Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Braun dał popis w Sejmie, potem zachęcał innych do podobnych akcji. Szybko znalazł naśladowców

Poseł Konfederacji w materiale wideo zachęcał do powtarzania antysemickich aktów wandalizmu na wzór tego, którego dokonał kilka dni w Sejmie. Polityk szybko znalazł swoich naśladowców. We Wrocławiu doszło do incydentu, podczas którego sprawcy spalili flagę Izraela.

Grzegorz Braun
Telewizja Republika - PrtSc/Telewizja Republika

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem przy ul. Oławskiej we Wrocławiu. Brało w nim udział pięć osób. Sprawcy weszli na konstrukcję świecznika, wyciągnęli flagę Izraela i podpalili ją. Potem świecznik został przewrócony. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Zdaniem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przestępstwo popełnił też poseł Grzegorz Braun.

- "Wczoraj pojawił się film, w którym wprost namawiał do powtarzania czynów takich jakich dokonał wcześniej w Sejmie. W związku z tym, że we Wrocławiu doszło do takiego czynu wczoraj późnym wieczorem, prezydent Wrocławia zdecydował się skierować do służb zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, czyli nawoływania do nienawiści na tle religijnym" - powiedział Przemysław Gałecki, dyrektor wydziału komunikacji społecznej.

- "Proszę reagować, proszę po swojemu reagować. Nikomu nie narzucam form działania [...]. Będę przyklaskiwał wszystkim, którzy będą starali się temu bezeceństwu, jakim jest perfidne podsuwanie Polakom, zwłaszcza katolikom, takich satanistycznych, rasistowskich celebracji. Wszystkim tym, którzy będą starali się na to reagować i kłaść temu kres będę przyklaskiwał" - zacytowano wypowiedź Grzegorza Brauna w zawiadomieniu.

 

 

Oglądaj TV Republika: 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Grzegorz Braun #Wrocław #konfederacja #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Wideo