Co wiemy o „panu Staszczyku”? Duklanowski: Miał dobrą opinię w SB. Był oddany, rozwijał się

/ / Twitter/@SenatRP

  

Miał bardzo dobrą opinię w Służbie Bezpieczeństwa. Był oddany, rozwijał się… To pozwoliło mu na awans - mówił dziennikarz Tomasz Duklanowski w programie Telewizji Republika "Dziennikarski Poker", opisując "człowieka honoru", na którego słowa powołał się dziś podczas konferencji prasowej marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Rozmowę przeprowadził red. Tomasz Sakiewicz.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odpierał dziś zarzuty dotyczące oskarżeń o przyjmowanie łapówek w czasie, gdy pracował jako lekarz. Podczas konferencji prasowej ujawniona została lista osób, które zostały pozwane przez marszałka Grodzkiego, padały nawet stwierdzenia, że to "zamach na konstytucyjny organ państwa".

Podczas konferencji prasowej marszałek Grodzki puścił nagranie, na którym wypowiadać ma się jego pacjent. Starszy mężczyzna mówi, że przyszła do niego osoba, która oferowała mu 5 tysięcy złotych w zamian za napisanie oświadczenia o tym, że marszałek Grodzki przyjmował od niego pieniądze na leczenie. "Pan Staszczyk", jak nazywał go Tomasz Grodzki, nie zgodził się na tę propozycję i miał powiadomić o tym samego profesora, obecnie marszałka Senatu.

Dziś, powołując się na Radio Szczecin, informowaliśmy już o Tadeuszu Staszczyku. Mężczyzna w przeszłości pracował, najpierw w Urzędzie Bezpieczeństwa, później w Służbie Bezpieczeństwa. Pisał o swojej żonie, że ta ma wrogi stosunek do obecnej rzeczywistości, co spotyka się z jego niezadowoleniem.

Dziś na antenie Telewizji Republika padły kolejne informacje nt. „człowieka honoru” Tomasza Grodzkiego.

„Miałem dziś okazję przejrzeć akta osobowego tego byłego funkcjonariusza UB. Jako młody człowiek zatrudnił się w Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w 1950 roku. Pracował tam przez 7/8 lat. Później został funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa. Tę funkcję pełnił do 1980 roku” - mówił Tomasz Duklanowski w programie Telewizji Republika „Dziennikarski Poker”.

Miał bardzo dobrą opinię w Służbie Bezpieczeństwa. Był oddany, rozwijał się… To pozwoliło mu na awans. Najpierw był oficerem operacyjnym. Prawdopodobnie zajmował się werbowaniem i inwigilowaniem Żołnierzy Wyklętych, być może ich przesłuchiwał… Potem został oficerem szkoleniowym

- mówił Duklanowski w rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem.

Odnosząc się do zarzutów prof. Grodzkiego, jakoby świadkowie zeznający o wręczonych łapówkach byli anonimowi, dziennikarz zapewnił, że osoby, z którymi rozmawia, „mają twarze, nie są cieniami”.

Dysponuje ich imionami i nazwiskami. Są to osoby wiarygodne. Jedna z nich wykonuje zawód zaufania społecznego. Nigdy wcześniej nie były karane. Co ważne, nie były UB-ekami ani SB-kami. Dla mnie ich wiarygodność jest 100-procentowa

- tłumaczył.


Do dzieła! Marszałek Grodzki bez koperty jest jak Wałęsa bez kuponów totolotka, Kwaśniewski bez flaszki albo Tusk bez Angeli Merkel, jednym słowem czuje się nieswojo bez czegoś, co dotąd towarzyszyło mu w życiu. W najbliższym, środowym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska" znajdą Państwo specjalną kopertę, którą można wysłać Tomaszowi Grodzkiemu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Byli na wycieczce w Izraelu, zachorowali na koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

9 obywateli Korei Płd., którzy odwiedzili w lutym Izrael i Zachodni Brzeg, jest zakażonych nowym koronawirusem - podało w sobotę ministerstwo zdrowia Izraela. Resort ogłosił trasę koreańskiej wycieczki i zalecił izolację tym, którzy mieli kontakt z turystami.

Wszyscy członkowie 77-osobowej grupy wrócili już do Korei i na tym etapie nie wiadomo, czy zostali zainfekowani wirusem przed lub po przybyciu do Izraela.

Koreańscy turyści byli częścią wycieczki zorganizowanej przez Kościół katolicki; odwiedzili wiele atrakcji turystycznych i religijnych w całym kraju, w tym kilkanaście kościołów. Ministerstwo zdrowia próbuje obecnie zlokalizować wszystkich, którzy kontaktowali się z turystami i mogli zostać zakażeni.

Według dyrektora generalnego ministerstwa, Mosze Bar Siman Towa, urzędnicy „oceniają, że liczba przypadków (koronawirusa) w Izraelu może być znacznie wyższa w wyniku wizyty grupy”.

Ministerstwo zdrowia opublikowało trasę koreańskiej wycieczki, która obejmuje popularne wśród turystów miejsca, m.in. Jerozolimę (Bazylikę Grobu Świętego oraz osiem innych kościołów i miejsc świętych), Nazaret, Masadę, Hebron, Betlejem, Jerycho, Nablus, kościoły w Tabdze nad Morzem Galilejskim, Cezareę, Netanię, a także parki narodowe Timna i Beer Szewa.

W ramach środków ostrożności ministerstwo wezwało wszystkich, którzy byli w bliskim kontakcie z turystami, do dwutygodniowej izolacji w domu.

Zgodnie z wytycznymi ministerstwa bliski kontakt obejmuje przebywanie w odległości mniejszej, niż dwa metry od jednego z turystów przez 15 minut. Urzędnicy szacują, że obejmuje to setki osób.

Ministerstwo dodało, że ci, którzy wchodzili w interakcje z turystami, ale nie spełniają kryteriów bliskiego kontaktu, nie muszą być umieszczani w izolacji. Muszą jednak zachować czujność w przypadku wystąpienia objawów - takich jak gorączka, kaszel oraz inne trudności w oddychaniu i niezwłocznie poinformować o tym ministerstwo.

Również w sobotę Korea Południowa zgłosiła ośmiokrotny skok zakażeń Covid-19 w ciągu czterech dni do 433, większość z nich związana była z kościołem i szpitalem w czwartym co do wielkości mieście w kraju, Daegu.

Jak zauważa izraelski dziennik "Haarec", chociaż w Korei Południowej zgłoszono setki przypadków koronawirusa, izraelskie ministerstwo zdrowia nie zabroniło wjazdu obywatelom Korei do kraju, ani nie instruowało Izraelczyków powracających z Korei Południowej, by zostali w izolacji w domu. Koreański premier określił występowanie koronawirusa w tym kraju jako „stan wyjątkowy”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts