W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 15 listopada 2023 r., szczególnie polecamy temat numeru – tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Rosyjska zdrada Tuska. Ludzie resetu wracają do władzy”. Będzie też rozmowa z przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa o zemście Iustitii, oraz tekst o tym jak Uniwersytet daje przyzwolenie na lewacki hejt. Z kolei w swojej analizie Piotr Grochmalski poddaje zbliżenie Tusk do idei IV Rzeszy Loringhovena. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Jak nazwać rezygnację z systemu rakietowego chroniącego własny kraj, otwarcie granic dla szpiegów, bratanie się z zagranicznymi zbrodniarzami, wojskowe i szpiegowskie umowy z państwem będącym egzystencjalnym zagrożeniem dla rodaków oraz gospodarcze uzależnianie ojczyzny od potencjalnego agresora? Temu, jak postępował Donald Tusk wobec Rosji w latach 2008–2014, w języku polskim odpowiada tylko jedno słowo.
– więcej na ten temat w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.
Kiedy staliśmy obok siebie, byliśmy na fali. Cały świat popierał prezydenta Zełenskiego i podziwiał Polskę. To przekładało się na twarde konkrety: pomoc dla Ukrainy oraz więcej amerykańskich żołnierzy, broni i inwestycji dla Polski. Po decyzji Zełenskiego, by postawić na Niemcy, szybko popsuł się jego wizerunek na świecie i na Ukrainie, gdzie ostatnio odwołał wybory prezydenckie. Zełenski zaszkodził też PiS, unieważniając w oczach części wyborców autentyczne, a nie PR-owe, sukcesy rządu. I przyczynił się do powrotu Tuska do władzy. Poza tym odżyła rosyjska agentura na prawicy bredząca, że po co było z tą pomocą dla Ukrainy wychodzić przed szereg. Otóż trzeba było, bo żadnej innej realnej szansy na trwałą niepodległość Polski niż Międzymorze nie ma.
– pisze Piotr Lisiewicz.
Politycy Zjednoczonej Prawicy to „zwykłe gadziny”, Olaf Scholz jest wielkim „Europejczykiem”, a „obrzydliwości” Oskara Szafarowicza nigdy nie powinny być wybaczone. Tak pisali studenci aktywnie zaangażowani w działalność lewicowych i liberalnych partii, którzy organizowali nagonkę na działacza młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości.
– kulisy całej sprawy opisuje Hubert Kowalski.
Co się stanie, jeśli „bojownicy” Iustitii, pałający chęcią odwetu, doprowadzą do weryfikacji tysięcy sędziów czy wręcz usuwania ich z zawodu? „Abstrahując od tego, że to oczywiście niekonstytucyjne, to spowoduje to paraliż sądownictwa”.
– mówi „Gazecie Polskiej” sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa. Rozmawia Grzegorz Broński.
Berlin od początku patronuje tworzeniu rządu przez Donalda Tuska. Spoiwem tej ekipy jest jej proniemiecki charakter. Niemal w tym samym czasie Arndt Freytag von Loringhoven jasno zarysował oczekiwania Niemiec wobec Polski. Ukazał się obszerny, 360-stronicowy wywiad z nim pod prowokacyjnym tytułem „Nie budujemy IV Rzeszy”. Ten były ambasador Niemiec w Polsce przedstawia w nim swoisty program dla ekipy Tuska – wizję zmian oczekiwanych z niecierpliwością w Berlinie.
– pisze w swojej analizie Piotr Grochmalski.
Wschodząca gwiazda niemieckiej lewicy buduje nową siłę polityczną. Sahra Wagenknecht i jej współpracownicy zaprezentowali w Berlinie Stowarzyszenie Sary Wagenknecht, czyli Bündnis Sahra Wagenknecht, w skrócie BSW. Wypowiedzi tych ludzi są zbieżne z propagandową retoryką Kremla. Czy współczesne Niemcy zmieniają się w Republikę Weimarską, którą ostatecznie pogrążyła rywalizacja komunistów i nazistów? Czy rolę KPD przejmie BSW, a rolę nazistów AfD?
– czytamy w tekście Antoniego Rybczyńskiego.
O najnowszym tomie „Dziejów Polski”, w którym opisana jest gorzka historia XVII wieku, o dylematach wyboru wolności czy niepodległości, pojawieniu się wówczas myśli wśród niektórych Polaków, by oddać Rzeczpospolitą pod panowanie obcego mocarstwa, i o tym, jak obywatele uratowali kraj przed unicestwieniem.
– opowiada prof. Andrzej Nowak. Rozmawiają Magdalena Łysiak i Tomasz Łysiak.
Plan marzeń aktywistów ekologicznych – tak można ocenić to, co w dziedzinie ochrony środowiska zaproponowała idąca po władzę koalicja. NGO-sy, w tym te zagraniczne, uzyskają prawo zaskarżania Planów Urządzania Lasu. 20 procent terenów leśnych ma zostać wyłączonych z gospodarki. Polska ma zainwestować w zalewanie terenów rolniczych, czyli odtwarzanie bagien i torfowisk. Ponad głowami samorządów mają być tworzone parki narodowe. Będzie to olbrzymie uderzenie w polską gospodarkę i życie tysięcy osób w Polsce.
– pisze Jacek Liziniewicz.
Brzmienie liry korbowej, fideli płockiej, gordonów, dud, licznych fletów i piszczałek... Jest w tym wiele magii. Przez lata szukałem okazji, aby w końcu tak na porządnie się zagłębić w ten świat. „Chłopi” wydali mi się idealną okazją.
– mówi kompozytor Łukasz Rostkowski L.U.C. Rozmawia Sylwia Krasnodębska.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819