boks
Julia Szeremeta wraca na ring głodna rewanżu za kontrowersyjny finał igrzysk olimpijskich
Julia Szeremeta po czterech miesiącach od zakończenia igrzysk w Paryżu, gdzie zdobyła srebrny medal, wróci na ring. W grudniu wystąpi w mistrzostwach Polski i gali organizowanej przez Polski Związek Bokserski. Szeremeta przyznała, że wciąż myśli też o rewanżu z kontrowersyjną reprezentantką (reprezentantem) Tajwanu Lin Yu-Ting za finał igrzysk.
„Młoda dziewczyna z niskim kapitałem kulturowym”. Radna z Partii Razem zabrała głos ws. Julii Szeremety
-Nie, nie jestem dumna z tej osoby, która reprezentując Polskę, upokarza przeciwniczkę. Niektórzy tłumaczą, że to młoda dziewczyna z niskim kapitałem kulturowym. Jak widać, kapitał kulturowy ma zbliżony do kapitału kulturowego Andrzeja Dudy. Wstyd - to wpis radnej warszawskiej Pragi-Południe, Doroty Spyrki z Partii Razem, komentujący postawę polskiej olimpijki, Julii Szeremety.
Imane Khelif ze złotem igrzysk w Paryżu. Rywalki nie miały żadnych szans z tak silną "zawodniczką"
Kontrowersyjna "zawodniczka" z Algierii Imane Khelif zdobyła olimpijskie złoto, górując siłą nad innymi pięściarkami w kobiecym boksie. Panie nie miały żadnych szans z "rywalką", której płeć została zakwestionowana rok temu podczas mistrzostw świata. Wtedy skończyło się dyskwalifikacją, ale MKOl to nie przeszkadza - dopuścił Khelif do startu, a ta zmiotła z ringu wszystkie rywalki. I temu akurat trudno się dziwić.