LGBT
Aktywiści wybrali polskie szkoły najbardziej przyjazne LGBT+. Gala odbyła się... w Ambasadzie Niemiec
W ubiegłym tygodniu Fundacja Grow SPACE, blisko związana z rządem koalicji 13-go grudnia, ogłosiła Ranking Szkół Przyjaznych LGBT+. Co jednak najbardziej zdumiewające, uroczysta gala kończąca projekt odbyła się w Ambasadzie Niemiec. Wszystko przy jawnym poparciu i w obecności minister Katarzyny Kotuli oraz wiceminister Pauliny Piechny-Więckiewicz z Nowej Lewicy.
Ten samorząd nie uzna "małżeństw" jednopłciowych. "To niezgodne z konstytucją"
Burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz zapowiedział, że zakopiański urząd będzie odmawiał transkrypcji zagranicznych aktów małżeństw jednopłciowych. Jak podkreślił, nowe przepisy „nie zmieniają konstytucji”. To niezwykle mocne stanowisko po tym, jak niektóre samorządy rządzone przez liberalno-lewico
Kolejny polski sąd nakazuje uznać homo-małżeństwo. Tym razem chodzi o dwie kobiety [SZCZEGÓŁY]
Kolejny wyrok sądu administracyjnego ws. uznania zagranicznego homo-małżeństwa. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie nakazał transkrypcję takiego związku - tym razem dwóch kobiet - do polskich rejestrów. Środowiska lewicowe już zacierają ręce, o czym świadczy wpis "Akcji Demokracji".