Gang Olsena 2.0. Polska w rękach fanatycznych nieudaczników Czytaj więcej w GP!

Najnowszy numer „GP”: Trzecia kadencja jak najbardziej możliwa – mówi J. Kaczyński

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 21 grudnia 2022 r. szczególnie polecamy wywiad Katarzyny Gójskiej i Tomasza Sakiewicza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Będzie też o tym, jak Tusk jednał się z rosyjską Cerkwią oraz o tym, jak Boniek zapomniał, że nie jest medialnie nietykalny. Ujawniamy także nieznaną historię najpopularniejszej polskiej kolędy. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny. UWAGA! Najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska” to świąteczne wydanie podwójne, dostępne w sprzedaży od 21 grudnia do 1 stycznia.

Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Trzecia kadencja jak najbardziej możliwa – mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem „Gazeta Polska”.

Paradoksalnie największym wyzwaniem, z którym musimy się zmierzyć, jest brak wiary części naszego środowiska w zwycięstwo i utrzymanie rządów. I to brak wiary oparty na dość irracjonalnej przesłance. Z jakiegoś powodu część ludzi uwierzyła, że w Polsce nie da się utrzymać władzy przez dłużej niż dwie kadencje. Dała sobie wmówić taki absurdalny i bardzo szkodliwy dla nas przekaz, a on nie ma żadnego potwierdzenia w historii Europy.
- mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Rozmawiają Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz

Prezes Prawa i Sprawiedliwości składa też życzenia naszym czytelnikom i klubowiczom:

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę przede wszystkim osobistego szczęścia i poczucia spełnienia. Jednak nie da się tego osiągnąć, gdy nie ma pomyślności w ojczyźnie. Życzę zatem pokoju, zwycięskiego pokoju dla Ukrainy, życzę rychłego końca kryzysu gospodarczego i jak najszybszego powrotu do normalnej rzeczywistości – bez wojny i wszelkich innych problemów oraz nieszczęść, które ona niesie. Przed nami wielkie wyzwania – kontynuacja szybkiego rozwoju Polski, umacnianie dobrobytu naszych rodaków – będziemy szli tą drogą, tak jak czynimy to od siedmiu lat. Życzę również Państwu i wszystkim nam, by nasza ojczyzna nadal była kierowana przez tych, którzy mają ją w sercu, przez patriotów.

Ponadto w numerze:

  • Jak Tusk jednał się z rosyjską Cerkwią. Cyryl podejmowany na salonach. Obiad Komorowskiego

Donald Tusk oskarża dziś PiS o kopiowanie rosyjskiej retoryki o zdeprawowanym Zachodzie. Ale to ludzie z jego rządu przygotowali 10 lat temu grunt pod „pojednanie” Kościoła z Cerkwią patriarchy Cyryla – byłego agenta KGB znanego z nienawistnych wypowiedzi wobec Ukraińców i Zachodu, a także z krytyki homoseksualistów. Uroczysty obiad na cześć Cyryla wydał nawet ówczesny prezydent RP Bronisław Komorowski.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Jak Boniek zapomniał, że nie jest medialnie nietykalny. Spółka brata i bratanka, były esbek i śledztwo prokuratury

Zbigniew Boniek musi przełknąć gorycz porażki. Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił pra-womocnie złożone przez niego pozwy w związku z moimi artykułami, jakie ponad dwa lata temu ukazały się na łamach „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Dotyczyły one wątpliwości wokół kierowanego przez niego Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz pozytywnych wypowiedzi w przeszłości m.in. o gen. Wojciechu Jaruzelskim.
- więcej w tekście Piotra Nisztora.

  • Boże Narodzenie w kulturze polskiej

W najciemniejszej porze roku, gdy blady krążek słońca lewo wznosi się nad horyzont, a noce dłużą się w nieskończoność, w świecie pojawia się miłość i nadzieja: Bóg wszechmocny i nieskończony wcielony w ciało bezradnego niemowlęcia. Gilberth Chesterton pisał z podziwem, że to „tajemnica tak niezgłębiona, że pozwala swobodnie zgłębiać wszystko inne. Kiedy człowiek raz ją zaakceptuje, życie jest po prostu życiem, chleb chlebem, ser serem – a człowiek może z lekkim sercem śmiać się i walczyć”. Boże Narodzenie – radość ludzkich serc i zachowań.
- więcej o świątecznych zwyczajach i tradycjach można przeczytać w tekście Tomasza Panfila.

  • Nieznana historia najpopularniejszej polskiej kolędy

Gdyby spytać o najpopularniejsze kolędy polskie, na pewno wielu z nas z miejsca wymieniłoby „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Zna ją w Polsce chyba każde dziecko. Ta piękna pieśń bożonarodzeniowa ma długą, liczącą cztery wieki tradycję, a jej autorem jest Jan Żabczyc, który pisał także o siedemnastowiecznych wojnach z Rosją. Betlejem od wieków było w centrum uwagi myśli chrześcijan celebrujących Boże Narodzenie. Betlejemskie światło jest Światłem Pokoju. W tym roku, roku wojny na Ukrainie, tym mocniej nam potrzeba światła bijącego ze stajenki, światła Nadziei i Miłości. 
- więcej na ten temat w tekście Tomasza Łysiaka

  • Para-szopka wojenna Marcina Wolskiego

  • Z tygodnikiem śpiewnik „Najpiękniejsze kolędy”

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

UWAGA! Najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska” to świąteczne wydanie podwójne, dostępne w sprzedaży od 21 grudnia do 1 stycznia.

 



Źródło: Gazeta Polska, Niezalezna.pl

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski