W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 13 grudnia 2023 r., szczególnie polecamy temat numeru – tekst Piotra Lisiewicza „Neodziennikarze Tuska. Funkcjonariusze propagandy III RP”. Sylwia Krasnodębska rozmawia z Jarosławem Wróblewskim o tym, że Witold Pilecki jako doświadczony dowódca wiedział, że żołnierz potrzebuje duchowego zaplecza. Z kolei Grzegorz Broński pisze o kulisach zemsty na Wąsiku i Kamińskim za ściganie łapówkarzy, a Piotr Nisztor ujawnia tajemnice majątku Michała Kołodziejczaka. W swojej analizie Piotr Grochmalski ostrzega, że Zachód znalazł się w punkcie krytycznym. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Gdy Putin z Łukaszenką zaczęli prowokacje na granicy polsko-białoruskiej, rozpętali histerię wokół rzekomego okrucieństwa polskich strażników i żołnierzy. Wzięli udział w zorganizowanej operacji przeciwko Janowi Pawłowi II i jego dziedzictwu. Wcześniej tuszowali zamordowanie prezydenta Polski w Smoleńsku, robiąc wariatów z tych, którzy śmieli podejrzewać o to Putina. W każdej z tych spraw występowali przeciwko Polsce i wspierali jej wrogów. Dziś mają chwilę swojego tryumfu.
Michał Kołodziejczak, świeżo upieczony poseł Koalicji Obywatelskiej, wskazał, że jego dochód w ubiegłym roku wynosił zaledwie 21,5 tys. zł. Jednak do oświadczenia majątkowego nie wpisał m.in. dwóch spółek, których działalność zawiesił w maju 2022 roku. Jedna z nich nie składała żadnych sprawozdań finansowych. Łódzki sąd po pytaniach „Gazety Polskiej” w tej sprawie wszczął postępowanie przymuszające do złożenia dokumentów, jednocześnie o sprawie powiadomił prokuraturę.
CBA wykryło wielką aferę łapówkarską. To niewątpliwy fakt. Podobnie jak to, że ówczesnych szefów Biura – Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika – od kilkunastu lat próbuje się ukarać za skuteczne działania – manipulując obowiązującym w Polsce prawem, a nawet wręcz ignorując niewygodne wyroki, m.in. Trybunału Konstytucyjnego.
Wojna Ukrainy z Rosją wkroczyła w okres krytyczny, a odpowiedzią Zachodu na wzrost nakładów Putina na rozbudowę armii jest kryzys decyzyjny USA. W dodatku nad Wisłą dochodzi do władzy ekipa na czele z człowiekiem, który był najbardziej gorliwym sojusznikiem Angeli Merkel w projekcie wspierania militaryzacji Rosji za zachodnie pieniądze.
Lewica często powtarza, że w sprawie migracji potrzebne są sensowne i systemowe rozwiązania. Problem w tym, że ta sama lewica ma obsesję na punkcie zachowania swojej moralnej wyższości. A to prowadzi do katastrof.
Ze stojącej na podłodze kadzielnicy wydobywają się gęste opary układające się w mglistą postać niezwykle pięknej dziewczyny. Ma na sobie królewski, podbity gronostajami płaszcz, na głowie koronę, jej twarz okalają zawoje z tiulu, smukłość szyi podkreślają rzędy pereł. Wzrok wbija w twarz mężczyzny w sile wieku, który z rozpaczą na znękanej twarzy, na próżno wyciąga do niej dłonie. Tak Wojciech Gerson ukazał scenę wywołania przez Mistrza Twardowskiego ducha Barbary Radziwiłłówny, małżonki Zygmunta Augusta, który do końca życia bolał nad utratą pięknej Litwinki, małżonki i królowej.
Kogo innego miałby naśladować? Na kim się wzorować? Ufał Panu Bogu, który był siłą do końca jego dni. Mieszkał w Wilnie i czcił Matkę Boską Ostrobramską, której jako harcerz bronił w 1918 roku przed Niemcami. Witold Pilecki jako doświadczony dowódca wiedział, że żołnierz potrzebuje duchowego zaplecza.
W grudniu w Polsce były jak dotąd trzy pewne rzeczy: „Kevin sam w domu”, „Kevin sam w Nowym Yorku” i awantura o handel żywym karpiem. Realnie rok 2023 może być ostatnim ze śmierdzącymi basenami pełnymi karpi w sklepach.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819