Kolejny samorząd mówi NIE ideologii LGBT! Radni powiatu kieleckiego przyjęli uchwałę

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

To kolejny samorząd, który jednoznacznie sprzeciwił się promowaniu ideologii LGBT. Stanowisko wyrażające "sprzeciw wobec prób wprowadzania ideologii LGBT do lokalnej wspólnoty samorządowej", przyjęli podczas dzisiejszej sesji radni powiatu kieleckiego. Co ciekawe, uchwałę poparli także radni PSL. Tylko jeden radny był przeciwny.

Jak informowaliśmy w lipcu, w ostatnich miesiącach uchwały przeciwko ideologii LGBT podjęło prawie 30 samorządów, m.in. województwa małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz 10 powiatów i 12 gmin. Okazuje się, że jest już ich więcej. Radni powiatu kieleckiego byli w tej kwestii niemal jednogłośni.

Projekt uchwały włączono do programu sesji na wniosek klubu radnych PiS, którzy w radzie powiatu mają większość. Poza 16 radnymi tego ugrupowania, radę tworzą też przedstawiciele PSL (dziewięć osób) i osoby wybrane z list komitetu Projekt Świętokrzyskie (czterech radnych).

W stanowisku podkreślono, że zgodnie z Konstytucją RP "każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją", dlatego samorząd – "Rada Powiatu Kieleckiego, Ziemi Świętego Krzyża" - dla "dobra wspólnego" mieszkańców powiatu, wyraża sprzeciw wobec tzw. "ideologii LGBT, rozumianej jako ruch społeczny".

"Rada Powiatu w Kielcach na podstawie Konstytucji RP, która jasno mówi o zakazie dyskryminacji, jest daleka od stwarzania fałszywego zagrożenia wobec grupy społecznościowej LGBT, natomiast sprzeciwia się: promowaniu homoseksualizmu w szkołach i życiu społecznym, wprowadzaniu wczesnej seksualizacji w szkołach - w tym kwestiom związanym z tożsamością płciową w myśl tak zwanych standardów Światowej Organizacji Zdrowia, wywieraniu ideologicznej presji na rzecz stosowania tzw. poprawności kulturowej i politycznej, ingerowaniu w sfery życia prywatnego, atakowaniu wolności słowa, podważaniu autorytetu rodziny"

– zaznaczono.

Wskazano, że za stanowiskiem nie stoi "brak szacunku dla godności" osób LGBT, ale "troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci, poszanowanie prawa naturalnego".

"Jako reprezentanci samorządu Powiatu Kieleckiego zapewniamy, że będziemy chronić 1000-letniej tradycji chrześcijaństwa w regionie i Polsce, wielowiekowego przywiązania Polaków do wolności i wartości ponadczasowych oraz obowiązującego w Polsce ładu konstytucyjnego"

– napisano w dokumencie.

W głosowaniu wzięło udział 25 radnych. "Za" przyjęciem stawiska zagłosowały 24 osoby (PiS i PSL), a przeciw była jedna osoba (Projekt Świętokrzyskie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielki strajk w General Motors

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/Ken Lane/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Ponad 49 tys. pracowników koncernu motoryzacyjnego General Motors w USA rozpoczęło dziś nad ranem strajk - informuje agencja Associated Press. Wcześniej załamały się rozmowy między przedstawicielami firmy a związkowcami.

W dziewięciu stanach z powodu strajku nie działają 33 fabryki i 22 magazyny części zamiennych.

Nie jest jasne, jak długo będzie trwał protest. Według związku United Auto Workers (UAW), którego członkowie biorą udział w strajku, GM w czasie trwających od miesięcy rozmów nie przedstawił pracownikom znaczących propozycji. GM z kolei twierdzi, że złożyło konkretne oferty, w tym zapowiedź podniesienia pensji i inwestycji w fabrykach.

Jak podkreśla AP, jest to pierwszy ogólnokrajowy strajk tego związku zawodowego od 2-dniowego strajku z 2007 roku.

Wiceszef UAW, główny negocjator związkowców Terry Dittes ocenił, że strajk jest ostatecznością, ale jest potrzebny, ponieważ obie strony są daleko od porozumienia w negocjacjach nad nową czteroletnią umową zbiorową.

"Bronimy uczciwych płac, bronimy wysokiej jakości opieki zdrowotnej w przystępnej cenie, bronimy naszej części zysków"

- mówił.

Z kolei GM podkreśla, że zaoferowało pracownikom m.in. podniesienie płac oraz inwestycje w amerykańskich fabrykach o wartości 7 mld dolarów, które skutkowałyby pojawieniem się 5,4 tys. nowych miejsc pracy. Część z nich mieliby zapełnić obecni pracownicy. Firma utrzymuje, że zaproponowała pracownikom również wyższy udział w zyskach i że oferuje jedne z lepszych w kraju usługi zdrowotne.

Rozmowy mają zostać wznowione w poniedziałek o 10 rano (godz. 16 w Polsce)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl