niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Timmermans człowiekiem roku „GW”. Przypominamy jego wypowiedzi, w których atakował Polskę

Dodano: 19.05.2017 [08:46]
Timmermans człowiekiem roku „GW”. Przypominamy jego wypowiedzi, w których atakował Polskę - niezalezna.pl
foto: Fotomag/Gazeta Polska
„Gazeta Wyborcza” wręczy już po raz dziewiętnasty tytuł „Człowieka Roku”. W tym roku podjęto decyzję o nagrodzeniu „obrońcy wartości, na których zbudowano Unię Europejską”. O kim mowa? Człowiekiem roku „Wyborczej” został wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Ten sam, który wielokrotnie na arenie międzynarodowej w obrzydliwy sposób atakował Polskę. Przypominamy wypowiedzi, w których ten „wzór europejskich cnót” w arogancki sposób atakował Polskę.

Już samo uzasadnienie przyznania Timmermansowi tytułu człowieka roku „Gazety Wyborczej” zakrawa na ponury żart. Niestety nim nie jest.

- W 28 urodziny „Gazeta Wyborcza” nagrodzi obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską. Frans Timmermans to wielki przyjaciel Polski. Jesteśmy pełni uznania dla jego starań, by w Polsce szanowane były zasady państwa prawa, niezależne sądownictwo, system wzajemnej kontroli władz i prawa człowieka – tłumaczy całkiem na poważnie portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Kurski, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”.

To właśnie Frans Timmermans aktywnie włączał się w polityczny spór wokół Trybunału Konstytucyjnego i podgrzewał go na arenie międzynarodowej. Wspomniał też o protestach kobiet w Polsce, które – jego zdaniem – „walczą o wartości”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Timmermans znowu czepia się Polski

Do ostrej wymiany zdań między szefem polskiego MSZ a wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej doszło na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

- Unia Europejska opiera się na prawie i ustawach, przed sądem wszyscy są równi. Praworządność zakłada, że państwa członkowskie nie mieszają się do wymiaru sprawiedliwości [...] Nie ma zasady, która nakazywałaby, by w każdym kraju był Trybunał Konstytucyjny, ale jeżeli w kraju istnieje Trybunał Konstytucyjny, to powinno się przynajmniej przestrzegać konstytucji – obwieścił Timmermans.

Na bezczelne uwagi odpowiedział natychmiast Witold Waszczykowski:

- Proszę pozwolić nam na działania zgodne z naszą konstytucją, a nie z pańską wizją naszej konstytucji – podkreślił szef MSZ.

CZYTAJ WIĘCEJ: Timmermans i jego bezczelne uwagi. Kontrę polskiego ministra zapamięta
 
Wiceprzewodniczący Komisji Eeuropejskiej Frans Timmermans oznajmił unijnym komisarzom, że nie jest zadowolony z odpowiedzi Polski na zalecenia w sprawie praworządności i zagroził, że może poprosić o dyskusję na ten temat w gronie ministrów do spraw europejskich.
 
Ministerstwo Spraw Zagranicznych oznajmiło, że „w odpowiedzi strona polska przedstawiła merytoryczne wyjaśnienia odnoszące się do zastrzeżeń Komisji Europejskiej”. W piśmie zaznaczono, że przyjęte w ostatnim czasie przez polski parlament zmiany, dotyczące funkcjonowania TK, „są zgodne ze standardami europejskimi, dotyczącymi funkcjonowania sądownictwa konstytucyjnego”.
 
W oświadczeniu MSZ nawiązano też m.in. do słów Timmermansa wypowiedzianych podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

- Ostatnie wypowiedzi Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, w których nawołuje on inne państwa członkowskie do stworzenia wspólnego frontu z Komisją Europejską przeciwko Polsce, są jaskrawym przykładem pogwałcenia tych reguł. Strona polska odczytuje działania i wypowiedzi Fransa Timmermansa jako motywowane politycznie i służące napiętnowaniu jednego z państw członkowskich. Apelujemy do Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej o zaprzestanie takich działań  - oświadczyło MSZ.

CZYTAJ WIĘCEJ: Frans Timmermans jak w amoku. Znowu knuje przeciw Polsce

Istny popis ignorancji Timmermans dał natomiast podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich w Senacie Włoch. Wiceszef Komisji Europejskiej mówiąc o krajach, które skorzystały na europejskiej integracji, powiedział, że Polska dzięki niej po raz pierwszy jest „panią swych granic”. Słowom tym nie mogli nadziwić się internauci. Przypomnieli komisarzowi, że Polska miała niemal 700 lat, gdy utworzono Holandię.  
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Timmermans, co ty wygadujesz? Polska była panią swych granic, gdy o Holandii nikt nie słyszał
 
Z kolei w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika „Die Zeit” Frans Timmermans przekonywał, że sytuacja w Polsce stanowi „fundamentalne zagrożenie dla państwa prawa”.

Stanisław Pięta w programie „Prosto w Oczy” w Telewizji Republika ocenił jego wypowiedzi jako żenujące, a samego polityka jako marginalnego.

- Cieszy się jakimś śladowym poparciem w kraju swojego pochodzenia. Nie potrafię wyjaśnić frustracji tego pana – dodał Pięta.

 
CZYTAJ WIĘCEJ: „Żenujące wypowiedzi marginalnego polityka”. Co tym razem wygadywał Timmermans?

 
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gazeta Wyborcza - czyli z nazwy gazeta wyborców, czyli powinno być z definicji nas wszystkich - a gazeta przyznaje tytuł człowiekowi, który został wybrany tylko przez wąską klikę biurokratów KE. Nie chcę takiej demokracji i wyborów.

timmermans z komuchami nawołują do kolejnego zamachu stanu...

Ci dwaj braci,
Oba byli p.....aci,
Jeden ubek,
Drugi aktywista sowiecki,
Jeździł sciągał podatki,
Dla sowieckie matki,
Potem latał do Moskwy,
Uzgadniał pakt Solidarności,
Nic mu w głowie się niezmieniło,
Judokomuniście zawsze było mało!
Zawsze mu forsy brakowało!

NZSS "Solidarność" już 1990 r zorientowała się z kim ma do czynienia i odebrała Michnikowi prawo do używania znaczka "S". Niestety wielu Polaków do dziś nie rozumie ile złego Polsce wyrządza na gazeta i środowisko z nią związane.

to jest skur...n roku

Jeszcze Hitlera ogłoszą człowiekiem 100-lecia a Niemców wzorem miłosierdzia w dziejach Europy i to by było na tyle.GW tam ma i nie trzeba im się dziwić,choroba to choroba.

Obaj obcokrajowcy: Timmermans i Michnik, powinni otrzymać HIENĘ ROKU.
Michnik to nawet HIENĘ WSZECHCZASÓW.

Na mój skromny gust..Timmermans (i jego drużyna) jest człowiekiem GWna,..nie- roku.. ale i lat ubiegłych również ..
Po prostu; GWno a Timmermans -to to samo!
Zachodzi tylko pytanie po jaką PROPAGANDOWĄ cholerę panowie w tej formie się wzajemnie WAZELINUJĄ..z należytą perwersją.
skoro, wiadomo o ich symbiozie. To trochę tak jak wybór Podstawowej Organizacji Partyjnej na jej honorowego CZŁONKA,
miłościwie panującego -aktualnego I-szego sekretarza..
A, z Michnika Szechter wyłazi, jak jasna cholera!
Panowie wyrazili SOBIE wzajemne POparcie..i co to zmienia ?

To już jest zawoalowana działalność antypolska. Proszę więc zacząć działać w interesie Polski i Polaków postępując jak Rosja i Węgry w stosunku do Sorosa i chazarstwa. Proszę też zdelegalizować działalność B'nai B'rith Polin - żydowskiej loży masońskiej, która od 09 września 2007 r. faktycznie rządzi w Polsce. Ta odmowa przyjmowania "beżowych", też ma swoje źródło w "loży masońskiej", ponieważ po wprowadzeniu NEW AGE Chazarzy muszą mieć kraj wolny od "kolorowych", żeby móc rządzić w Europie. Oczywiście można tego nie czynić, ale to tylko upewni Polaków kto faktycznie rządzi!!!!!!!

człowiek roku targowicy.brawo

Jak widac srodowisko GW juz doszczetnie znienawidzilo Polske. Dlatego pisza o "wartosciach unijnych". Poniewaz to co polskie, jest dla nich nie do przyjecia.

Nic dziwnego ,że Gowniana wybrała Timmermansa(po Polsku Stolarz),czyli Franka Stolarza na swojego człowieka roku.A to chyba ze względu na to ,że on gwałcił 9-letnie dziewczynki i chłopców.Przeciez takie zachowania propaguje i pochwala Gazeta Gowniana.

czyżby G.W. czerpała dotacje unijne ?
bo zawsze jest coś za cos .
Czy nie można skontrolować finansów unijnych ?

Daj Bożę upadek wszystkich mediów i wydawnictw szkodliwych dla Polski i Polaków , by raz na zawsze przestali mieszać ludziom w głowach.

Osobiście jak najbardziej pozwalam na działania zgodne z naszą konstytucją, natomiast niekoniecznie na te zgodne z wizją konstytucji wg PiS... Wypowiedzi Timmermansa nie odbieram jako ataku na Polskę, a raczej jako krytykę idących po bandzie praktyk obecnej władzy – tego nigdy za wiele! Naprawdę podoba się Wam obecnie TK z jego prezeską na czele (i p. Morawskim w drugim rzędzie)? Poprzedni robili źle, to my zrobimy jeszcze gorzej – marne uzasadnienie. Wspieracie takich aparatczyków, których jedynym atutem jest wierność naczelnemu wodzowi? Niestety nawet najszlachetniejsze idee bez dobrych mechanizmów kontrolnych łatwo wynaturzają się w kolejny koszmar. Utopie nie uwzględniają tej egoistycznej części natury człowieka, dążącej do władzy, bogactwa, przyjemności. Dlatego ‘lewactwo’ i ‘prawactwo’ to dwie strony tej samej monety, a oba prowadzą do cierpienia i ucisku. Nie bądźcie klakierami żadnej władzy, lepiej ich kontrolować i patrzeć na ręce – niech tworzą mechanizmy, które trzymają ich niezdrowe zapędy w ryzach, i służą dobru całego społeczeństwa i to w długiej perspektywie – nie tylko do następnych wyborów.

Odnoszę wrażenie , że; jak człek podałby tobie w stosownej chwili papier toaletowy ..to sobie go do butonierki włożysz..
Twoje pojmowanie zła jest wyjątkowo mocno rozkalibrowane ..
to a propos "poprzedni rząd robił źle to my zrobimy jeszcze gorzej" (via TK) i dodajesz "marne uzasadnienie"-aby było zabawniej..a to bardzo marna ocena!!!! mój drogi koniunkturalizmie..
Bardzo marna!!! Jak dorastałeś , to najwidoczniej logika nie nadążała za tobą i została, ci się ,ona, gdzieś na wysokości zadka..

Papier toaletowy i zadek - spójność logiczna godna pochwały:-) Jednak tylko w tym aspekcie - niestety. Ale niech Ci Bóg błogosławi!

Kolego (lub Koleżanko) Utopisto Totalny: jeśli chce Pan/Pani sobie bujać w tych rozkosznych, kukizopodobnych obłokach - Pańska/Pani sprawa: życzę dobrej zabawy! Mnie najzwyczajniej szkoda na to czasu. Wszelkie zmiany, w tym zmiana konstytucji w sposób aż nadto oczywisty nie mają na celu jedynie utrwalenia władzy Jarosława Kaczyńskiego i jego formacji, tylko ODEBRANIE Polski (a także reszty świata!) lewactwu, które nie jest i nigdy nie będzie "częścią tej samej monety"!!! Ja to na swój użytek określam mianem Światowej Kontrrewolucji Konserwatywnej! Otóż my, konserwatyści reprezentujemy nie tylko całkowicie odmienną, kontradyktoryjną etykę i kulturę, ale wręcz odmienną cywilizację, dla której lewactwo to na wskroś totalitarne, neomarksistowsko-politpoprawno-genderowe przeciwieństwo, mające na nieukrywanym już celu całkowitą jej anihilację! Bogu dzięki widać to już (nareszcie!) gołym okiem w takich państwach jak: Polska, Węgry, USA, Wlk. Brytania, Francja, Holandia i wiele innych!

Dziękuję za rzeczowy i jednak racjonalny głos – na tym forum słychać głównie kakofonię inwektyw. Ciekawi mnie, czy byłoby tak samo, gdyby forumowicze dołączali do swoich wypowiedzi swój wizerunek i np. PESEL...
Dlaczego utopisto? Jak już to 'kontrutopisto' ;-)Może też 'racjonalisto' - ale nie do końca, bo nie wszystko rozumem da się poznać.
Odebranie Polski lewactwu – popieram. Przekazanie jej prawactwu – nie. Rozchwiane wahadło wychyla się raz w lewo, raz w prawo, ale w końcu zatrzyma się po środku. Hitler, Franco czy Perón – to konserwatyści czy lewacy? Islam – to nurt konserwatywny czy lewacki? Akurat taki podział świata do mnie nie przemawia. Niektórym ideom socjalizmu też z kolei nie można odmówić słuszności – np. domaganie się podmiotowości człowieka i jakiejś elementarnej równości (to też idee początku chrześcijaństwa; tak na marginesie - Chrystus był ukrzyżowany przez konserwatystów, czy przez lewaków?).
A konserwatyzm może też zakonserwować złe praktyki, np. wcześniejszą rewolucję. Ciekawe jak czułby się np. konserwatysta-niewolnik ;-) Światowa Kontrrewolucja Konserwatywna? To brzmi groźnie. Bo kontrrewolucja to jednak też rewolucja. Wahadło wciąż w ruchu.
Pozdrawiam

Cwaniaku!Na tym forum te lewackie wynurzenia nie przejdą.

Jak już chcesz mnie jakoś Prawaku zaszufladkować, to zgodzę się na Centraka :-) Lewactwa nie popieram - ani tego z UE, ani tej populistycznej lewicy w wydaniu narodowo-katolickim. Popieram myślenie i szacunek dla drugiego człowieka - nawet tego, który ma inne poglądy od moich, ale uczciwe intencje.

Mam pytanie - kto uczciwy czyta GW-no? W moim otoczeniu takich osób nie ma a jest to ekipa spora. Diaspora się odezwała?

A oczekiwaliście, że kogo to sztandarowe medium lewackiego salonu wyróżni: Kaczyńskiego, Trumpa, Farage'a, Orbana?
Gdyby, jakimś cudem tak się właśnie stało, to Ci ludzie mogliby już tylko strzelić sobie w łeb!! Podobnie jak każdy, elementarnie choć przyzwoity człowiek dotknięty takim "wyróżnieniem"!

wazne wygownienie jak od GW a POza tym co tam roku 1000-lecia bym dal czlowiekowi z 3% POparciem albo zaparciem

Michnik wręczy ten tytuł Timmermansowi ? Jeden Psychol wręczy Drugiemu Psycholowi? Podobnie dostał Komorowski.No to będzie GIT.

Rownie dobrze czlowiekiem roku dla gadzinowki moglby zostac Belzebub Soros albo pijak Juncker.

Wartości, na których zbudowano UE mają swoje korzenie w chrześcijaństwie. 12 gwiazdek we fladze Unii, to skąd się wzięło? Z kosmosu?! 12 gwiazdek we fladze Unii są wzięte z wizerunku medalika z Matką Boską! Jeśli ktoś tego nie wie, niech sobie poczyta w necie.

Proponuję by oprócz konkursu na pomniki, przy okazji zorganizować konkurs na szubienicę dla zdrajców (między innymi michnikowej swołoczy z GW) i zlokalizować ją w najbliższym otoczeniu pomników na Krakowskim Przedmieściu, tak aby z własnego pomnika, nasz Wielki Prezydent, Św Pamięci Lech Kaczyński mógł widzieć jak wymierzana jest sprawiedliwość w IV RP, również tym, którzy brali udział w zamachu smoleńskim.

Jak za KOMUNY swoi z PZPR dają ordery tylko swoim towarzyszom. Ciekawe za co Timers dostał ten order za ŁAMANIE PRAWA UNIJNEGO ? Przypominam panie Michnik że traktaty nie dają KE żadnych uprawnień w sprawie wprowadzenia jakichkolwiek procedur związanymi z demokracją w krajach unijnych. Nie ma czegoś takiego jak lewicowe ideały Unii do których mają się dostosować wszyscy albo zostaną nazwani reżimem. Po drugie Timers ośmieszył się wypowiadając bzdury i polskiej konstytucji czy TK którego w jego rodzinnym kraju nie ma.

Gw jest sorosa a tymmermans tez

czyli daja swoim

ostatnie dwudzieste ósme urodziny....

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl