niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

​Podkomisja smoleńska: Wykryto obecność ładunku inicjującego wybuch termobaryczny

Dodano: 03.05.2017 [10:38]
​Podkomisja smoleńska: Wykryto obecność ładunku inicjującego wybuch termobaryczny - niezalezna.pl
foto: mat. podkomisji smoleńskiej przy KBWLLP

„W wyniku przeprowadzonych eksperymentów możemy powiedzieć, że najbardziej prawdopodobną przyczyną eksplozji był ładunek termobaryczny inicjujący silną falę uderzeniową” – podała podkomisja smoleńska w czasie konferencji prasowej.

W przedstawionym w poniedziałek filmie podkomisja stwierdza, że „bardzo wiele wydarzeń wskazuje na to, iż 10 kwietnia 2010 r. doszło do wybuchu na pokładzie rządowego tupolewa”.

Awarie zarejestrowane w ostatnich sekundach lotu, całkowita utrata zasilania przed pierwszym kontaktem z ziemią, rozlokowanie szczątków wraku, specyficzny charakter obrażeń ciał, badania areodynamiczne, siła, z jaką drzwi zostały wbite w podłoże. Te i wiele innych czynników kazały podkomisji potraktować możliwość wystąpienia eksplozji całkiem realnie

– poinformowano.

W celu weryfikacji tej hipotezy podkomisja przeprowadziła szereg testów z wykorzystaniem różnych rodzajów materiałów wybuchowych.

Jak podano, w trakcie eksperymentów specjaliści testowali skutki eksplozji ładunku termobarycznego umieszczonego wewnątrz pasażerskiej części samolotu. Zbudowany został fragment kadłuba w skali 1:1 zgodny z planami konstrukcyjnymi. Wewnątrz umieszczono rząd oryginalnych foteli oraz modele twardych i miękkich tkanek ludzkich. Eksperyment poprzedzony został szeregiem badań i prób, a jego przebieg rejestrowały szybkie kamery nagrywające z prędkością 10- i 15-tys. klatek na sekundę.

W jego wyniku znaleziono szereg analogii do katastrofy Tu-154M. W obu przypadkach wybuchu był głuchy dźwięk, a błysk i ogień były krótkotrwałe. Nie stwierdzono przy tym dymu, a osmalenie kadłuba było niewielkie. Fala wybuchu wepchnęła grodzie zarówno do przodu, jak i do tyłu naraz. Dużym częściom samolotu masowo towarzyszyły małe odłamki. Podłużnice i wręgi zostały podobnie rozerwane. Blacha została jednakowo pofalowana, a nity wyrwane i wystrzelone na zewnątrz 

– przekazano.

Modele ciał ludzkich nie zostały spalone, choć mogły występować oparzenia, a sposób zniszczenia modeli części kostnych był analogiczny do ciał ofiar katastrofy. Również fotele nosiły bardzo podobne uszkodzenia

– zaznaczono.

Po eksperymencie pobrano 20 próbek do badań laboratoryjnych na obecność materiałów wybuchowych. Podkomisja podała, że na dziewiętnastu próbkach nie wykryto żadnych śladów materiałów wybuchowych. Natomiast na dwudziestej, najbliższej centrum wybuchu wykryto obecność ładunku inicjującego wybuch termobaryczny.

W wyniku przeprowadzonych eksperymentów możemy powiedzieć, że najbardziej prawdopodobną przyczyną eksplozji był ładunek termobaryczny inicjujący silną falę uderzeniową. Fala ta niszczyła napotkane przeszkody, rozrywała kadłub samolotu, wyrzucała na zewnątrz fotele i ciała ofiar oraz zrywała z nich ubrania

– uważa podkomisja.

Zobacz wideo:
Autor: Źródło: , Inne:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się nieco więcej nt. tzw. wybuchu termobarycznego to niech wybierze się na pokaz wybuchu pyłu węglowego w Kopalni Doświadczalnej "Barbara"

Ale ustalmy ,że mgła nad Smoleńskiem była prawdziwa.
Zeszli za nisko lepiej czy gorzej naprowadzani. To był jednak błąd, że w takiej mgle w ogóle chcieli lądować. Cała reszta to domysły. Czekamy na niezbite dowody wybuchów które jeżeli są to przecież są w kraju tzn w trumnach.Szczątki samolotu nie sa aż tak potrzebne. Oczywiście cały bałagan organizacyjny związany z tym wyjazdem podlega ocenie politycznej i musi być dokonany.

Może jeszcze doradzisz żeby zwrócić sie do Putina aby dał te dowody,które ci są potrzebne?
Mówisz do takich jak ty półgłówków.

Co to za stwierdzenie " ale ustalmy , że mgła na Smoleńskiem była prawdziwa "
Ty to ustaliłeś ?
Jakie dowody mają być w trumnach po tylu latach , wymień je .

Ale ja w tym artykule nigdzie nie przeczytałem o wykryciu ładunku inicjującego wybuch. Pomożecie mi to znaleźć? To dla mnie bardzo ważne.

No zobacz.. To ja nic nie badałem a już kilka lat temu o tym pisałem, kolejne lapki siadają, w aucie w kołach śrubki same się odkręcają...

Ciało Anny Walentynowicz zaraz po katastrofie było całe i prawie w ogóle nienaruszone. Żadnych żadnych zadrapań, żadnych oznak, że uczestniczyło w katastrofie.
To jak dla mnie przeczy hipotezie, że był tam wybuch termobaryczny. No chyba, że Anna Walentynowicz w nim nie uczestniczyła i leciała w innym samolocie....
Jeszcze jedna sprawa. Sławna brzoza jak udowodnił prof. Cieszewski została złamana kilka dni przed katastrofą. I teraz pytanie: skąd Rosjanie na kilka dni przed katastrofą wiedzieli, że samolot rozbije się akurat w tym miejscu?? Nawet gdyby chcieli nakierować go tam celowo to mało prawdopodobne, że by im się to udało. Po co robili to wcześniej? Nie lepiej było to zrobić po upadku samolotu?
Dlaczego podkomisja smoleńska nie rozważa tych faktów?

Czyli wedlug ciebie Anna Walentynowicz nie byla ofiara tej katastrofy? Bo przeciez - wybuch czy nie wybuch - jakies obrazenia musiala by odniesc.
A tu nic.
Wiec nie pisz glupot, bo ona w tym samolocie byla i w w tej katastrofie zginela.
Jak to wytlumaczysz?

Ty jesteś po prostu tępy..

to są bardzo proste pytanie, na które teoria zamachu nie jest w stanie udzielić odpowiedzi, jak fakty są inne to tym gorzej dla faktów ?

Twoje proste pytania świadczą o twojej pustej głowie.
Wybuch miał miejsce w określonym miejscu samolotu i to z tych osób, które siedziały blisko zostały zerwane ubrania.
Co do brzozy , wyjaśnienie jest na filmie , obejrzyj go i wtedy nie będziesz zadawał głupich pytań.

No bo teoria o zamachu nie trzyma się kupy i tyle, zresztą nie ma za bardzo jak jej udowodnić z braku...wraku.

nie wiem, czy uczyłeś się wysadzać? zdjęcia świadczą o tym, że wewnątrz wystąpiła reakcja endotermiczna. to jest oczywiste. jak rzucisz puszkę to się wgniecie, jak ją rozsadzisz od wewnątrz to jest wywinięta na zewnątrz. takie zdjęcia wraku są od wielu lat. to fakt. a wraku nie oddają, bo w przestrzeniach pomiędzy nitem a poszyciem są drobiny substancji wybuchowej wciśnięte ciśnieniem eksplozji. tych nitów są znaczące ilości. Jak n ie jesteś Polak to won.

Aż tyle dowiedziałeś się ze zdjęć, bo wiesz takie wnioski to raczej się wysuwa po badaniach laboratoryjnych

Od pierwszego dnia 10 kwietnia, piszę wszędzie o wybuchu termobarycznym!. To jedyne logiczne wytłumaczenie!. Co do ŚP. Anny Walentynowicz, to ta biedna schorowana kobieta podróżowała w samolocie, leżąc na leżance. Stąd najmniejsze obrażenia od fali uderzeniowej!. Za takim ładunkiem, przemawiają obrażenia, zalutowane trumny i zakaz oględzin zwłok!. Do czasu, naturalnego rozkładu i ustąpienia efektu motyla, z płuc ofiar!. Tylko implozja daje takie odłamki metalu jak wrak TU i takie obrażenia ofiar. Ładunek był pewnie stacjonarny, zainstalowany i zamaskowany!. Odpalony zdalnie na sygnał z wieży!. Błyskawiczna akcja jednostki specjalnej i dobijanie rannych, wskazuje na przygotowaną starannie operację wojskową. Przygotowana zawczasu dezinformacja i złożone o 5 rano w Polskim Radiu przemówienie Komorowskiego, ostatecznie potwierdza zamach!. Przemówienie wyprzedziło zamach, o prawie cztery godziny!.

Co za stek bzdur! Haha.
Powinienes pisac teksty do "ucha prezesa". Zarobilbys przynajmniej na chleb za sianie tych smolenskich kretynizmow. Gratuluje mamusi.

Szanowna Redakcjo!
Czy tam Was bardzo chętnie, ale ten tytuł w połączeniu z treścią wygląd na FAKE NEWS!.
Dajecie tytuł, który sugeruje że coś znaleziono, a potem piszecie, że i owszem, znaleziono, ale w trakcie eksperymentu z bombą. Czyli: jak sobie ją podłożymy, ... to ją znajdziemy.
Na nic więcej nas nie stać że musimy takie FAKE NEWS w tytułach wypuszczać?
Sami wystawiacie się na śmieszność.

i co z tego nikomu nic nie udowodnicie puki nikogo nie wsadzice do wyjasnienia co ladowali do apteczki w samolocie areszt wydobywczy wariograf ANEKS WSI tego nie bedzie polske szlak trafi bo wszystkoch bandytow do brukselki pod skrzydla zabrali z tussiorami na czele a ta mafia jesy od 1989r ci sami zbrodniarze przy korycie byli i jeszcze sa .nie wkorwiajcie wyborcow

Pozostało tyko jedno - procesy sądowe i wyroki.

Po nagłośnieniu tej sprawy, niech komuchy zapomną, że kiedykolwiek dojdą do władzy.

Kiedy MAK przedstawił swoją wersję "Smoleńska" ostatni głąb wiedział że to nieprawdą na odległosć cuchnie. Każdy, kto choćby liznął zasad mechaniki ruchu wiedział że wciskają najzwyklejszy kit!!!. A jednak Świat "kupił" bałach MAK-u. Z różnych względów "kupił" - nie czas by się nad tym rozwodzić...Moim zdaniem, jesli prawda ma się "przebić" komisja Macierewicza powinna zorganizować konferencję na podobną skalę jak MAK kiedys... Tak to nagłosnić, aby Europa i Świat nie mogły tego olać...Pokazać, że to ruskie do spółki z komoruskimi zabili polską elitę...Założe się o wszystko, że po takiej konferencji - to nie Macierewicz ze swoją komisją, ale ruskie.......nie tylko prawda ale i polityka panowie...

SMOLEŃSK, NOWE FAKTY - WYKŁAD KOMANDORA MW JANUSZA FURKALA cz.I https://www.youtube.com/watch?...
cz.II https://www.youtube.com/watch?...
cz.III https://www.youtube.com/watch?...

Bardzo ciekawy wykład, wiele wyjaśniający...

Trzeba jednak przyznać iż przedstawiony materiał został bardzo szczegółowo rozpracowany i tak samo przedstawiony, tu widać że nic nie jest dziełem przypadku lub coś zostało pominięte czy wręcz zaniechane,i w tym miejscu powinniśmy jednak być bardzo wdzięczni ekspertom którzy to ustalali.Miejmy również nadzieję iż przedstawiony materiał będzie materiałem który zostanie wzięty pod szczególną uwagę podczas procesu sądowego w Hadze ! Lecz jak zwykle musimy jednak brać pod uwagę iż Rosja jak to ma w zwyczaju ,podważy wszelkie ustalenia tu przedstawione ,lecz sensowność wszelkich niejasności które tu przedstawiono będzie tym czynnikiem który jednak wpłynie na logikę sędziów wymiaru sprawiedliwości. Bardzo sensownym było by jednak aby wysoki Trybunał zechciał zasięgnąć opinii o tymże materiale ekspertów od katastrof lotniczych takich firm jak Boeing czy PAN AM a którzy w obecnym czasie pełnią funkcję rządowych ekspertów jak i ekspertów z Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego ICAO ,spowodowało by to iż wysoki Trybunał musiałby liczyć się bardziej z takim materiałem, a to w końcowym efekcie miałoby istotny wpływ na ocenę całego zdarzenia ,zwłaszcza porównując to z rosyjskim raportem MAK
i fałszem jaki tam przedstawiono.

Bardzo poruszające i jak napisał mój poprzednik, dziękujemy Panu Macierewiczowi za wytrwałość, za nie zrażanie się paskudnymi komentarzami, za tą ciężką drogę pełną matactw , kłamstw , zdrady Ojczyzny , Narodu i bardzo liczymy,że dotrze Pan do sedna,do prawdy i nie ujdzie na sucho tym, którzy bez litości zabili tylu wspaniałych Polaków. Prosimy, niech Pan nie ustaje i doprowadzi do końca a My Polacy będziemy uczyć nasze dzieci o Panu i o tej potwornej zbrodni. Czekamy.

Wybuch ,eksplozja,detonacja dla laika ,,tożsame,,.
A przez specjalistę rozróżniane.
Tego dowiemy się od doktora w randze komandora!!!
Nieco chaosu w wykładzie.
Może to skutek podenerwowania,że takiej roli się podjął i czy go
przypadkiem seryjny samobójca nie dopadnie!!!
Wykład o metodzie niszczenia materiałami wybuchowymi.POzdr.H.W.

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

Zabrali dowody,bezcześcili ciała,niejedną zbrodnie mają na sumieniu nie potrzebuję żadnych dodatkowych dowodów.Każdy normalny sąd skazałby to państwo miłujące pokój na potępienie.

Dlaczego przy dobrej zmianie nie jest przedstawienie tego filmu w kilku telewizjach publicznych? Wynurzenia laska i millera były emitowane.

Wykryto, ale nie na Tupolewie, tylko na jego eksperymentalnym, fragmentarycznym modelu, który użyto do symulacji eksplozji ładunku termobarycznego.

Czyli nic nie wykryto....

Wygląda na to, że nie ma żadnych dowodów, ani nawet poszlak, a kolejne coraz słabsze i wątpliwe odsłony pracy komisji mają pozwolić na wycofanie się z honorem z tej trudnej sytuacji, bez utraty chmary wyborców wyhodowanych na mitach.

Niestety, na dziś tak to wygląda.

pierwsze zdanie poprawne , to samo miałem napisać ...

ponieważ artykuł pewnie pisał humanista to nie wiedział co pisał i zalatuje manipulacją (typowym trickiem propagandowym)

a to nie dobrze...

ale co do wniosków (kielcznina) to już nie , bo stosuje podobną (może nie umyślną ) manipulacją w drugą stronę

problem śladów to np. wybuchów to nie jest problem dwu-stanowy (0/1)

Wybuch pozostawia tysiące śladów mechanicznych i one są... i są nie do obalenia...

wnioski z eksperymentu są dwa
1 - skoro z 20 próbek ślady znaleziono na jednej próbce to na 7 letnim umytym wraku będzie je jeszcze trudniej znaleźć, albo wcale , ale to nie przesądzi o wyniku...
2 - ślady mechaniczne po próbnym eksperymencie i na wrakowisku są bardzo podobne...

(odnośnie 1) ale na prawym skrzydle i ogonie może być ich dużo bo tam pewnie zastosowano klasyczny ładunek akumulacyjny...

Artykuł omawia jedną kwestie ( i faktycznie błędnie), a kwestii jest kilkadziesiąt i każda z kwestii poprawnie rozpatrzona obala były raport Milera..

nie na temat...
GP nawołuje do propagowanie ... problemów zamachu

może to i dobrze ale to nie jest proste

- 90 % społeczeństwa nie rozumie fizyki na poziomie szkoły podstawowej
- fakt że może ledwie parę setek naukowców przewinęła się przez www.konferencjasmolenska.pl i może parę tyś blogerów, a reszta kadry technicznej inżynierskiej która ma predyspozycje do rozumienia tych spraw totalnie zdezerterowała ... i stchórzyła,,,
- socjologiem nie jestem ale sam widzę że ludzie w zdecydowanej większości posługują się sformatowanymi emocjami a nie myśleniem,
- myślenie sprawia im FIZYCZNY BÓL .... i przy próbie zachęcenia do myślenia zachowują się jak zdenerwowane wrzeszczące małe dzieci... kopią.. gryza.. walą w ścianę itp..

problem jest złożony i nie ma gotowych recept...

faktem jest że nie ma jeszcze oficjalnego drugiego raportu, a osoby "umaczane" w to korzystają z prawa o domniemanie niewinności , chodź coraz więcej osób dostrzega jawne łgarstwa...

czy ktoś był by w stanie napisać książkę-podręcznik w prosty sposób omawiający te kwestie na poziomie szkoły podstawowej ? nie wiem ?

nawet dziennikarze z prawej strony to bencwały bo nie chcą zainwestować w korepetycje z fizyki...

a 90% pozostałych dziennikarzy pracuje w niemieckich mediach i doskonale gra emocjami pospólstwa, chodź trzeba przyznać że z coraz mniejszym skutkiem...

próbować trzeba ale z sensem , ale zrozumienie sensu przekazu od strony autora wymaga empatii absolwenta podstawówki z mizernymi wynikami z fizyki o których dawno zapomniał...

czy znajdzie się taki autor "mistrzunio" ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl