10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

„Debata Smoleńska” z niezależnymi ekspertami – gdzie, kiedy, z kim

We wtorek (5 lutego) o godzinie 10:00 rozpocznie się konferencja naukowa „Debata Smoleńska” organizowana przez Stowarzyszenie "Doktoranci dla Rzeczypospolitej". Wszystkich chcących wziąć w niej udział (wstęp wolny!) zapraszamy na Uniwersytet Kardynał

Anita Gargas "Misja specjalna"
Anita Gargas "Misja specjalna"
We wtorek (5 lutego) o godzinie 10:00 rozpocznie się konferencja naukowa „Debata Smoleńska” organizowana przez Stowarzyszenie "Doktoranci dla Rzeczypospolitej". Wszystkich chcących wziąć w niej udział (wstęp wolny!) zapraszamy na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. - Liczę, że eksperci Donalda Tuska jednak odważą się bronić swoich tez – mówi poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Zgodnie z przedstawionym przez organizatora planem konferencji ,,Debata Smoleńska” rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 18. Debata będzie transmitowana na portalu niezalezna.pl. 

Pierwsza część będzie poświęcona przygotowaniom do wizyty w Katyniu, a w jej trakcie przewidziana jest debata „Organizacja bezpieczeństwa osób uczestniczących w locie 10.IV.2010”. Do udziału w niej zaproszono m.in. byłego szefa BOR gen. Mariana Janickiego, a także gen. Pawła Bielawnego.

W części drugiej, w której odbędą się aż cztery debaty, eksperci będą dyskutować o przebiegu i przyczynach katastrofy smoleńskiej. Moderatorem będzie prof. dr hab. Jacek Rońda.

Debata: „trajektorie: pozioma i pionowa, TAWS 38”
prof. Kazimierz Nowaczyk / przedstawiciel KBWLLP/prof. Marek Czachor

Debata: „przyczyny katastrofy; rola brzozy i rekonstrukcja upadku samolotu”
Prof. Wiesław Binienda/ przedstawiciele KBWLLP

Debata: „przyczyny katastrofy: przeciążenia pionowe i awaria silników”
Michał Jaworski/ przedstawiciele KBWLLP

Debata: „przyczyny katastrofy: eksplozja, rekonstrukcja”
dr inż. Grzegorz Szuladziński, dr inż. Wacław Berczyński / przedstawiciele KBWLLP

W części trzeciej poświęconej „Uwarunkowaniom prawnym badania katastrofy”, której moderatorem będzie dr hab. prof. UKSW Mariusz Muszyński, i debacie „wybór drogi prawnej badania katastrofy” przewidziany jest udział prof. Karola Karskiego, prof. Tadeusza Jasudowicza oraz przedstawicieli KBWLLP. Zaproszeni zostali prof. Marek Żylicz oraz płk Edmund Klich.

W ostatniej debacie pod hasłem „działania prokuratury w pierwszym okresie badania katastrofy na przykładzie sekcji zwłok ofiar tragedii” udział weźmie mecenas Piotr Pszczółkowski, a także zaproszono przedstawiciela prokuraturv.

Pomimo wielokrotnie powtarzanych zaproszeń przedstawiciele komisji Millera nie potwierdzili swojego udziału w „Debacie Smoleńskiej”. Poseł Antoni Macierewicz ponownie zaapelował, aby jednak pojawili się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Liczę, że pomimo tych różnorodnych zarzekań się eksperci pana Donalda Tuska jednak odważą się bronić swoich tez. Jeżeli się nie odważą, to będzie znaczyło, że nie są ich pewni – stwierdził poseł Antoni Macierewicz.

Wstęp na "Debatę Smoleńską" już od godz. 9:30, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Wóycickiego 1/3, w budynku Auditorium Maximum, (Aula im. Roberta Schumana), na terenie kampusu im. Ks. prof. Ryszarda Rumianka.

 



Źródło: niezalezna.pl

gb