Ta argumentacja będzie mocno podnoszona, tym bardziej że za chwilę rusza sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa.
Na czym zależy koalicji 13 grudnia?
To wszystko pokazuje, o co faktycznie walczą dziś przedstawiciele koalicji rządowej. Donald Tusk i jego ekipa chcą, aby zgromadzone dzięki Pegasusowi dowody w głośnych sprawach gospodarczych i korupcyjnych, w których pojawiają się nazwiska ich dobrych znajomych (np. Sławomira Nowaka), nie były uznane za przekonujące. Tym samym – aby wszelkie zarzuty zostały wykasowane, a postępowania umorzone.
Sprawa zahacza o... Brukselę
To nic nowego. O uznanie materiału zgromadzonego dzięki Pegasusowi za nielegalny walczą przed belgijskim sądem najwyższym m.in. obrońcy Evy Kaili, jednej z bohaterek największego skandalu korupcyjno-szpiegowskiego w historii Unii Europejskiej...
Pod koniec stycznia Sejm powołał członków komisji śledczej ds. Pegasusa. Członkami komisji zostali: Marcin Bosacki, Joanna Kluzik-Rostkowska i Witold Zembaczyński z klubu Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Gosek, Marcin Przydacz, Jacek Ozdoba i Sebastian Łukaszewicz z PiS, Paweł Śliz z Polski 2050-Trzeciej Drogi, Tomasz Trela z Lewicy oraz Przemysław Wipler z Konfederacji. Magdalena Sroka z PSL-Trzeciej Drogi została przewodniczącą komisji. Nie znalazło się w niej miejsce dla Pawła Kukiza, z koła Kukiz'15.
Więcej tekstów we wtorkowej "GPC":
Polecamy wtorkowy numer #GPC! 📰🗞️ Znajdziesz w nim rzetelne informacje, pogłębione analizy, interesujące artykuły i o wiele więcej…
— GP Codziennie (@GPCodziennie) February 5, 2024
Przypominamy również o możliwości skorzystania z prenumeraty elektronicznej, dzięki której zawsze będziesz na bieżąco 📲https://t.co/5oUNtNfQBb pic.twitter.com/CkbeFuwMAS
Oglądaj Telewizję Republika na żywo: