HGW zepsuła Powstańcom uroczystość. Oburzenie po jej przemówieniu

  

To jest coś niepojętego - byli i obecni posłowie Platformy Obywatelskiej od rana próbują wykorzystać rocznicę Powstania Warszawskiego do bieżącej walki politycznej. Najpierw zrobił to Michał Szczerba, którego wspierała Małgorzata Kidawa-Błońska. Później popisała się Hanna Gronkiewicz-Waltz, która podczas uroczystości z udziałem Powstańców, nie mogła sobie darować i w wystąpieniu wylała żółć.

O skandalicznym zachowaniu posłów PO już dzisiaj informowaliśmy.

"W Warszawie trwają uroczystości upamiętniające Bohaterów walczących w Powstaniu, którego 73. rocznicę wybuchu świętujemy. Tymczasem co robią politycy PO? Zaatakowali PiS, że ich projekt rzekomo dotyczący pomocy Powstańcom od kilku miesięcy jest "zamrożony" w Sejmie. Pamiętając, że przez osiem lat mieli czas na pomoc Bohaterom, to taki "apel" można określić tylko w jeden sposób - obrzydliwa hipokryzja" - pisaliśmy kilka godzin temu

CZYTAJ WIĘCEJ: Obrzydliwe! W takim dniu politycy Platformy, wykorzystują Powstańców, do walki z PiS

Niestety, nie byli jedynymi, którzy próbują popsuć to święto. Hannie Gronkiewicz-Waltz to się udało. Podczas dzisiejszych obchodów w Muzeum Powstania Warszawskiego wygłosiła przemówienie pełne aluzji do bieżącej sytuacji politycznej.

- W tym roku obchodzimy obchody Powstania pod hasłem "wolność łączy" - mówiła. - W Polsce tak się składa, że każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież musi przejść swoją próbę. Jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka - powiedziała, dodając, że "żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze".

- Próby się nie uniknie - próbę trzeba podjąć! - wezwała.


Nie pierwszy raz HGW robi coś takiego. Podobnie było w kwietniu tego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Haniebne wystąpienie HGW w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim

Komentarze po dzisiejszym wyskoku Gronkiewicz-Waltz były jednoznaczne.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,twittera,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Demokraci chcą sankcji na Rosję

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com

  

Przywódca Demokratów w Senacie Chuck Schumer wezwał sekretarza stanu Mike'a Pompeo i sekretarza skarbu Stevena Mnuchina do nałożenia sankcji na Rosję w związku z pogłoskami, iż ponownie usiłuje się mieszać się w wybory prezydenckie w USA - poinformował w portal internetowy Politico.

W liście wystosowanym przez Schumera oraz dwóch innych senatorów demokratycznych Roberta Menendeza i Sherroda Browna, który uzyskało Politico, wezwano do "natychmiastowego i energicznego zastosowania sankcji wobec rządu Federacji Rosyjskiej i rosyjskich czynników odpowiedzialnych za taką ingerencję, a także wobec osób ich wspierających".

Senatorzy podkreślili, że "nie ma w istocie poważniejszego zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego niż stwarzane przez tych, którzy systematycznie podważali zaufanie i skuteczne funkcjonowanie naszych demokratycznych wyborów".

W ub. tygodniu dzienniki "New York Times" i "Washington Post" poinformowały, że funkcjonariusz wywiadu USA wysokiej rangi oświadczył przed komisją ds. wywiadu Izby Reprezentantów, iż Rosja ingeruje w tegoroczną kampanię przed wyborami prezydenckimi aby spowodować kolejny wybór Donalda Trumpa.

Trump, który wielokrotnie kwestionował informacje dostarczane mu przez amerykańskie organizacje wywiadowcze, miał zareagować gniewnie na te doniesienia.

W ub. tygodniu prezydent mianował Richarda Grenella, obecnego ambasadora USA w Niemczech i bliskiego sojusznika politycznego, na stanowisko p.o. szefa amerykańskich służb wywiadowczych. Zastąpił on na tym stanowisku Josepha Maguire'a, którego Trump zwolnił po jego zeznaniach w Izbie Reprezentantów podczas procedury impeachmentu.

Sprawa tzw. "Russiagate", czyli zarzucanych Trumpowi i jego współpracownikom bliskich kontaktów z Rosją, była jednym z powodów poważnych problemów politycznych Trumpa na początku kadencji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts