Zidentyfikowano drugiego sprawcę ataku na kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji. To 19-letni Malik Petitjean - podały media. Zamachowiec był poszukiwany przez policję na kilka dni przed zamachem. Dowód osobisty Petiteana został znaleziony w mieszkaniu drugiego zamachowca - Adela Kermiche. Ze względu na policyjne strzały do identyfikacji ciała były potrzebne badania DNA.

W Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji doszło do zamachu. Dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Zabili jednego z księży podcinając mu gardło. Inny zakładnik w ciężkim stanie walczy o życie. Atak miał nastąpić podczas mszy św.
 
Dwóch uzbrojonych w noże zamachowców weszło około godziny 10 podczas mszy do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray w północnej części kraju. Islamiści poderżnęli gardło 84-letniemu księdzu Jacquesowi Hamelowi. Motywy sprawców nie są znane, lecz media podają, że atak miał mieć podłoże religijne.
 
Arcybiskup Rouen Dominique Lebrun w specjalnym komunikacie potwierdził tożsamość zamordowanego przez islamistów duchownego.

To ks. Jacques Hamel, święcenia kapłańskie przyjął w 1958 roku. W 2008 roku obchodził złoty jubileusz (pięćdziesięciolecie kapłaństwa). Posługiwał w kościele Saint-Étienne-du-Rouvray, w którym zginął.
 
Jeden z terrorystów został rozpoznany jako lokalny mieszkaniec 19-letni obywatel Francji Adel Kermiche. Eksperci przedstawilijego zdjęcia ( z 2011 roku).
 
Dziś ustalono tożsamość drugiego zamachowca. To również 19-latek - Malik Petitjean.
CZYTAJ WIĘCEJ: BESTIALSTWO! Kazali księdzu uklęknąć i sfilmowali jak go mordowali

Badania DNA wykazały, że drugim napastnikiem był Malik Petitjean. Jego trzech krewnych zostało zatrzymanych, przebywają obecnie w areszcie. Zarekwirowano także sprzęt komputerowy – podaje bfmtv.com.