niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lipca 2017

Ważny głos ws. śmierci Magdaleny Żuk. Tej sprawy nie można zamieść pod dywan!

Dodano: 13.05.2017 [20:46]
Ważny głos ws. śmierci Magdaleny Żuk. Tej sprawy nie można zamieść pod dywan! - niezalezna.pl
foto: facebook.com/ Magdalena Żuk
„W ubiegłą niedzielę podczas mszy św., którą w ramach III Zjazdu Środowisk Patriotycznych z Europy Zachodniej odprawiłem w polonijnym ośrodku katolickim Concordia w Niemczech, modliliśmy się za duszę śp. Magdy Żuk. W nocy otrzymałem telefon od kibiców Śląska Wrocław, którzy tę intencję zamówili” – pisze w „Gazecie Polskiej Codziennie” ksiądz Jarosław Wąsowicz. 

Okazało się, że nasza rodaczka, która najprawdopodobniej została nafaszerowana jakimiś narkotykami w napojach, zgwałcona i zamordowana w Egipcie, kibicowała Śląskowi, jeździła też z przyjaciółmi na mecze rozgrywane w innych miastach. Kilkakrotnie mogliśmy gościć ją w Gdańsku. Bawiła się u nas nad morzem na tegorocznym sylwestrze. Nie była więc w środowisku kibiców anonimowa. Wszyscy, którzy ją znali, mówią, że była przyjazną i ambitną dziewczyną.

Stek różnego rodzaju kłamstw o Magdzie pojawiający się w mediach w związku z jej tragiczną śmiercią jest porażający. W zasadzie większość informacji – jak twierdzą jej bliscy znajomi – nie jest zgodna z prawdą. Najgorsze jest to, że część wiadomości godzi w jej dobre imię i nawet przy okazji tak wielkiej tragedii są tacy, którzy dla lansowania siebie i swoich śmiesznych firm poszukiwawczo-detektywistycznych potrafią bezcześcić pamięć o zmarłej. Widać przemysł pogardy dla ludzkiej tragedii mocno zakorzenił się w głowach różnych dziwnych typów. Przy takich tragicznych okazjach ujawnia się niestety i potrafi wyrządzić wiele krzywdy.

Jedyną nadzieją na rozwikłanie tajemnicy jej śmierci jest to, że sprawą osobiście zajął się minister Zbigniew Ziobro. To ważne, żeby tej konkretnej sprawy nie zamieść pod dywan i wyjaśnić ją do końca. Ukarać tych, którzy w sprawie kłamią. Zweryfikować działalność i kompetencję biur turystycznych oraz wszystkich negatywnie związanych z tą sprawą. W ten sposób przywrócić zdeptaną przez media godność Magdy i ulżyć jej pogrążonym w bólu najbliższym.

Zapewne fani Śląska upamiętnią tragiczną śmierć Magdy również na stadionie. Tak dzieje się zawsze, kiedy odchodzi ktoś z kibicowskiej rodziny. Wszystkich zachęcam, by pamiętać o Magdzie i modlić się za jej duszę o łaskę Bożego Miłosierdzia. Polecać ją będziemy w maju w intencjach Żywego Różańca Kibiców.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wiadomości.radiozet.pl już napisało, że "Jej sprawą ŻYŁA cała Polska", .. i że "zainteresowanie sprawą zmalało po kilku tygodniach..."
No i cóż.. otóż.. nic NIE ZMALAŁO.. , tylko nowych informacji nam nie przekazują!!! I chcą, aby o tym nie mówić, nie pisać,itd. Radio ZET pod dywan już zamiotło, tak jak i wszyscy inni..

Nie zmalało...w ciszy czekamy na ujawnienie oraz ukaranie winnych zwyrodnialców.

Wszyscy i ja też..zastanawiamy się nad losem śp Magdy..
Jednak..jednak.. Kto kupił bilet i kto pojechał na miejsce Markusa?
czy ta osoba(osoby) siedziała w czasie lotu -obok Magdy?
Czy ta osoba (osoby) była na zdjęciach ze szpitala?
Może to jest klucz do rozpoznania skali dramatu śp Magdy..
Ja też, się przyłączę-
moje kondolencje dla rodziny i znajomych!!!

Bardzo współczuję tej bohaterskiej dziewczynie, została skrzywdzona i sponiewierana. Niech odpoczywa w pokoju. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny.

Wish You Were Mine - tak na marginesie... W Warszawie już wszystko wstępnie ustalono...teraz to tylko test... prawniczy? Wczoraj Wszystkie telewizje pokazały "tylko" przemówienie MS bez żadnych zdjęć z Okęcia (why), gdzie byli ci śledczy dziennikarze z konferencji (why? nie śledzili lądowania, why 1 dzień zajęła sekcja od wylądowania?)a jedynie w dniu dzisiejszym popychanego kartonu do...? jakiego właściwie samochodu? ani to karawan, ani karetka. Teraz decyzja co do wyników sekcji należy do medycyny sądowej we Wrocławiu ...

Czy to nie jest znamienne ,że tylko kibice zachowują się w stosunku do biednej Magdy tak jak należy. O tej konferencji pożal się Boże "prokuratury" lepiej zaciągnąć kurtynę milczenia. No cóż to jest test na ocenę dobrej zmiany, jeżeli chodzi o to, jak władze traktują własnych obywateli.

http://wolna-polska.pl/wiadomo...

Też uważam, że została sprzedana i wypadki się tak potoczyły...

Warto się zapoznać z opinia Polaka z Egiptu

http://wolna-polska.pl/wiadomo...

Proszę Państwa, jednak w prawie europejskim- a co dopiero w prawie administracyjnym jest tzw. zaburzenie porządku i bezpieczeństwa wewnętrznego w kraju i na tej mocy można się przeciwstawić jakiejś normie prawa europejskiego, i powołać się na to bezpieczeństwo i po prostu odmówić, przykład: narzucenie przyjęcia uchodźców (pytanie: why oni nie uchodzą do np. Dubaju gdzie im bliżej geograficznie i kulturowo?). Skoro zostaliśmy przyjęci do Unii2 prędkości a w tej Unii nie wszystkie państwa mają np. TK) choć inaczej nas zapewniano więc jak sharmonizowano nasze prawo i why nas przyjęto? Przestrzegano skrupulatnie wazności Naszych paszportów, imigracji i Polaków do pracy, mieliśmy nawet kilkuletnie okresy przejściowe a teraz każdy bez paszportu na „zawołanie z tv mógł bez przeszkód do RFN przyjechać do pracy i się osiedlic pobierając nawet zasiłki?TO ta cała akcesja to jakaś wydmuszka za przeproszeniem. Jako obywatele UE nie możemy jechać do USA bez wizy tak jak niemcy czy francuzi -why?, nie możemy jechać do egiptu bez paszportu tak jak niemiec markus-why? Nawet tui ma lepsze oferty dla niemców niż tzw. Polskie tui-why??????? (biedna ś.p. Magda, „zabezpieczana” przez markusa, dosłownie, gdy prokuratorka i prokurator na pseudo konerencji -tak o nim mówili:markus tak jakby był celebrytą albo co najmniej ich kolegą (co to miało być?czy myślieli że tego nie widać? Jakie oni uczelnie pokończyli? Przepraszam?) , którego znają bardzo dobrze, żenujące i – jak nieprawnicy tak jakby mieli rzeczywiście jako prokuratura ośmieszyć dobrą zmianę – zagubieni, przewracający oczami, zamotani nie majacy nic do powiedzenia odpowiadali na pytania aktorów (albowiem od kiedy na konferencji raz się przekrzykują aby zadać pytanie, potem milczą w przerwie żeby znów się przekrzykiwać – przecież to było ustawione posłuchajcie jeszcze raz tej całej konferencji) - z tv cała prawda całą dobę -przemycających pytania które miały utkwić społeczeństwu w pamięć, że była to jednak wariatka - zamiast przeanalizować przekonywująco krok po kroku: mamy to , nie mamy tego, krótko i na temat, na takim filmiku Magda o godzinie takiej i takiej rozmiawa przez telefon, jest ubrana w sukienkę, o godzinie szarpie się bez butów z arabami przy żaluzji ubrana w spodnie, o godzinie takiej i takiej jest w szlafroku, o godzinie takiej i takiej jest przewożona na łóżku do szpitala z Hurghady- wyciągnięcia logicznych prawnicznych wniosków(dlaczego przez pustynię autem i to z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa a nie helikopterem skoro wyskoczyła przez okno z którego było trudno wyskoczyć – tak powiedział partner kobiety będącej tydzień przed w sali w tym szpitalu)– jak Prawnik na wysokim stanowisku.

@ ???? trudno to co napisałeś w czołówce uznać za nick

Sądząc z twoich przemyśleń powinieneś zostać prokuratorem.
Bez problemu rozwiązałbyś całą sprawę. I zapewne także każdą inną ci powierzoną.
Marnujesz się na necie.

W tym szpitalu gdy była ubrana w spódnicę to było w dniu 28 maja 2017 r. (jest data w prawym dolnym roku okienka kamery), a to nagranie, kiedy Magda jest w spodniach to jest w innym dniu.

Napompowana kosmetykami i botoksem twarz. Brzydka.

Są dwie możliwości; jesteś niedowartościowaną , brzydką babą...lub...jesteś związana z oprawcami ś.p. Magdy.

Pan tak na poważnie? Tylko to się liczy w tej tragedii, że dziewczyna miała "napompowaną twarz"? Tego typu uwagi są co najmniej nie na miejscu. Życzę odrobinę empatii...

Dokładnie. Najważniejsze żeby jej doje*ać bo "wybotoksowana" i mu się nie podoba. Puknij się w czoło gościu. To osoba. Do tego zmarła w dość tajemniczych okolicznościach. Zastanów się następnym razem co piszesz

"Zweryfikować działalność i kompetencję biur turystycznych oraz wszystkich negatywnie związanych z tą sprawą"--> czy to jakiś żart? z góry zakładacie, że biuro coś zawiniło? Z tego co wiem to akurat biuru nie można akurat nic zarzucić, dwoili się i troili.

Jak nie można zamieść to może można zatuszować?
Od tego powstałego ubogiego języka polskiego można od 30 lat ogłupieć, bo co zrobić jak ktoś nie ma jakiś dywanów, które sa zbiornikami wszelkiego śmiecia.
To tyle NA TEN TEMAT, a nie w temacie.

każdy człowiek decyduje sam za siebie tu na ziemi co stanie się z nim po śmierci. jeśli żyjąc na Ziemi nie nawiązałeś bliskiej relacji z Jezusem, to nie licz na to że spędzisz z nim wieczność, tak więc po twojej śmierci modlitwy twoich bliskich już ci nie pomogą, sam musisz podjąć decyzję póki żyjesz że chcesz uwierzyć w to co o Jezusie jest napisane w Biblii

To po co są wypominki czy jak się to tam nazywa oraz mszę w intencji zmarłych ?? Wierzysz a nawet nie ogarniasz podstaw.

To wszystko jest banalne, choć przyznam - nietuzinkowe!

Nieszczęściem było ZAKOCHANIE, i to nie jakieś zakochanie. Przyczyną było WERTEROWSKIE zakochanie. Zakochanie, o którym prof. Tadeusz Bilikiewicz już w latach 60-tych XX wieku pisał w swoim słynnym podręczniku psychiatrii i udowadniał, że to stan PSYCHOZY.

Magda tak była zakochana i zapatrzona w Marcusa, że jego rozsądne przecież «po co mają przepaść pieniądze; jedź sama do Egiptu, przyda Ci się wypoczynek» przyjęła grzecznie i bezkrytycznie. Ba, kompletnie bezkrytycznie, bo nie tak to sobie zaplanowała, nie tak miało być! No ale skoro Marcus tak powiedział, to zrobiła grzecznie, co ukochany powiedział i poleciała sama.
Magda nie marzyła o wypoczynku, a o wyjątkowej, romantycznej wycieczce z ukochanym do raju! Wyjątkowej, bo to miało być jej uroczyste oddanie się ukochanemu i uroczyste wyznanie miłości!
Zorientowała się co zrobiła - w Marsa Alam. Potężne wyrzuty do samej siebie wymieszane z werterowską tęsknotą za Markusem doprowadziły do wybuchu prawdziwego szaleństwa. Otoczenie, widząc jej wewnętrzną walkę, martwiło się o jej stan i robiło, co robiło. Dla niej był to nadzór, inwigilacja, ciągła obserwacja. Mało tego, do obserwacji zostali zaangazowani również Polacy, któży wraz z nią przyjechali do Marsa Alam!
Odmowa wstępu na pokład samolotu DO MARCUSA (jakże chaotyczne rządziły nią emocje, że nie potrafiła zmobilizować się w kluczowym momencie!) zaowocowała słynnym «Oni mogą zrobić tu ze mną wszystko. Ja nie wrócę».
«Internowanie» w Egipcie spotęgowało nie tylko poczucie osaczenia, ale - co gorsza - DESPERACJĘ.
Opiekunowie, którzy kompletnie nie radzili już sobie z dziewczyną i jej stanem, podrzucili ją medykom do szpitala. Ci - przynajmniej teoretycznie - powinni byli być mądrzejsi od opiekunów, ale - niestety, zamiast pomóc, dolali oliwy do ognia i naprawdę «zrobili z nią wszystko, co tylko chcieli»: UWIĘZILI pod czujnym nadzorem pielęgniarki, sanitariuszy i szpitalnych kamer oraz... PRZYWIĄZALI DO ŁÓŻKA!
Nikt(!) nie zauważył (!?) desperacji dziewczyny i tego, że za wszelką cenę, może i nawet za cenę życia, chce uciec i wrócić do Marcusa.
No i uciekła. Za cenę życia :-(
R.I.P.

co za bzdury piszesz ten urlop to tylko 7 dni to nie wieki wiec Pani Magda nie zwariowala z tesknoty za tym pozal sie Boze narzeczonym zostala brutalnie skrzywdzona ,i nie miala pomocy Z zadnej strony czula sie samotna i osaczona tymi arabami Niech Spoczywa w Pokoju ,,,Pokoj jej duszy

Oj naczytałeś się dramatów ,niestety nijak mają się do tej historii

Psychiatria to nie medycyna, a ten Bilikiewicz to był żydem, bo to oni lubią tworzyć wielopiętrowe kabały.
Prychiatria to wrozenie z fusów.

Jesteś tak samo podejrzany jak ten fryzjerczyk Markus.Kiedy w TVP pokazali jego nagranie rozmowy z tą dziewczyną chyba wszyscy oglądający uznali go za wyrachowanego gnojka i przede wszystkim za biorącego udział w tym niecnym procederze.

któży wraz z nią przyjechali do Marsa Alam!

Z takimi błędami to czeka na ciebie gazetka bez napletka
i twój kolega

Arystokrata ma rację, na tym portalu swoimi wywodami, będącymi kopią wypowiedzi "ekspertów" z łże mediów, kariery nie zrobisz. Spadaj więc na jakiś portal dla lemingów, żeby tam zyskiwać poklask, bo tutaj próżny twój trud.

Nie kombinuj gamoniu!
Na tym portalu takie wrzutki są wyłapywane w locie!
W desperacji to będziesz ty jak przeczytasz co inni myślą o twoim wpisie i o tobie!

Skąd śmieciu jesteś? ze szmatławca lewicowego? ze WSI? z ubeckiej tv???
Lansowanie wersji o chorobie umysłowej, jest zaprzeczaniem faktom.... o mafii, o handlu żywym towarem, o narkotykach...

skąd lewicowy śmieciu nadajesz??? no pytam się?

Atak psychozy schizoafektywnej depresyjnej lub mieszanej; mieszanej ze względu na bardzo prawdopodobny wstęp maniakalny dostrzegalny jeszcze w Polsce: szalone plany ślubne i szalona niespodzianka imieninowa w postaci romantycznej wycieczki do Egiptu.
Rozpoznanie tzw. hipomanii w dzisiejszej rzeczywistości bywa niezmiernie trudne, albowiem przebojowość, kreatywność, asertywność, optymizm (matka Magdy twierdziła, że u boku Marcusa «tryskała życiem»), pozytywne nastawienie do ludzi oraz odporność na stres... to są przecież obecnie bardzo pożądane przez wszystkich cechy zdrowia, nieprawdaż?
W Egipcie, w samotności, w Marsa Alam - misterny, długo i z ogromnym zaangażowaniem oraz ogromnym ładunkiem emocjonalnym przygotowywany plan romantycznej wycieczki runął z wielkim hukiem (czyżby była bardzo ambitną, pracowitą perfekcjonistką, którą złamały zwykłe przepisy paszportowe?). Nagle pojawiły się: «telefon na podsłuchu», «ktoś chodzi po pokoju», wszędzie tajemniczy «oni», no i czujność, nieufność oraz bezsenność. Widać wyraźną dysforię z przewagą zahamowania (katatonii?), ale i nie brak epizodów gniewu i niezrozumiałej agresji. Pojawiają się zaburzenia mowy (niechęć, zdawkowość, bełkotanie pod nosem), silne przekonanie o osaczeniu i pułapce bez wyjścia, a na koniec chaotyczna, paniczna ucieczka przez okno drugiego piętra szpitala - donikąd, a właściwie wprost na... betonowe schody 8-9 metrów poniżej!
Choć samobójstwo idealnie wpisuje się w opis ataku depresyjnej psychozy schizoafektywnej, to jednak nie nazwałbym tego, co się stało, samobójstwem, a bezkrytycznym, afektywnym aktem desperacji. No ale to już są rozważania akademickie, czyli tu i teraz bez znaczenia.
Czy ktoś zawinił lub mógł zapobiec tragedii? Chyba nie. Wszystkim uczestnikom tej tragedii, łącznie z pracownikami szpitala w Egipcie, zabrakło doświadczenia i czujności psychiatrycznej. No i wszystkich, niestety, przerosło tempo wydarzeń :-( R.I.P.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl