- Kiedyś jeżdżono na skargi do Moskwy. Wstyd!!

- napisała z kolei europoseł Beata Kempa. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


KE rekomenduje ograniczenia w sprzedaży leków

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/jarmoluk

  

KE w środę zaprezentowała krajom UE rekomendacje ws. dostępu do leków podczas pandemii koronawirusa. Proponuje m.in. wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży leków, w przypadku których istnieje ryzyko niedoborów, oraz rozważenie tymczasowego ograniczenia internetowej sprzedaży.

Ryzyko niedoborów wynika przede wszystkim ze wzrostu popytu na leki stosowane w szpitalnym leczeniu pacjentów z koronawirusem. Pewną rolę odgrywa także gromadzenie zapasów przez obywateli, zwiększony popyt na eksperymentalne leki przeciwko koronawirusowi, wprowadzanie w UE i poza nią środków protekcjonistycznych, takich jak zakazy wywozu i gromadzenie zapasów krajowych oraz bariery transportowe między krajami.

"Ten bezprecedensowy kryzys w dziedzinie zdrowia stanowi ogromne obciążenie dla naszych systemów opieki zdrowotnej – zapasy podstawowych leków w wielu europejskich szpitalach są bliskie wyczerpaniu. Nie możemy sobie pozwolić na niedobór leków ratujących życie w tak krytycznym momencie. Przedstawiamy dziś państwom członkowskim konkretne działania, które mają na celu aktywne zapobieganie niedoborom i zapewnienie naszym szpitalom podstawowych leków potrzebnych do ratowania życia. Apeluję o solidarność i odpowiedzialność przemysłu farmaceutycznego w UE w celu zwiększenia produkcji leków potrzebnych do leczenia ciężko chorych pacjentów z koronawirusem"

- powiedziała Stella Kyriakides, komisarz do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

W wytycznych Komisji podkreśla się, że krajowe władze powinny okazać solidarność poprzez zniesienie zakazów i ograniczeń eksportu, aby zapewnić dostępność podstawowych leków w szpitalach i aptekach oraz uniknąć gromadzenia zapasów na poziomie kraju. Organy krajowe powinny również zwalczać wprowadzające w błąd informacje, które mogą prowadzić do niepotrzebnego gromadzenia zapasów w wyniku paniki zakupowej.

KE wskazuje, że kraje muszą zapewnić podaż poprzez "zwiększenie produkcji i jej reorganizację dzięki monitorowaniu zasobów i zdolności produkcyjnych, koordynacji wspólnych wysiłków przemysłu oraz wdrażaniu działań stymulujących popyt i inicjatyw w zakresie zamówień publicznych mających na celu pobudzanie podaży".

Mają też promować optymalne stosowanie leków w szpitalach, w szczególności poprzez dostosowanie istniejących protokołów szpitalnych lub ustanowienie nowych zatwierdzonych protokołów mających na celu zapobieganie nadużywaniu leków, a także umożliwienie przedłużenia okresu ważności leków.

KE sugeruje również zoptymalizowanie sprzedaży w aptekach, aby uniknąć gromadzenia nadmiernych zapasów poprzez wprowadzenie ograniczeń dotyczących sprzedaży leków, w przypadku których istnieje ryzyko niedoborów, oraz rozważenie tymczasowego ograniczenia internetowej sprzedaży leków podstawowych.

W ostatnich tygodniach Komisja, przy wsparciu ze strony Europejskiej Agencji Leków (EMA), gromadzi dane na temat aktualnych wyzwań w celu monitorowania, oceny i identyfikacji leków, w przypadku których istnieje ryzyko wystąpienia niedoborów. Obejmuje to monitorowanie ogólnego popytu ze strony państw członkowskich, a także skutków zakazu wywozu wprowadzonego przez państwa trzecie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts