Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Mocne słowa papieża do eurokratów. A jak się zachowywał Juncker? Wstyd!

Papież Franciszek powiedział dziś w przemówieniu do przywódców krajów i instytucji UE, że istnieje rozłam między obywatelami a instytucjami europejskimi.

twitter.com/printscreen/TVP Info
twitter.com/printscreen/TVP Info
Papież Franciszek powiedział dziś w przemówieniu do przywódców krajów i instytucji UE, że istnieje rozłam między obywatelami a instytucjami europejskimi. Wskazał też, że solidarność jest „najskuteczniejszym antidotum na współczesne populizmy”. Przywódcy krajów Unii Europejskiej i szefowie unijnych instytucji przybyli do Wiecznego Miasta na obchody 60-lecia Traktatów Rzymskich. Internauci wyłapali nieprotokolarne zachowanie szefa Komisji Europejskiej. 

- Europa odnajduje nadzieję, gdy człowiek jest ośrodkiem i sercem jej instytucji - oświadczył Franciszek. Mówił o potrzebie „starannego i ufnego wysłuchania postulatów pochodzących zarówno od poszczególnych osób, jak społeczeństw i narodów tworzących Unię”.

Niestety często odnosi się wrażenie, że istnieje „rozłam emocjonalny” między obywatelami a instytucjami europejskimi, nierzadko postrzeganymi jako dalekie i nie zwracające uwagi na różne wrażliwości stanowiące Unię

 - przyznał papież.

Zdaniem Franciszka należy pamiętać, że Europa jest rodziną narodów i „podobnie jak w każdej dobrej rodzinie, istnieją różne wrażliwości”.

Ale wszyscy mogą się rozwijać na tyle, na ile jesteśmy zjednoczeni. Unia Europejska zrodziła się jako jedność różnorodności i jedność w różnorodności

- ocenił.

Papież powiedział też, że Europa „odnajduje nadzieję w solidarności, która jest również najskuteczniejszym antidotum na współczesne populizmy”.

Jeśli ktoś cierpi, wszyscy cierpią

- dodał.

Podobnie i my dzisiaj opłakujemy z Wielką Brytanią ofiary zamachu, który dwa dni temu dotknął Londyn. Solidarność nie jest tylko dobrym postanowieniem: charakteryzuje się konkretnymi faktami i gestami, które przybliżają do bliźniego niezależnie od tego, w jakim stanie się znajduje

- mówił Ojciec Święty. 

Było to pierwsze spotkanie Franciszka ze wszystkimi przywódcami UE i krajów członkowskich jednocześnie. Oprócz szefów państw i rządów 27 krajów członkowskich (w tym także polskiej premier Beaty Szydło) na audiencji byli także przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i Rady Europejskiej Donald Tusk.

To właśnie zachowanie Junckera wzbudziło szczere zdziwienie internautów. 


O „filipińskiej chorobie” szefa KE mówi się w kuluarach unijnych instytucji od dawna. 

Na szczycie Partnerstwa Wschodniego, który się odbył w Rydze w ubiegłym tygodniu Juncker pojawił się w niebywale dobrym nastroju. Szef KE podczas ceremonii witania uczestników posiedzenia całował jednych w czoło, innym chciał pożyczać krawat, jeszcze innych po przyjacielsku klepał po karku

- pisała niezalezna.pl w maju 2015 roku

A tak komentowali dzisiejsze zachowanie Junckera internauci:


 



Źródło: PAP,niezalezna.pl

#papież Franciszek #Juncker

pb