Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Najnowszy numer „GP”: Platforma nie chciała bronić wschodniej Polski. Rozmowa z wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 29 czerwca 2022 r. szczególnie polecamy wywiad Katarzyny Gójskiej i Piotra Lisiewicza z wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem. Poza tym sensacyjne ustalenia „Gazety Polskiej” na temat tego, Jak Belka ośrodek w „Guziance” sprzedawał. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Gdy powołałem do życia 18. Dywizję Zmechanizowaną, to emerytowani generałowie zawzięcie krytykowali tę decyzję. Twierdzili, że błędem jest ustawianie wojska na granicy. A to oznacza, że oni nie chcieli bronić polskiej granicy wschodniej. I właśnie dlatego wraz z politykami PO i PSL likwidowali jednostki wojskowe w tej części naszego kraju. Skoro uznawali za zasadną obronę dopiero Polski na zachód od Wisły, to zakładali, że w razie ataku wróg opanuje Lubelszczyznę, Podlasie, znaczną część Mazowsza i Podkarpacia. Jak się kończy wpuszczenie wroga na swoje terytorium, to widzieliśmy w Buczy czy Irpieniu.
- mówi „Gazecie Polskiej” wicepremier Mariusz Błaszczak. Z Mariuszem Błaszczakiem rozmawiają Katarzyna Gójska i Piotr Lisiewicz

Ponadto w numerze:

  • Jak Belka ośrodek w „Guziance” sprzedawał. Cztery przetargi i spadek ceny o… 8 mln zł

Narodowy Bank Polski w połowie 2015 roku sprzedał ośrodek wypoczynkowy w Warmińsko-mazurskiem partnerowi posłanki PSL, byłej wiceminister skarbu. Okoliczności transakcji badają prokuratura i CBA – ustaliła „Gazeta Polska”.
- więcej w tekście Piotra Nisztora.

  • Czerwona zbrojeniówka spod znaku PO. Tak było przed Macierewiczem

Politruk wychwalający sojusz z ZSRS, ormowiec od braterstwa broni z Moskwą, oficerowie ze „złotego funduszu” i „patrioci” stanu wojennego... Bumar, do niedawna największy producent i dostawca uzbrojenia w Polsce, za rządów PO–PSL obsadzony był przez ludzi powiązanych z komunistycznym wojskiem i służbami, wiernych sowieckiemu totalitaryzmowi.
- ujawniają Grzegorz Wierzchołowski i Justyna Błażejowska.

  • Powrót węgla. Co z ETS?

Wielka Brytania, Austria, Holandia, Niemcy i Włochy to kraje, które zastanawiają się nad wznowieniem prac elektrowni węglowych. Wojna sprawiła, że państwa, które prześcigały się w ambitnych celach klimatycznych, nagle robią zwrot. 
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Niemcy zmieniają orientację w polityce wschodniej. Merkel i Scholz popełniali fatalne błędy. Rozmowa z prof. Bogdanem Musiałem 

Bliskie relacje Berlina z Moskwą były doskonale opakowane w propagandę. Dla Putina imperializm terytorialny oznacza „ruski mir”, czyli zbieranie dawnych ziem wchodzących w skład byłego Związku Sowieckiego. Jeżeli Niemcy rzeczywiście odchodzą od nowej polityki wschodniej, jako nieaktualnej w obliczu agresji na Ukrainie, wymusza to wiele zmian – pozytywnych – w światowym porządku.
- prognozuje w rozmowie z „GP” prof. Bogdan Musiał, historyk, dyrektor Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego. Rozmawia Grzegorz Wszołek.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 



Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski