niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Komorowski ponad prawem? Sumliński: Kto inny już dawno siedziałby na ławie oskarżonych

Dodano: 18.12.2014 [08:39]
Komorowski ponad prawem? Sumliński: Kto inny już dawno siedziałby na ławie oskarżonych - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
– Jeśli ktokolwiek miałby takie rozbieżności w zeznaniach, już dawno siedziałby na ławie oskarżonych – uważa Wojciech Sumliński. Dziennikarz odniósł się w ten sposób na antenie TV Republika do dotychczasowych zeznań prezydenta ws. tzw. afery marszałkowej.

Dziś o godz. 10.00 Bronisław Komorowski będzie zeznawał jako świadek w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i byłego oficera WSI płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję przy weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

Komorowski będzie jednak składał zeznania w nietypowych okolicznościach, bo nie w gmachu sądu, a w Kancelarii Prezydenta. Rzekomo ze względów bezpieczeństwa. Co więcej, Wojciech Sumliński na krótko przed przesłuchaniem Bronisława Komorowskiego został wezwany do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Tam pouczono go, o co nie wolno mu zapytać się prezydenta w związku z aferą marszałkową.

Według dziennikarza, prokuratura zagroziła, że pytanie Komorowskiego o kluczowe dla procesu kwestie będzie się wiązało ze złamaniem tajemnicy państwowej, za co grozić będzie dziennikarzowi do 5 lat więzienia.

Będę więc pytał Bronisława Komorowskiego tylko o to, co wiąże się ze sprawą – mówił Sumliński w Telewizji Republika, wskazując, że pytania będą dotyczyły zeznań Komorowskiego, które zmieniał i rozbieżności między jego zeznaniami a zeznaniami innych osób. – Jeśli ktokolwiek miałby takie rozbieżności w zeznaniach już dawno siedziałby na ławie oskarżonych – ocenił dziennikarz.

Mam nadzieję, że nie będę miał kolejnego procesu, choć wydaje mi się, że do tego to zmierza, żeby pokazać kogoś, kto ma całą masę procesów, to opinia publiczna może uwierzyć, że to przestępca – stwierdził Sumliński.

Afera marszałkowa zaczęła się jesienią 2007 r. od wizyty płk. Leszka Tobiasza w gabinecie ówczesnego marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego. Kilka miesięcy później okazało się, że płk Leszek Tobiasz nagrywał swoich rozmówców – część nagrań z afery marszałkowej trafiła do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Ostatecznie okazało się, że wszczęte śledztwo było prowokacją wymierzoną w Komisję Weryfikacyjną i jej szefa Antoniego Macierewicza, a w związku z rzekomą korupcją oskarżono dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i pułkownika byłych WSI Aleksandra L., który dobrowolnie poddał się karze.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szacowny niedoszly hrabia i niezaprzeczalny wieszcz przyszlosci przelotow prezydenta Kaczynskiego i w zwiazku z tym obecny rezydent do wybitnych kurew polskosci wszakze nalezy i chociaz jakies tam prawo jest bo przeciez byc powinno to nie znaczy ze ono bedzie wyegzekfowane, bo jak podejrzany i sadzia i prokurator to kurwy to przeciez kurwe. kurwie lba nie urwie!
. Dobry czlowieku Wojciechu Sumliński czy ty slyszales o INTERNECIE i jego anonimowych MOZLIWOSCIACH ?
jesli nie to nie masz szans z WSIowymi wiadomosciami.
Bo widzisz zajaczku!
Nie wystarcza cos tam wiedziec!
Trzeba to umiec 'sprzedac' tak aby jakis tam bul to odczul......tak mysle!
Nawet herszt terrorystow putin znalazl swojego Snowdena.
Bron dla kazdego doroslego i zdrowego na umysle obywatela w POLSCE!

Panie Sumliński,przyjdzie czas i na tego pana ale najpierw trzeba dopilnować wyborów aby nie były uczciwe i transparentne jedynie dla jednej strony.

Naszym obowiązkiem jest teraz pilnować pana Sumlińskiego , żeby nie przyszedł do niego seryjny samobójca, piszmy o tym wspaniałym dziennikarzu , nie traćmy go z oczu , bo będzie wielka strata.

"ONI" maj "seryjnego samobójcę", zatem dlaczego
nie ma go przeciwna strona? "Seryjny" wyjaśnia
sprawy najczęściej w sobotnie wieczory...

Według stwierdzenia prokuratury: "popełnił samobójstwo bez udziału osób trzecich".:-(((

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl