Nagroda dla prezesa SKOK Wołomin od ministra Baniaka. Kolejny polityk władzy z Mariuszem G.

  

W marcu 2014 r. wiceminister Skarbu Rafał Baniak, razem ze specjalnym jury wybrał prezesa prezesa SKOK Wołomin i osobiście uczestniczył we wręczeniu mu nagrody Crystal Dragon of Success. Specjalne wyróżnienie trafiło do Mariusza G., dwa lata po ostrzeżeniach jakie do KNF ws. wołomińskiego SKOK-u wysłał senator Grzegorz Bierecki i mimo, że od kilku miesięcy trwała już kontrola ABW i prokuratury pod kątem podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy i wyłudzenia.

Prezes SKOK w Wołominie znalazł się w gronie laureatów obok m.in. prezesa KGHM Herberta Wirtha, prezesa TVP Juliusza Brauna, prezes ING Banku Śląskiego Małgorzaty Kołakowskiej, prezesa BZ WBK Mateusza Morawieckiego i prezesa Totalizatora Sportowego Wojciecha Szpila. Jak podkreślono w uzasadnieniu, Mariusz G. kieruje drugim pod względem wielkości SKOK-iem w Polsce – bez politycznych powiązań i z zachowaniem niezależności - chwalił się nagrodą na swojej stronie SKOK Wołomin. W kapitule nagrody Crystal Dragon of Success miesięcznika "Polish Market" zasiadają oprócz wiceministra skarbu: prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak i prezes Fundacji „Teraz Polska” Krzysztof Przybył.

Rafał Baniak znany jest również z taśm prawdy. To właśnie wiceminister - jak wynika z meldunków CBA, ujawnionych przez telewizję Republika - miał w knajpach toczyć rozmowy z Piotrem Wawrzynowiczem, pełnomocnikiem Jana Kulczyka, w związku ze sprzedażą pakietu akcji Ciechu. Cytat: „To podczas nieformalnych spotkań Wawrzynowicza i Baniaka doszło do złożenia propozycji korupcyjnej i przekazania korzyści majątkowej. (...) Wawrzynowicz napisał na kartce papieru kwotę korzyści majątkowej, którą zaakceptował Baniak”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kłamstwo obnażone. Jest zdjęcie ze spotkania Komorowskiego z aferzystami z Wołomina

Sprawa SKOK, którą politycy Platformy Obywatelskiej i szef KNF (przez 5 lat zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz) używają w kampanii wyborczej przeciwko opozycji - już obraca się przeciwko partii rządzącej. Jak ujawnił portal niezalezna.pl Ratusz podpisał kontrakt z Hydrobudowa Gdańsk na 120 mln zł, na budowę warszawskich bulwarów, gdy w radzie nadzorczej znalazł się wiceprezes SKOK Wołomin, były oficer WSI Piotr P. Zaprezentowaliśmy również zdjęcie z imprezy, gdzie wiceprzewodnicząca PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz rozmawia z Piotrem P. i Mariuszem G. z wołomińskiego SKOK-u.

Również Michał Boni (europoseł PO) nie stronił od kontaktów z tą kasą. Prawdopodobnie dzięki SKOK Wołomin dostał się do Parlamentu Europejskiego. To właśnie w gazetce SKOK Wołomin ukazał się duży wywiad z nim, akurat przed eurowyborami. Dwustronicowy wywiad trafił do czytelników dwa dni przed wyborami, dzień przed ciszą wyborczą.
 

SPROSTOWANIE

Nie jest prawdą, że Pan minister Rafał Baniak razem ze specjalnym jury wybrał prezesa SKOK Wołomin w konkursie Crystal Dragon of Success. Minister Rafał Baniak nie uczestniczył w obradach kapituły wspomnianej nagrody. Informację, na którą firmę głosuje, przekazał drogą mailową i nie był to SKOK Wołomin. Statuetki Crystal Dragon of Success odebrało w sumie 18 menedżerów, w tym ze spółek Skarbu Państwa (KGHM i TVP).

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Premier przedstawił plan awaryjny w kwestii matur. Co ma do powiedzenia zastępca Broniarza? „Barbarzyństwo”

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Jan Środa/Gazeta Polska

  

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan awaryjny dotyczący tegorocznych maturzystów. W wielu szkołach nauczyciele bowiem już zapowiedzieli, że nie zbiorą się na radach pedagogicznych, które pozwolą na dopuszczenia uczniów do egzaminu dojrzałości. Rząd postanowił natychmiastowo działać. Tymczasem dzisiaj oceny projektu rządu podjął się wiceprezes ZNP, Krzysztof Baszczyński, który nazwał ją "barbarzyństwem systemowym".

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że rząd zajmie się projektem ustawy przewidującej, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach organowi prowadzącemu. Dzisiaj przed południem projektem ma się zająć Sejm, a wieczorem Senat. Po tych pracach ustawa ma trafić do Kancelarii Prezydenta.

[polecam:https://niezalezna.pl/268942-rzad-przyjal-projekt-noweli-prawa-oswiatowego-ws-matur-zajmie-sie-nim-jutro-sejm]

- Państwo polskie musi zagwarantować, że w każdej polskiej szkole każdy maturzysta będzie mógł przystąpić do egzaminu. Tego wymaga odpowiedzialność państwa polskiego

- mówił wczoraj Mateusz Morawiecki na posiedzeniu rządu.

[polecam:https://niezalezna.pl/268926-mimo-strajku-maturzysci-przystapia-do-egzaminu-znamy-zalozenia-nowelizacji-prawa-oswiatowego]

Dziś projekt rządu pozwalający uczniom wielu klas maturalnych zdawanie egzaminu dojrzałości i zwalniający ich z konieczności powtarzania roku, gdyby nauczyciele nie przeprowadzili klasyfikacji, postanowił ocenić wiceszef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Krzysztof Baszczyński. 

- To jest po pierwsze kpina z procesu legislacyjnego. Tak się nie tworzy i nie przyjmuje prawa. Po drugie to jest dowód na to, że granatem chce się ugasić pożar, skutki będą bardzo bolesne dla wszystkich. Bo burzy się system oświaty, w tym system egzaminowania.(...) to jest rozwiązanie na pewno siłowe i to jest barbarzyństwo systemowe

- mówił w TOK FM Baszczyński.

Wiceprezes ZNP dodał też, że nastroje wśród protestujących nauczycieli są coraz gorsze.

- Jesteśmy coraz bardziej wkurzeni, coraz bardziej zniesmaczeni, bo te pomysły świadczą o tym, że tak naprawdę rząd nie ma żadnego pomysłu poza rozwiązaniami siłowymi

 - powiedział. [polecam:https://niezalezna.pl/268961-szalona-radosc-lodzkich-nauczycieli-bo-nie-sklasyfikuja-uczniow-zobacz-wideo]

Dopytywany o konsekwencje rządowych rozwiązań Baszczyński powiedział m.in., że "zamykają one uczniom możliwość odwołania się od oceny".

Nie obyło się bez paru słów na temat posłów-nauczycieli, którzy w parlamencie poprą rządowy projekt.

- Jeżeli podniosą rękę za takim rozwiązaniem to to jest hańba dla tych, którzy to zrobią. I mówię to z pełną odpowiedzialnością

- stwierdził Baszczyński.

Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. [polecam:https://niezalezna.pl/268804-dramatyczny-apel-uczniow-do-nauczycieli-w-jednej-ze-szkol-my-tez-mamy-prawo-do-nauki]

Matury powinny się rozpocząć 6 maja. Rok szkolny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych kończy się 26 kwietnia, czyli w najbliższy piątek. Tego dnia maturzyści powinni otrzymać świadectwa ukończenia szkoły, bo jej ukończenie jest warunkiem dopuszczenia do egzaminu maturalnego. Zakończenie roku szkolnego powinno zostać poprzedzone wystawieniem przez nauczycieli ocen i zatwierdzeniem ich przez rady pedagogiczne klasyfikacyjne. Nie odbyły się jednak one dotąd w części szkół ze względu na strajk nauczycieli. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl