Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ulubieniec Konfederatów apeluje na Twitterze: „Zróbmy listę prowodyrów wojennych”. Nisztor pyta: "Gdzie jest ABW?"

Piotr Nisztor - dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” - przytoczył Twitterowy wpis sympatyzującego z Konfederacją "eksperta od geopolityki". Znany z prorosyjskich wpisów Leszek Sykulski zaapelował w nim do swoich odbiorców, aby utworzyć "listę prowodyrów wojennych". Kogo ma na myśli?

Facebook.com/Konfederacja Korony Polskiej//twitter.com/@SykulskiLeszek

Obywatele, czas na tworzenie listy prowodyrów wojennych, którym „podziękujemy” w chwili ew. wybuchu wojny (z kwiatami w miejscu zamieszkania). Nawoływaczy do wspierania militarnego Ukrainy, do interwencji NATO, oflagowanych obcymi banderami… Wpisujcie delikwentów w komentarzach

- brzmi treść wpisu Sykulskiego, który uderza w polskich rządzących.

Przypomnijmy, że 17 lutego – tydzień przed wybuchem wojny - w telewizji Wrealu24.pl Leszek Sykulski zapewniał, że żadnej pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę w dającej się przewidzieć przeszłości nie będzie. „Rosja nie ma w tym interesu” - oceniał. I piętnował doniesienia medialne o zbliżającej się napaści jako... służące propagandzie rosyjskiej. Najistotniejsze słowa padły jednak później. „Jeżeli ktoś dzisiaj wzywa, nawołuje do wojny z Rosją, jeżeli ktoś chce, żeby Polska prowadziła twardą politykę i opowiadała się mocno za Ukrainą i w sposób bardzo dogłębny wspierała Ukrainę, to powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy tego typu działania nie są działaniami zbrodniczymi” - mówił Sykulski. 

"Ciekawe, czy sam to wymyślił..."

Śledczy "GP", udostępniając ostatni wpis Leszka Sykulskiego, sam wyraził jasne zaniepokojenie jego słowami. Jak ocenił, jest to nic innego jak kremlowska narracja. 

Internauci w akcji! 

Zapewne ku zdziwieniu sympatyka Konfederacji większość komentujących neguje jego wpis. Padają apele do służb o przyjrzeniu się sprawie. Poniżej kilka tego typu komentarzy:

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Leszek Sykulski #Ukraina #wojna #Rosja #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo