niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
07/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

"Gość Niedzielny" ujawnia skandaliczne praktyki dziennikarza Wyborczej

Dodano: 11.07.2013 [16:40]
"Gość Niedzielny" ujawnia skandaliczne praktyki dziennikarza Wyborczej - niezalezna.pl
foto: screen gosc.pl
Coraz więcej pojawia się informacji kompromitujących "Gazetę Wyborczą" i Marcina Wójcika, autora tekstu o prof. Krystynie Pawłowicz, który ukazał się na łamach "Dużego Formatu". Wcześniej opublikowaliśmy oświadczenie poseł Pawłowicz, która ujawniła, że jej wypowiedzi zostały zmanipulowane, a Wójcik podawał się za dziennikarza "Gościa Niedzielnego". Teraz na stronie internetowej stanowisko przekazała redakcja "Gościa Niedzielnego".

Oświadczenie redakcji "Gościa Niedzielnego"

Były dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Marcin Wójcik opublikował w dodatku do „Gazety Wyborczej”  („Magazyn Reporterów Duży Format”) w wydaniu z 11 lipca 2013 r. artykuł pt. „Ze mną trzeba grzecznie”, w złym świetle stawiający panią profesor Krystynę Pawłowicz. Jako dziennikarz „Gościa” bez wiedzy redakcji zbierał materiał do publikacji w „Dużym Formacie”. Wiele wskazuje więc na to, że Marcin Wójcik wykorzystał pracę w redakcji „Gościa Niedzielnego” jako swoisty kamuflaż do napisania artykułu o Pani Profesor oraz środowisku słuchaczy Radia Maryja. Jest to postępowanie głęboko nieetyczne, obce nam i wyrządzające oczywiste szkody także naszej redakcji.  

Wyrażamy ubolewanie oraz przepraszamy panią profesor Krystynę Pawłowicz i Rodzinę Radia Maryja za niegodne postępowanie byłego pracownika.

 

We wcześniej opublikowanym oświadczeniu prof Pawłowicz ujawniła:
- Większość moich rzekomych wypowiedzi użytych w tekście jest w rzeczywistości zmanipulowanymi, nieobiektywnie oraz złośliwie przetworzonymi i wyrwanymi z kontekstu komentarzami oraz własnymi złośliwymi, wulgarnymi wstawkami autora poczynionymi na podstawie naszej rozmowy i dołączonymi do moich wypowiedzi. Moje bezpośrednie wypowiedzi nagrane przez redaktora Wójcika zostały zmanipulowane i przekształcone w autokompromitację. Dziennikarz nadał im również w tekście wulgarny i prymitywny charakter w celu ośmieszenia mnie i odebrania wiarygodności w oczach wyborców – napisała w oświadczeniu prof. Krystyna Pawłowicz.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

z GWna powinien zostac za to wybatozony!

Za srebniki wszystko można kupić i nawet dusze sprzedać.

Nich teraz ktoś powie, że środowiska lewackie w Polsce mają jakiekolwiek normy i zasady etyczne pracy.

Wiadomo, że "Gość Niedzielny" to tygodnik o dużej poczytalności. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby Michnik wydelegował Wójcika, jak wtyczkę do pracy w redakcji GN.
Dowiesz się co i jak, będziesz informował o linii, ich planach, itd.
Przy okazji dostał papiery z katolickiego tygodnika, co ułatwiło mu inwigilację środowisk prawicy, reagujących na michnikowy pomiot z obrzydzeniem. Przez 8 lat mógł na wylot rozpracować całą redakcję Gościa Niedzielnego.

To nie pierwszy taki "śpioch", który ostatnio ujawnił się z mediów, środowisk prawicowych, a teraz jest aktywnym lewakiem. http://niezalezna.pl/42464-prowokator-z-krakowskiego-przedmiescia-zdemaskowany-andrzejek-w-ramionach-palikota

Pytanie ile podobnych kretów z polecanie lewactwa, szaberliberałów, działa w szeregach prawicy?

przed niedzielną Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja.
Czy tylko ten jeden artykuł, czy będzie coś jeszcze?

Podszywanie sie pod osobe /instytucje to oszustwo ktore powinno byc scigane z urzedu przez prokuratore ! Oczywiscie w praworzadnym panstwie nie w takim kurniku jak POpolska .

Warto sprawdzić najpierw, co to znaczy podszywać się pod kogoś.

Ech, smutno by bez Was było :)

takie mendy tak mają, hołubienie zbrodniarzy to dla nich największy szacunek / jabłko nie spada daleko od jabłoni / - przetrzymamy ta hołtę

ruskie metody. To się nadaje do sądu niezależnie od tego, czy może zostać zlekceważone czy też nie. Nie można tego zostawić bez echa, bo po nich to spłynie jak "woda, która ma to do siebie, ze się przelewa".

Ciekawe, czy reszta też się potwierdzi.

Stormer, ty znowu na dyżurze i znowu oczywiscie wyprzesz się swoich mocodawców. Ale tak między nami: to kto cię dzisiaj przysłał, powiedz stary, może mamy tych samych mocodawców, świat jest mały...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl