Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rząd Izraela zatwierdził porozumienie z palestyńskim Hamasem w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy oraz uwolnienia zakładników • • •

W kampanii wyborczej "bezpieczni w UE". Po wyborach? "W Polsce nie jesteśmy bezpieczni"

- Prawdziwą stawką tych wyborów jest bezpieczeństwo Polski, dlatego są tak ważne - mówił w spocie wyborczym premier Donald Tusk.

screen gazeta.pl; materiały wyborcze PO
screen gazeta.pl; materiały wyborcze PO
- Prawdziwą stawką tych wyborów jest bezpieczeństwo Polski, dlatego są tak ważne - mówił w spocie wyborczym premier Donald Tusk. Hasłem kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego było "Silna Polska w bezpiecznej Europie". Wczoraj, dwa miesiące po wyborach Radosław Sikorski nie pozostawia złudzeń: "My w Polsce nie jesteśmy i nawet nie możemy czuć się bezpieczni".

- Europa zrobiła za mało, żeby wpłynąć na postawę Rosji w różnych fazach konfliktu - stwierdził Radosław Sikorski w wywiadzie dla niemieckiego "Welt am Sonntag". Szef polskiej dyplomacji, który jeszcze kilka lat temu zapraszał Rosję do NATO, teraz twierdzi, że "gdybyśmy pokazali Moskwie granice, a jednocześnie okazali solidarność Ukrainie, prawdopodobnie nie doszłoby do tej eskalacji". Jednocześnie w hiszpańskim "ABC" minister spraw zagranicznych mówi: My w Polsce nie jesteśmy i nawet nie możemy czuć się bezpieczni.

Polska jest silnym, bezpiecznym i dojrzałym państwem; właśnie dziś, w tak trudnym momencie, jakim jest kryzys ukraińsko-rosyjski i aneksja Krymu, trzeba o tym dobitnie mówić - powiedział w środę premier Donald Tusk -
głosił w trakcie eurokampanii Donald Tusk. Lider PO, razem z całą partią wielokrotnie powtarzał wyborcze hasło "bezpieczni w UE".



Dziś kampanijne hasła PO brzmią jak żart, do czego zresztą przyznaje się pośrednio również minister w rządzie Tuska. W wywiadach udzielonych zagranicznej prasie nie ma złudzeń, co do bezpieczeństwa Polski, którego jego zdaniem nie ma. - Musimy być świadomi, że od kiedy rozpoczął się ten ukraiński kryzys w październiku ubiegłego roku, nasza reakcja, jako Zachodu, zawsze była niewystarczająca, by wpłynąć na sposób postępowania Rosji. To musi się zmienić - twierdzi Sikorski, dodając, że Europa musi "poważnie traktować swoje bezpieczeństwo i nie może wiecznie zależeć od parasola ochronnego USA".

Mówi to minister, który jeszcze cztery lata temu bronił decyzji rządu o oddaniu Władimirowi Putinowi śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

 



Źródło: niezalezna.pl,gazeta.pl

mak