Męczennik za wiarę. To jego zamordowali w Kościele islamiści

W specjalnym komunikacie arcybiskup Rouen Dominique Lebrun potwierdził tożsamość zamordowanego przez islamistów duchownego.

Twitter
W specjalnym komunikacie arcybiskup Rouen Dominique Lebrun potwierdził tożsamość zamordowanego przez islamistów duchownego. Po wtargnięciu do Kościoła uzbrojonych w noże napastników zginął 84-letni ksiądz Jacques Hamel. Islamiści podcięli mu gardło. 

Na terenie rzymskokatolickiej archidiecezji ze stolicą w Rouen, w Normandii, we Francji posługuje 79 zakonników i 269 sióstr zakonnych.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl w Saint-Etienne we Francji doszło do zamachu. Dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Zabili jednego z księży podcinając mu gardło. Inny zakładnik ma być w ciężkim stanie i walczyć o życie. Atak miał nastąpić podczas mszy św.
 

CZYTAJ WIĘCEJ: Brutalne morderstwo w kościele. Islamiści zaatakowali na północy Francji  


Arcybiskup Dominique Lebrun potwierdził, że ofiarą islamistów był ks. Jacques Hamel. Święcenia kapłańskie przyjął w 1958 roku. W 2008 roku obchodził złoty jubileusz (pięćdziesięciolecie kapłaństwa). Posługiwał w kościele Saint-Étienne-du-Rouvray, w którym zginął. (na zdjęciu z prawej)

Wołam dziś do Boga, ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. Chciałbym również poprosić niewierzących, aby dołączyli się do naszego płaczu. Wraz z młodymi uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży modlimy się dziś tak, jak modliliśmy się przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, zamordowanego w czasach reżimu komunistycznego.

Wikariusz Generalny, o. Philippe Maheut, jest już na miejscu w parafii od pierwszych chwil. Ja wracam do Francji i będę dziś w mojej diecezji z rodzinami i wspólnotą parafialną.

Kościół katolicki nie może podjąć innej broni, jak modlitwa i braterstwo między ludźmi. Zostawiam tutaj setki młodych ludzi, którzy są przyszłością ludzkości i nie ma w tym żadnej przesady. Apeluję do nich, aby nie dali się ponieść przemocy i stali się apostołami cywilizacji miłości.

Podpisano
Dominique Lebrun
Arcybiskup Rouen

Poniżej treść oświadczenia arcybiskupa Rouen:

 

 


Źródło: Twitter,niezalezna.pl,Le Parisien

#Francja #zamach #atak #terroryści #terroryzm

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo