Z OSTATNIEJ CHWILI

Kajakarki Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w konkurencji K2 1000 m • • •

Zabójca z Normandii był znany policji. Adel Kermiche był nawet aresztowany za terroryzm

W Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji doszło do zamachu. Dwóch

twitter.com
W Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji doszło do zamachu. Dwóch nożowników zabarykadowało się w kościele rzymsko-katolickim biorąc zakładników. Zabili jednego z księży podcinając mu gardło. Innych zakładników ranili, jeden ma być w ciężkim stanie i walczyć o życie. Francuskie służby do spraw terroryzmu zidentyfikowały jednego z zamachowców. To 19-letni Adel Kermiche, który był wcześniej znany policji. Dwukrotnie usiłował przedostać się do Syrii, postawiono mu zarzuty udziału w organizacji terrorystycznej. Siedział w areszcie, który następnie zamieniono za dozór elektroniczny. Miał zgodę na kilkugodzinne opuszczanie mieszkania w ciągu dnia. Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za zamach, a terrorystów nazwali „żołnierzami ISIS”.
 
Dwóch uzbrojonych w noże zamachowców weszło około godziny 10 podczas mszy do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray w północnej części kraju. Islamiści poderżnęli gardło 84-letniemu księdzu Jacquesowi Hamelowi.
 
Arcybiskup Rouen Dominique Lebrun w specjalnym komunikacie potwierdził tożsamość zamordowanego przez islamistów duchownego.

To ks. Jacques Hamel, święcenia kapłańskie przyjął w 1958 roku. W 2008 roku obchodził złoty jubileusz (pięćdziesięciolecie kapłaństwa). Posługiwał w kościele Saint-Étienne-du-Rouvray, w którym zginął.
 
Jeden z terrorystów został rozpoznany jako lokalny mieszkaniec 19-letni obywatel Francji Adel Kermiche. Eksperci przedstawiają jego zdjęcia ( z 2011 roku).
19-latek i jego dotychczas niezidentyfikowany wspólnik zmusili swoją ofiarę do klęknięcia.

„Jeden z terrorystów miał pistolet i zaczął krzyczeć "Allah Akbar", a drugi miał fałszywą bombę z zegarem”

– podaje goalsdaddy.com.
 
Wszystko nagrywali kamerą. Przy ołtarzu islamiści wygłosili „manifest” w języku arabskim.

CZYTAJ WIĘCEJ: BESTIALSTWO! Kazali księdzu uklęknąć i sfilmowali jak go mordowali
 
19-letni Kermiche od marca objęty był elektronicznym dozorem – po decyzji sądu. Co robił wcześniej? Dwukrotnie usiłował dostać się do Syrii, postawiono mu zarzuty uczestnictwa w organizacji terrorystycznej.

Francuska policja poinformowała, że aresztowała trzecią osobę, 17-latka, którego podejrzewa o związki z Adelem Kermiche.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Francja #zamach #ISIS #kościół

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo