Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Partia Orbana demaskuje eurokomisarzy

Bruksela chce ukarać państwa odrzucające imigrację - tak rządząca na Węgrzech narodowa partia Fidesz oceniła dziś decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 traktatu UE wobec Polski.

European People's Party; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

"Zdumiewająca deklaracja Komisji Europejskiej, zgodnie z którą po raz pierwszy w historii UE zostanie uruchomiona wobec Polski procedura według 7 artykułu dowodzi, że Bruksela chce ukarać państwa odrzucające imigrację i wykorzystuje procedury prawne do wywierania nacisków politycznych"

– wskazano w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika Fideszu Balazsa Hidveghiego.

Fidesz podkreślił, że Polska wraz z Węgrami są najgłośniejszymi krytykami brukselskiej polityki imigracyjnej i odrzucają osiedlanie w Europie migrantów oraz obowiązkowe kwoty relokacyjne.

"Odrzucamy bezprecedensowe wywieranie presji politycznej przez Brukselę, obronimy Polskę i będziemy obstawać przy woli narodu węgierskiego, który jednoznacznie zadeklarował, że odrzuca wszystkie punkty planu (finansisty George’a) Sorosa"

– podkreślił Fidesz, nawiązując do narodowych konsultacji w sprawie "planu Sorosa". Według władz Węgier plan ten przewiduje m.in. sprowadzanie co roku z Afryki i Bliskiego Wschodu co najmniej miliona imigrantów do UE oraz rozdzielanie na zasadzie obowiązku zgromadzonych w państwach Europy Zachodniej imigrantów.

Fidesz dodał, że Bruksela chce ukazać Polskę tak samo jak Węgry. Partia przypomniała, że "Parlament Europejski już w maju uchwalił rezolucję, zgodnie z którą także wobec naszej ojczyzny zostanie przygotowane postępowanie według artykułu siódmego".

Parlament Europejski wezwał w połowie maja do uruchomienia wobec Węgier art. 7 unijnego traktatu, wskazując, że sytuacja w tym kraju usprawiedliwia rozpoczęcie procedury, która może zakończyć się sankcjami. Przegłosowanie rezolucji w tej sprawie to następstwo kwietniowej debaty w europarlamencie, podczas której węgierskie władze były krytykowane m.in. za ustawę dotyczącą szkolnictwa wyższego.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Viktor Orban #Komisja Europejska #Unia Europejska #Węgry #Fidesz #Polska

redakcja