Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ćwiczenia strażaków na wypadek koronawirusa

W szpitalach wojewódzkich w Szczecinie i Koszalinie, pozostających decyzją wojewody zachodniopomorskiego w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa, zostaną dzisiaj przeprowadzone ćwiczenia dotyczące wsparcia służby zdrowia przez Państwową Straż Pożarną.

pixabay.com/CC0/jackal211

Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie Tomasz Kubiak poinformował, że ćwiczenia rozpoczną się o godz. 10:00 na terenie Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, a w o godz. 11:00 na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

„W ramach ćwiczeń przed dwoma szpitalami rozstawione zostaną dodatkowe, mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem”

– poinformował rzecznik.

Dodał, że ćwiczenia są organizowane na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem.

Zgodnie z danymi z wtorku z godz. 16:00 w placówce w Szczecinie w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych było pięć osób, w Koszalinie – dwie. Poddanych kwarantannie było 216 osób (w tym 4 osoby izolowane są w warunkach domowych). Pod nadzorem epidemiologicznym na terenie województwa pozostawało 217 osób. 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

redakcja