niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Rekonstrukcja ostatnich sekund lotu Tu-154 potwierdza ustalenia "GPC"

Dodano: 22.11.2016 [13:43]
Rekonstrukcja ostatnich sekund lotu Tu-154 potwierdza ustalenia "GPC" - niezalezna.pl
foto: GP
„Jak zginął prezydent RP” to film przedstawiający symulację ostatnich 8 sekund lotu tupolewa, stworzony przez zespół parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Z rekonstrukcji wynika, że środkowa i przednia część samolotu po wybuchu uderzyła w ziemię kołami. Zgadzałoby się to z ustaleniami biegłych, którzy - jak pisała "GPC" - po ekshumacji pary prezydenckiej doszli do wniosku, że część samolotu z salonką upadła właśnie na koła.

Kilkudziesięciu ekspertów przez ponad 3,5 roku pracowało nad 20-minutową symulacją ostatnich kilku sekund lotu rządowego tupolewa, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się w Smoleńsku. W filmie wykorzystano m.in. dane z rejestratorów lotu Tu-154M, a także analizy wrakowiska i rozrzucenia części wraku. Uwzględniono również wnioski z najnowszych ustaleń polskich i zagranicznych ekspertów smoleńskiego zespołu parlamentarnego pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.


– To nie jest zwykła animacja. To wierna rekonstrukcja zdarzeń z 10 kwietnia 2010 r. oparta na faktach, niepodważalnych danych oraz analizach najlepszych specjalistów. Film jest zwieńczeniem czteroletnich wysiłków ekspertów zespołu parlamentarnego 

– mówił „Gazecie Polskiej” Antoni Macierewicz.
 

Poniżej rekonstrukcja ostatnich sekund lotu Tu-154 przygotowana w 2014 r. przez smoleński zespół parlamentarny i opublikowana z tygodnikiem "Gazeta Polska". Kluczowy fragment - od minuty 12:10 - pokazuje, jak rozpadał się samolot"Całkowicie rozerwane zostaje poszycie kadłuba, a zwłaszcza salonka prezydenta i kokpit, których w większości do dziś nie udało się odnaleźć. Ale te części, które ocalały, uderzają w ziemię w pozycji normalnej" - dowiadujemy się z rekonstrukcji. Potwierdza to niedawne ustalenia "GPC"

OBEJRZYJ FILM "JAK ZGINĄŁ PREZYDENT"
Autor: Źródło: Inne:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dlaczego nagle publikujecie film dodany w połowie 2014 roku? To dawno.

Super materiał...
Bomba rozwala poszycie kadłuba, w szczególności w okolicy salonki, a obrażenia ofiar po ekshumacji potwierdzają uszkodzenia na skutek zderzenia z ziemią. Zatem wybuch uszkodził tylko delikatne poszycie.
Przy tej prędkości i sekwencji wybuchów to samolot by miał rozrzucone części tak ok. 500-1000m od pierwszego wybuchu i zderzenia z ziemią...
No i nadal pozostaje do wyjaśnienia pytanie - dlaczego samolot znalazł się na tej wysokości? Rosjanie ściągnęli magnesem? No bo przecież piloci są idiotami i słuchali, że są na ścieżce to w ślepo lądowali...
No nie ma nic głupszego niż taka teoria...
No ale cóż - oni muszą coś kombinować, bo nie mają o czym gadać. Widać, że na niczym się nie znają, od katastrof po ekonomię i prawo...

CZY TO PRAWDA, ŻE 7.04.2010( przylot Pana Tuska) NA LOTNISKO W SMOLEŃSKU SPROWADZONO SPECJALISTYCZNY SPRZĘT NAPROWADZAJĄCY SAMOLOT NA WŁAŚCIWY TOR NA PASIE DO LĄDOWANIA.10.04.2010 SPRZĘTU TEGO JUŻ TAM NIE BYŁO

Tak, to fakt, mozna to sprawdzic - ladowali tam TUSK i PUTIN, dlatego mozna bylo ladowac bez pilotow, na slepo, 10 nie bylo juz nic.... pole i rozpadajaca sie buda udajaca wieże, a operatorzy wiezy, do konca naprowadzali samolot, ale nie nasciezke ale do katastrofy, mowili kilkanascie sekund przed katastrofa, jestescie na scieżce - i straszne jest to ze nie zadnych dowodow ze to byla sterowana katastrofa.

Nieprawda. Takiego sprzętu nie da się rozwinąć jak czerwonego dywanu dla VIPów.

też nie było, tylko problem w tym, że wcześniej była ładna pogoda i doskonała widoczność

Najpierw odpadło skrzydło lewe, przed brzozą koła były jeszcze tam gdzie powinny być. Żadne rewelacje, były kola podwozie, błoto i explozje. Bez względu na to, kiedy by miały być te explozje, to kola i podwozie ważące TONY, spadły by na to miętką ziemie, jak reszta 60 tysięcy kawałków. Panie/Panowie grawitacja jest bezlitosna. Tylko nie zupełnie tak prosto jak podają, lewe skrzydło skrócone - wiec te koła mogły dotknąć ziemie. Natomiast koła pod prawym skrzydłem, obróciły się wraz z samolotem na plecy, nie dotykając ziemi.
Salonka znajduje się zaraz za kabiną pilotów, a wiec bliższe tej frontowej części - jest ino koło frontowe "sterujące". Koła główne, są oddalone znacznie od salonki. Jaki to ma związek z sekcją zwłok - żaden, to nie było lądowanie na wszystkie koła! ino na lewą stronę przechylenia, prawe koła nie dotknęły ziemi. Brawa za rozwiązanie zagadki, jak zginęła pierwsza para, a co z innymi?

Nic z tego co piszesz nie zgadza sie z faktyczną sytuacją. Tylko tyle i aż tyle

rambo. Zobacz zdjęcia, lewe koła są zabłocone - ale prawe nie dotknęły gruntu. To tyle i aż tyle, żeby trochę myśleć. Poza tym, Komisja i animacja pokazuje to dokładnie też.

Żal patrzeć! Dopóki Polska jest podzielona zawsze będą dwie hipotezy tej katastrofy. Ale chociaż nie musicie narzekać na codzienność jest temat do dyskusji!

No i mam jeszcze pytanie:dlaczego Karnowscy z taką wściekłością atakują GPC i Sakiewicza? Czyżby się bali, że ich guru Kurski wypadnie z gry ( za gigantyczne długi w TVP) i do głosu dojdzie Sakiewicz? Karnowscy i ich kumple obsiedli TVP jak muchy!!

Badania wraku nawet wiele lat po katastrofie daja obraz tego co sie stało.Dlatego ruscy nie chcą nam oddać samolotu.Pamietajcie, że TU był wczesniej remontowany w Rosji- stał pod lasem, zajmowali sie nim pijani robotnicy.Nie dokręcili srub, nie spawali odpowiednio czesci i nie trzeba było aby wszyscy zginęli!Gdzie na świecie [prezydencki samolot zostawiony jest bez opieki służb???

Ktoś może przypomnieć ile to już było ustaleń przeróżnych komisji pana Macierewicza? Ile już było teorii i na 100% potwierdzonych i ponad wszelką wątpliwość udowodnionych przyczyn katastrofy/zamachu? A prawda jest tak brutalnie zwyczajna...

teorie to wymyśla GRU....
były 4 konferencje smoleńskie....
do obejrzenia zawsze : www.konferencjasmolenska.pl

wnioski są twardo podparte... samolot rozpadł się w powietrzu... a o pancernej brzozie można zapomnieć (miedzy bajki)

natomiast aby doprecyzować te kilka procent ostatnich układanki i to tak aby nikt nie miał wątpliwości ... musi potrwać, samo badanie ofiar... nie wiadomo czy do wiosny zdążą

ale można ciągle oglądać TVN i słuchać Stefanka eksperta od ślimaków, jak dla mnie emocjonalnego wariata...
i wypisywać wpisy bezsensu...

http://mm.salon24.pl/7a/06/7a0...

test na inteligencje :
czy w tym miejscu na focie przeleciał TU-154,
5 m nad ziemią na ciągu startowym pochylenie 15 stopni,
to silniki 15 stopni w dół
czy przeleciał na takiej wysokości w tym miejscu ?

nie nudzą cię to głupie pytania ?
czy ktoś może przypomnieć czy ziemia jest okrągła ?

Super film.A jeszcze fajniej,że jest wyłącznie w polskiej wersji.Przekonywanie przekonanych.Znowu nie będzie można tego pokazać na międzynarodowych portalach.O co tu chodzi ? Ktoś chce coś ukryć przed światem ? Żeby w Brazylii nadal wierzyli ,że "cztery razy podchodził, za piątym się rozbił".O to chodzi ? Większość materiałów o "Smoleńsku" w necie jest wyłącznie po polsku.Przecież w sieci panuje english,NET english...Niedołęstwo internetowe naszej prawicy przeraża mnie.Zero blogów,profili,kont.W całym necie może z 10 niszowych stron,na FB też słabiutko.Kto ma media ten ma władze,dzisiaj liczy się wyłącznie net,tv to przeżytek.Weżcie się wreszcie do roboty, przekonujcie Świat do naszych Polskich racji.

A może nikogo na świecie ta sprawa nie obchodzi?

Smierdzialo i smierdzi zmowa Ruskich z kims ze strony Polskiej. 300km na godzine by nie rozerwalo samolotu na tysiace czesci a raczej bo jak twierdzila komisja Milera pewnie czesc by przezyla bo byli blisko nad ziemia uderzajac w brzoze!. Ruscy napewno sa sprawcami bo nie oddaja wraku i czarnych skrzynek...boja sie! Z drugiej strony PO przy wladzy robila i robi wszystko aby atakowc tych co szukaja dalszych wyjasnien o Smolensku.....dlaczego?...bo sie obawiaja czegos! Jak nie my to nasze przyszle pokolenia odplaca sie Ruskim za ta tragedie. Amen!

Moim zdaniem to wierutne bzdury oraz tanie fantasmagorie dla uposledzonej smolenskiej halastry,a z rolniczego punktu widzenia powiem tylko ze kartofle przechowuje i skladuje sie w kopcach,a nie wtyka ich posrod wawelskich krolow.Taka sobie dygresyjka.

mamy nowy gatunek dygresyjki:jełopnięta! Czyli PO jełopie....co się nawlił tekstami z GW.

a gdzie ty tak rolniczysz piedol.ny trollu ze nawet polskiej trzcionki nie masz???

A ja cały czas nie usłyszałem z nikąd odpowiedzi dlaczego piloci nie reagowali na powtarzający się komunikat "pull up" ? Po angielsku też nie rozumieli?

....a Ty ze swawolnej kompaniji "jezuity" Turowskiego?

Rozumiem, że można w XXI wieku nie umieć czytać ze zrozumieniem, ale że ktoś nie umie słuchać? W filmie kilkakrotnie jest podana informacja, że piloci zaczęli odchodzić na 2. krąg, w zeznaniach świadków także. TW Olo, wracaj na onet...

A ja pytam TW "Olo" jak to się stało, że samolot został rozerwany na kilkadziesiąt tysięcy części - czyżby to zrobiła wasza brzoza? Może kiedyś kacapskie podnóżki odpowiecie na to pytanie bo ja nigdy nie słyszałem znikąd o tej kwestii. (nawiasem mówiąc słowo znikąd piszemy razem ty nidoszkolony kacapie)

Wyjaśni Ci to Mr. Enistein i jego wzór E=mcc oraz taki prosty fakt, że samochód który ma zbliżoną do samolotu kontstrukcję, ale ze stali a nie aliminium i także mocniejszą - większej zagęszczenie tejże, po trafieniu w drzewo potafi się rozpaść przy znacznie mniejszej prędkości ze skutkiem takim, iż pasażerowie lądują w całej okolicy. W porównaniu alimuniowe poszycie samolotu to papier, zwłaszcz że porusza się 2...3 razy szybciej, co oznacza 4 a nawet 9-o krotnie większą energię z oczywistymi skutkami. Jeśli do tego się doda że człowiek uderzający w przeszkodę z prędkością 50 km/h prawie na pewno zginie, to przy 300 km/h raczej na zadrapaniu się nie skończy.

Dzielny towarzyszu mi. Zanim uderzył brzozę komunikat ostrzegawczy ryczał kilkanaście razy. To co się stało potem jest bez znaczenia. Wy SBcy dobrze o tym wiecie ale jak zwykle zmieniacie temat - tak was wyszkolili. Nawiasem mówiąc "niedoszkolony" pisze się z literką "e" w środku.

tylko że trzy dni wcześniej (Z donaldem) komunikat ostrzegawczy też ryczał kilkanaście razy
bo no np. Pan Klich zaoszczędził i map lotniska do komputera nie kupił....
jechałeś na GPS-ie bez mapy ?

Olo: Przecież tu Ci tego nie wyjaśnią bo to podważa "jedyną, słuszną wersję" Ciekawe, że samolot się rozerwał a piloci jeszcze krzyczeli...wiadomo co. Czyżby wiedzieli..? Jakim cudem coś takiego się nagrało skoro nie powinno?? A może celowo nagrano...i podrzucono na miejsce katastrofy? Ale ciemnote wciskają.

No i wszystko wiemy ..... :)
Dodam tą n-tą przyczynę katastrofy do mojej kolekcji .....

k.a.t.s.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl