boks
Nowy skandal w kobiecym boksie na igrzyskach w Paryżu. Sędziowie pozbawili Polkę medalu
Kobiecy boks na igrzyskach olimpijskich w Paryżu nie ma dobrej renomy. Walki "zawodniczek", które wykluczono rok temu z Mistrzostw Świata, kwestionując ich płeć, elektryzują cały świat. Imane Khelif i Lin Yu-Ting są pewne medali. Tymczasem - Polka Elżbieta Wójcik, która stoczyła dziś pojedynek ćwierćfinałowy, została w bezczelny sposób ograbiona z medalu przez sędziów. Z tą decyzją ciężko się pogodzić.
Transigrzyska w Paryżu. Mężczyźni leją kobiety na ringu - czy pokonają także Polki?
Pięściarki Imane Khelif z Algierii i Lin Yu-Ting z Tajwanu nie powinny brać udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, ponieważ są mężczyznami, a startują w zawodach dla kobiet. Decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oburzyła szczególnie Włochów, bo Khelif zmierzy się dziś w pojedynku z Angelą Carini. Bokserzy udający panie mogą trafić w drabince na polskie zawodniczki.
Krzysztof Głowacki zaskoczył po dopingowej wpadce: "Cieszę się, że tak wyszło"
Krzysztof Głowacki został zawieszony na cztery lata przez Brytyjską Agencję Antydopingową po wykryciu sterydu anabolicznego, ale pięściarz nie zamierzał kontynuować kariery w ringu. Były bokserski mistrz świata w rozmowie z TVP Sport nie przyznaje się do świadomego stosowania dopingu, opowiada o kulisach "śledztwa" oraz zapowiada dalszą karierę sportową w KSW.