Brutalne morderstwo w kościele. Islamiści zaatakowali na północy Francji

W Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji doszło do zamachu. Dwóch nożowników zaba

Sky News screen
W Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji doszło do zamachu. Dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Zabili jednego z księży podcinając mu gardło. Inny zakładnik ma być w ciężkim stanie i walczyć o życie. Atak miał nastąpić podczas mszy św.
 
Dwóch uzbrojonych w noże zamachowców weszło około godziny 10 do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray w północnej części kraju – podaje „Le Figaro”.
 
Nie wiadomo ilu zakładników wzięto. Media podają, że od czterech do sześciu osób: Telewizja BFM TV mówi o jednym księdzu, dwóch zakonnicach oraz dwóch wiernych. Policja podaje, że napastnicy zostali „zneutralizowani”, nie precyzując czy oznacza to ich zatrzymanie, czy zastrzelenie. Cała akcja miała zakończyć się o godzinie 11.
 
Motywy sprawców nie są znane, lecz media podają, że atak miał mieć podłoże religijne.

Na miejsce zdarzenia przyjechały policja, straż pożarna i służby medyczne. Telewizja Live TV relacjonuje te wydarzenia. Pokazana jest zablokowana droga do kościoła i sanitariusze z przygotowanymi noszami. AFP powołując się na źródło w policji potwierdza, że ksiądz, proboszcz tej parafii został zamordowany.
 

Do Saint-Etienne jadą prezydent Francji Francois Hollande oraz minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

Lokalne media podają, że na miejsce wezwano jednostki specjalne BRI i RAID, a napastnicy zostali zabici. Policyjny kordon otacza kościół. Atak miał nastąpić podczas mszy św.

 

 


Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

#Francja #zamach #Saint-Etienne #ksiądz #morderstwo

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo