Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Macierewicz: Pytanie „Czyja będzie Polska” jest wciąż aktualne. Polacy nie rezygnują z walki o niepodległość

Ta uroczystość dzisiaj ma szczególne znaczenie. Ta rocznica dzisiaj ma szczególne znaczenie, dlatego że tamte wydarzenia, dzięki którym powstała formacja niepodległościowa, dzięki którym Polacy podjęli raz jeszcze działanie na rzecz odbudowy Niepodległości Polski, dzisiaj jest w podobnym zagrożeniu jak była przed 31 lat. Dlatego to, co się wówczas działo, a także to słynne przemówienie Jana Olszewskiego, który przypomniał, że stoi przed nami pytanie „Czyja będzie Polska” i rzeczywiście to pytanie wciąż jest aktualne, to pytanie wciąż jest oczywiście. Można by rzec, że jest bardziej klarowne niż było 31 lat temu – mówił dziś marszałek senior, Antoni Macierewicz.

Dziś, 3 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP trwa publiczne spotkanie i konferencja poświęcona dorobkowi rządu Jana Olszewskiego - pierwszego rządu RP po 1945 r. wybranego w całkowicie wolnych wyborach.

4 czerwca mija 31. rocznica tzw. "nocnej zmiany", czyli spisku parlamentarno-prezydenckiego mającego na celu obalenie gabinetu Olszewskiego.

Jak wskazał Macierewicz, wielkim osiągnięciem rządu Jana Olszewskiego i tej formacji, która go stworzyła jest to, że ten problem jest wciąż aktualny.

Polacy nie rezygnują z walki o niepodległość, Polacy są gotowi przeciwstawić się wszystkim zagrożeniom ideowym, propagandowym, politycznym i militarnym. Ta formacja, która stworzyła rząd Jana Olszewskiego do dnia dzisiejszego nie tylko działa, ale tworzy największą partię polityczną w Polsce: Zjednoczoną Prawicę. Przecież ta formacja ma pełną świadomość, że to pytanie, to dążenie do tego, by Polska była własnością Polaków, że to pytanie miało nie istnieć, że Polacy mieli się tym nie zajmować, tak miało nie być. Tak miało nie być, bo okrągły stół, umowa Okrągłego Stołu miał stworzyć formacje, która na trwałe przekształci Polskę w społeczność będącą częścią wielkiej Europy. Mało kto z nas dzisiaj pamięta, jaka była faktyczna koncepcja geopolityczna, na którą z formalnej strony zgadzały się wówczas zagraniczne instytucje i państwa Unii Europejskiej, państwa europejskie, a którą forsował Związek Sowiecki i jego lider, prezydent pierwszy sekretarz Gorbaczow

– powiedział marszałek senior podczas konferencji.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że punktem odniesienia było rozwiązanie Układu Warszawskiego i NATO, wycofanie wojsk Stanów Zjednoczonych z Europy, zjednoczenie Niemiec i zawiązanie sojuszu rosyjsko-niemieckiego, oparcie gospodarki europejskiej na energetyce rosyjskiej, przekształcenie struktury społecznej, komunistycznej na strukturę oligarchniczną, bazującą na aparacie komunistycznym, a zwłaszcza na służbach specjalnych. „Krótko mówiąc, Europa miała znaleźć się pod dominacją nie zdekomunizowanej nowej Rosji”.

Państwa Europy formalnie miały być niepodległe, rządzone i gospodarczo społecznie zdominowane przez środowiska pochodzące z aparatu komunistycznego. Wielka Europa miała być formacją, o której w 2009 roku na Westerplatte i w wywiadzie wówczas publikowanym w „Gazecie Wyborczej” mówił Putin, ówczesny premier formacji rosyjskiej, człowiek, który dzisiaj - nie ma wątpliwości, wszyscy jesteśmy tego świadomi - jest jednym z największych zbrodniarzy w historii Europy. Ta formacja, która dziś ma zostać tworzona jako skutek wojny prowadzonej przez Putina, jest największym zagrożeniem w historii XXI wieku. Jeżeli państwo mają wątpliwości, to proszę zapoznać się z przedstawionymi przez Putina w połowie grudnia 2021 roku projektami porozumień ze Stanami Zjednoczonymi i NATO. Ich istotą jest wyeliminowanie obecności wojsk Stanów Zjednoczonych z Europy, a w komentarzu jaki został przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej do tego dołączony, podkreślano, że w latach 90-tych Rosja została, według Rosji, oszukana, bo zamiast wycofania się Stanów Zjednoczonych i NATO rozpoczęto, według Rosji, presję na zagrożenie bezpieczeństwu Rosji. Na czym ta presja polegała? Na czym polega to zagrożenie? Z punktu widzenia Rosji jej zagrożenie polega na niepodległości państw takich jak Polska, jak państwa Europy środkowo-wschodniej, jak Ukraina, jak Gruzja. Jaka ma być struktura geopolityczna? Federalne państwo europejskie kierowane przez Niemcy w sojuszu z Rosją i Chinami, czyli Imperium euroazjatyckie. To jest gwarancja pokoju, do którego dąży Putin. To jest dążenie do zmiany geopolitycznej świata, którą dzisiaj przeżywamy, a którą już wtedy zaprogramowano

– powiedział Antoni Macierewicz.

Dodał, że wielkością rządu Jana Olszewskiego było to, „że zdawaliśmy sobie wówczas sprawę, przed 31 laty, i mieliśmy pełną świadomość, że zapobieżenie temu procesowi wymaga zarówno daleko idących zmian społecznych, gospodarczych i geopolitycznych”.

Konferencja odbywa się w przeddzień rocznicy tzw. "nocnej zmiany" - parlamentarno-prezydenckiego spisku mającego na celu odwołanie rządu Olszewskiego. Jan Olszewski podczas pełnienia urzędu premiera, stanowczo sprzeciwiał się forsowanej przez prezydenta RP, Lecha Wałęsę, koncepcji przekazywaniu rosyjskich baz wojskowych w Polsce polsko-rosyjskim spółkom joint venture. Gabinet Olszewskiego utrzymywał kurs pro-NATO-wski i proeuropejski, co niekoniecznie spotykało się z akceptacją ze strony Pałacu Prezydenckiego.

 



Źródło: niezalezna.pl

#Polska #polityka #Jan Olszewski #Antoni Macierewicz #PiS

Michał Gradus