rząd
Berlin murem za bezprawiem Tuska. „GPC”: Niemcy żądają, żeby Tusk rozprawił się z opozycją
Wprowadzić w Polsce stan wyjątkowy, zdelegalizować PiS, „pozbyć się” ludzi mianowanych przez poprzednią władzę na jakiekolwiek stanowiska, zwalczać opozycję wszelkimi metodami – niemieccy politycy i komentatorzy w ostatnim czasie systematycznie formułują tego typu wytyczne dla Donalda Tuska. Próżno też szukać w ich opiniach krytyki bezprawia, którego dopuszcza się nowa władza w Polsce. – Chodzi o eksperymentalne spacyfikowanie środowisk nierewolucyjnych. U nas jest to testowane, a niedługo pewnie w innych krajach będzie powielane – powiedział "GPC" prof. Mieczysław Ryba. Z kolei prof. Andrzej Przyłębski, były ambasador RP w Berlinie, ocenia, że Niemcy w ten sposób prą do centralizacji Europy.
Co dalej z atomem w Polsce? Sasin nie ma wątpliwości: „Niemcy tego nie chcą, więc Tusk to zniweczy”
"Wiemy doskonale, że Tusk jest realizatorem polityki niemieckiej, a Niemcy nie chcą atomu w Polsce. Nigdy nie chcieli. Habeck powiedział mi kiedyś wprost, że realizacja programu polityki jądrowej w Polsce jest błędem i nie powinna być realizowana. Tusk będzie to wykonywał, jednak wiedząc, że Polacy chcą tych rozwiązań, nie zrobi tego wprost" - mówił dziś na antenie Telewizji Republika Jacek Sasin (PiS).
Resort sprawiedliwości zapowiada ściganie za „homofobię”. Będą zmiany w kodeksie karnym!
W Ministerstwie Sprawiedliwości rozpoczęły się prace nad zmianą Kodeksu karnego, a konkretnie - dotyczące mowy nienawiści wobec osób LGBT, o czym poinformował w rozmowie z PAP wiceszef resortu Krzysztof Śmiszek. To jest nie wszystko... Również "ministra" ds. równości Katarzyna Kotula zarzuca prawicy, że wykorzystywała mowę nienawiści wobec LGBT w kampanii wyborczej. Jakieś przykłady...?