W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 11 sierpnia) szczególnie polecamy artykuł okładkowy Piotra Nisztora„Esbeckie tajemnice piłkarskich baronów. TW „Maciek” i TW „Atlas” wybiorą następcę Bońka”. Będzie też o niemieckim kapłanie, który pozwał ks. Oko oraz mocny wywiad z Zofią Klepacką, która reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.
„Po ponad 30 latach od upadku komuny i po dwóch kadencjach Zbigniewa Bońka, który miał odsunąć od władzy w PZPN „leśnych dziadków”, dawna bezpieka nadal trzęsie polską piłką nożną. Jak ustaliliśmy, w wielu zarządach wojewódzkich związków piłkarskich zasiadają działacze figurujący jako tajni współpracownicy PRL-owskich służb specjalnych. Dwóch z nich 18 sierpnia – jako delegaci – weźmie udział w wyborach… nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.”.
- ujawnia Piotr Nisztor.
Ks. Wolfgang Rothe, który doprowadził do skazania w Niemczech ks. Dariusza Oko za jego artykuł o „lawendowej mafii” w Kościele, to duchowny znany z błogosławienia wbrew papieżowi par homoseksualnych. Wpisy promujące LGBT i homoseksualizm znacznie częściej niż treści religijne pojawiają się w mediach społecznościowych ks. Rothe – zamieszanego m.in. w głośny skandal seksualny w seminarium w St. Pölten.
- więcej na ten temat w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.
„Nie noś koszulek, majtek, przywieszek i gadżetów, nie pij z kubków zdobionych okupionym krwią znakiem Polski Walczącej. Nie rań tych, którzy wciąż żyją!” – apelowano trzy lata temu na stronie Obywateli RP. W tym roku w koszulkach z Polską Walczącą 1 sierpnia manifestowali… Obywatele RP. Koszulki były podobne do tych noszonych przez kibiców Legii Warszawa. Dodany został tylko napis „Przeciw faszyzmowi”. Ktoś mógł pomyśleć, że chodzi o faszyzm sprzed 77 lat, ale wypowiedzi organizatorów manifestacji nie pozostawiały wątpliwości, że chodzi o walkę ze współczesnymi politycznymi przeciwnikami i to nie niemieckiej, lecz polskiej narodowości.
- ostrzega w swoim tekście Piotr Lisiewicz.
„Chciałam być przy Tacie do końca, i byłam. Musiałam jednak szybko się pozbierać i już dzień po pogrzebie byłam na zgrupowaniu. Wiedziałam, że Tata chciałby tego. To nie było łatwe, miałam w głowie tysiąc myśli. Musiałam jednak zakasać rękawy i walczyć. Ale nie robiłam tego dla siebie, lecz dla innych, dla Polski”.
- mówi żeglarka Zofia Noceti-Klepacka, która reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
„Sympatyk Solidarności (potem KOD-u), współpracownik Radia Wolna Europa i paryskiej „Kultury”, wielbiciel książek i muzyki poważnej (ostatnio kawy i domowych bułeczek). Adam Michnik stwierdził, że jego brat „wiele wycierpiał”. Tak, to Stefan Michnik, z którego powodu cierpieli inni, bo nade wszystko był mordercą sądowym. Do Polski, szczególnie przed oblicze Temidy, wracać nie chciał. Czy spocznie teraz na Starych Powązkach w Warszawie u boku rodziców?”
- więcej na ten temat w tekście Tadeusza Płużańskiego.
Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.