Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Braun, Sykulski i Piotrowski podpisali apel. Chcą zakończenia wojny, o której sprowokowanie oskarżają... Ukrainę

"Podstawowym czynnikiem, jaki stoi często u powodów wojen, jest strach. W tym wypadku jest to strach Rosji przed rozszerzeniem się NATO oraz strach państw sąsiednich przed potęgą Rosji [...] Innym z powodów obecnej wojny, o czym się mniej mówi, jest wprowadzenie zmian w ustawie językowej na Ukrainie, dyskryminujących językową mniejszość rosyjską" - głosi apel podpisany m.in. przez Grzegorza Brauna, prof. Mirosława Piotrowskiego, prof. Włodzimierza Koraba-Karpowicza i dr. Leszka Sykulskiego.

Facebook/Grzegorz Braun

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości co do proputinizmu liderów Konfederacji, to w ostatnich dniach powinien ich się pozbyć. Najpierw Janusz Korwin-Mikke przekonywał, że "to myśmy cały czas atakowali Rosję, a Rosja nas nie" - i że były oficer KGB Władimir Putin jest "prawicowcem".

Teraz przyszła kolej na Grzegorza Brauna oraz sympatyzującego z Konfederacją "eksperta od geopolityki" Leszka Sykulskiego. Przed pomnikiem Polski Walczącej przed Sejmem RP Braun, prof. Włodzimierz Korab-Karpowicz (w 2020 r. przyjął tytuł prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Królestwa Polskiego in spe, współpracownik tygodnika "Do rzeczy") i prof. Mirosław Piotrowski (przewodniczący ugrupowania Ruch Prawdziwa Europa) ogłosili "Apel o pokój w Europie Środkowej".

Czytamy w nim:

Zebrane tu osoby i organizacje nawołują do natychmiastowego zakończenia wojny na Ukrainie i do kompromisu między Rosją a Ukrainą, który doprowadzi do trwałego pokoju. Wojna jest największą tragedią ludzką i kulturową. Codziennie po obu stronach giną ludzie: zabierają ze sobą bezpowrotnie swoje marzenia i potencjał osobowy, jaki reprezentują. Jest to wielka ludzka tragedia. Wojna wiąże się z wynaturzeniem. W czasie jej trwania dochodzi do aktów okrucieństwa i przestępstw wojennych. Wojna uczy nas wrogości i nienawiści. Degeneruje nas jako ludzi. W imię obrony życia i naszego człowieczeństwa należy konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą natychmiast zatrzymać.

Oczywiście nic o tym, że to Rosja jest agresorem. Odpowiedzialnością obarczono za to... NATO. Nie ma też ani słowa o tym, że to Rosja odpowiedzialna jest za grożącą światu klęskę głodu:

Obecna wojna, w którą zaangażowane są państwa NATO, dostarczające Ukrainie nowoczesną broń, w tym – ofensywną, jest najbardziej niebezpiecznym konfliktem zbrojnym od czasu drugiej wojny światowej. Jest wielkim zagrożeniem dla sytuacji gospodarczej świata i dla pokoju światowego. Ludności wielu państw grozi obecnie głód z uwagi na obniżenie się eksportu zboża z Ukrainy i Rosji. Ponadto odczuwa się na świecie gwałtowny wzrost cen paliw, których producentem jest Rosja. W konsekwencji grozi nam globalny kryzys ekonomiczny, o skutkach wręcz niewyobrażalnych. Jeszcze większą tragedią będzie sytuacja, kiedy obecna wojna wymknie się spod kontroli i z konfliktu lokalnego zamieni się w wojnę kontynentalną lub kolejną wojnę światową. Oznaczać to będzie setki milionów ofiar, zniszczenie państw oraz upadek wszystkich naszych osiągnięć cywilizacyjnych.

Winna jest też oczywiście Ukraina:

Uważamy, że dla pokoju i rozwiązania konfliktu trzeba dobrze zrozumieć jego przyczyny. Podstawowym czynnikiem, jaki stoi często u powodów wojen, jest strach. W tym wypadku jest to strach Rosji przed rozszerzeniem się NATO oraz strach państw sąsiednich przed potęgą Rosji. Dla rozwiązania konfliktu należy więc usunąć wzajemny strach, a doprowadzić do tego może jedynie profesjonalna dyplomacja i gotowość do kompromisu, a nie – działania wojenne. Innym z powodów obecnej wojny, o czym się mniej mówi, jest wprowadzenie zmian w ustawie językowej na Ukrainie, dyskryminujących językową mniejszość rosyjską. To doprowadziło do referendum na Krymie i do wojny w Donbasie. Obecna wojna jest więc też konsekwencją niewłaściwej polityki wewnętrznej. Prowadzi do wielkiej tragedii ludzkiej i ogromnych zniszczeń. Spraw nie rozwiązuje się wojną i wciąganiem do niej całego świata, ale rozmową i kompromisem. Nawołujemy do więc do rozmów, do kompromisu i do pokoju.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Grzegorz Wierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo