Brutalne morderstwo w kościele. Islamiści zaatakowali na północy Francji

  

W Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji doszło do zamachu. Dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Zabili jednego z księży podcinając mu gardło. Inny zakładnik ma być w ciężkim stanie i walczyć o życie. Atak miał nastąpić podczas mszy św.
 
Dwóch uzbrojonych w noże zamachowców weszło około godziny 10 do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray w północnej części kraju – podaje „Le Figaro”.
 
Nie wiadomo ilu zakładników wzięto. Media podają, że od czterech do sześciu osób: Telewizja BFM TV mówi o jednym księdzu, dwóch zakonnicach oraz dwóch wiernych. Policja podaje, że napastnicy zostali „zneutralizowani”, nie precyzując czy oznacza to ich zatrzymanie, czy zastrzelenie. Cała akcja miała zakończyć się o godzinie 11.
 
Motywy sprawców nie są znane, lecz media podają, że atak miał mieć podłoże religijne.

Na miejsce zdarzenia przyjechały policja, straż pożarna i służby medyczne. Telewizja Live TV relacjonuje te wydarzenia. Pokazana jest zablokowana droga do kościoła i sanitariusze z przygotowanymi noszami. AFP powołując się na źródło w policji potwierdza, że ksiądz, proboszcz tej parafii został zamordowany.
 

Do Saint-Etienne jadą prezydent Francji Francois Hollande oraz minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

Lokalne media podają, że na miejsce wezwano jednostki specjalne BRI i RAID, a napastnicy zostali zabici. Policyjny kordon otacza kościół. Atak miał nastąpić podczas mszy św.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl