wojsko
W czerwcu uchwała, po czterech miesiącach....ruszyły testy. "Ten rząd to dramat dla naszej ojczyzny"
W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (OSPWL) Orzysz odbyły się dziś ćwiczenia w zakresie testowania elementów do budowy Tarczy Wschód. Zadania osobiście obserwowali m.in. premier Donald Tusk, szef MON i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Cezary Tomczyk, wiceszef resortu obrony. Warto przypomnieć, że uchwała w sprawie ustanowienia "Narodowego Programu Odstraszania i Obrony – Tarcza Wschód" została przyjęta dokładnie 10 czerwca. W sytuacji, w której zagrożenie na naszej wschodniej granicy i wojna hybrydowa wywołana przez Rosję i Białoruś nie ustąpiły, po ponad czterech miesiącach rząd dopiero rusza z testami, które – jak samo ministerstwo przekonuje – potrwają przez najbliższe tygodnie.
Funkcjonariusze mogą używać broni do ochrony granicy. Jachira załamana! Martwi się o... "ludzi w drodze"
Była posłanka Platformy Obywatelskiej (obecnie Zielonych) Klaudia Jachira nie jest zadowolona z przyjęcia ustawy o pozwoleniu na użycie broni przez funkcjonariuszy broniących polskiej granicy. - Od dziś na granicy żołnierze będą czuli się bezkarni, ale nie będzie miało to nic wspólnego z bezpieczeństwem, bo bezpieczna granica, to taka na której nikt nie ginie - ani służby, ani osoby w drodze - grzmi na platformie X Jachira.
"Zacznę od podziękowania skierowanego do Telewizji Republika". Konferencja polityków PiS po interwencji w MON
Cieszę się, że na czele Sztabu Generalnego stoi taki oficer, który dba o to, by Wojsko Polskie się rozwijało, żeby Wojsko Polskie zwiększało swoją liczebność - wskazał dziś były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, komentując ujawniony przez Telewizję Republika dokument.