Prof. Legutko nie przebiera w słowach: Oni nas uważają za wrogów!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Przewodniczący delegacji PiS do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszard Legutko nie ma wątpliwości, jak zakończy się pozew przeciwko Polskie skierowany przez Komisję Europejską do TSUE. Zdaniem eurodeputowanego nie może być nawet mowy o żadnym kompromisie. „Nie ma żadnego kompromisu z tym, kogo oni uważają za wrogów. Trybunał jest taki sam. On nas uważa za wrogów” - mówił na antenie Telewizji Republika prof. Ryszard Legutko.

Pytany o żądanie przyspieszenia procedowania sprawy przeciwko Polsce przez TSUE oraz dokonanie zabezpieczenia i niejako cofnięcie skutków reformy w Sądzie Najwyższym, europoseł Ryszard Legutko w rozmowie z Katarzyną Gójską zwrócił uwagę, że Komisji Europejskiej zależy na tym, żeby całą sprawę załatwić tak szybko, jak to tylko możliwe.

- Komisja Europejska chce sprawę załatwić względnie szybko, bo tu niedługo będą wybory europejskie. Być może zanosi się na jakąś roszadę polityczną. Oni stracą swoją kontrolę – zwraca uwagę Ryszard Legutko.

Przypomina on, że instytucje europejskie są pod kontrolą tej samej hermetycznej grupy praktycznie od początku Unii Europejskiej.

- Oni się przyzwyczaili, że mają władzę niekwestionowaną. Tymczasem są problemy, jak Polska czy Węgry i teraz boją się, że stracą władzę i chcą działać w panice – mówi przewodniczący delegacji PiS do Parlamentu Europejskiego.

Profesor Legutko zwraca uwagę, że z punktu widzenia prawa, proces przed TSUE jest mocno wątpliwy, ponieważ zdecydowana większość sędziów „reprezentuje ten główny nurt europejski”.

- Cokolwiek orzeknie, można przewidzieć jaki będzie to rezultat.  Zakładam, że TSUE spełni prośbę KE. Nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego. Cieszyłbym się i dziwił, jak będzie inaczej, ale ja tego nie przewiduję. Oni są bardzo szczelni. UE od dłuższego czasu działa konsekwentnie łamiąc wszelkie możliwe reguły [...] Do tego prawnicy są znani z tego, że potrafią robić różne wygibasy, a jeżeli jest taka presja społeczna...  - mówi prof. Legutko.

Eurodeputowany wskazuje, że nie ma co liczyć na „czysty rozum prawniczy”, który chłodnym okiem przyjrzy się temu, jak wyglądają kwestie prawne w Polsce i wszelkie traktaty.

- To będzie decyzja polityczna. Nie ma żadnej konsekwencji. Gdyby instytucje europejskie w tym Trybunał trzymały się zasad, nie byłoby problemu, ale oni się tego nie trzymają. Mieliśmy przypadek Komisji Weneckiej... Oni nawet nie rozmawiali ze wszystkimi stronami sporu i wydali opinię, która jest jaskrawo sprzeczna z innymi opiniami wydanymi przez to gremium w przeszłości. Patrzy się tylko, po której stronie jest polityczny sojusznik, a po której jest polityczny wróg.  [...] Nie ma żadnego kompromisu z tym, kogo oni uważają za wrogów. Trybunał UE jest taki sam. On nas uważa za wrogów.  Nie można się poddawać bezprawiu, a tego mamy coraz więcej – mówił prof. Ryszard Legutko.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rowerowy złodziej zatrzymany

Wpadł złodziej rowerów / dolnoslaska.policja.gov.pl

  

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 26 kradzieży, w tym 11 kradzieży rowerów z terenu miasta. Działając w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali już skradziony sportowy jednoślad o wartości ponad 10 tys. złotych. Okazało się, że sprawca kradł również torebki oraz plecaki, a następnie wykorzystywał znajdujące się wewnątrz karty bankomatowe i płacił zbliżeniowo za swoje zakupy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław - Śródmieście współdziałając z policjantami pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże mienia. Okazał się nim 28-latek przebywający aktualnie na terenie miasta.

Policjanci mając podejrzenia od pewnego czasu obserwowali mężczyznę mogącego mieć związek z kradzieżami. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z miejscowych hosteli. Tam też dokonali jego zatrzymania, ujawniając przy 28-latku też blisko 20 porcji amfetaminy oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Sprawdzenia potwierdziły, że jest również osobą poszukiwaną listem gończym.

Po dalszych czynnościach okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie 11 kradzieży jednośladów z terenu Wrocławia o łącznej wartości ponad 27 tysięcy złotych. Podejrzany oprócz rowerów kradł również damskie torebki z zawartością, plecaki oraz telefony. W przestępczym procederze miał dostęp do portfeli z pieniędzmi, dokumentów, a także kart bankomatowych. Skradzionymi kartami bankomatowymi dokonał co najmniej 10 nieuprawnionych transakcji zbliżeniowych.

Potwierdzono też, że 28-latek kradł rowery za pomocą nożyc, po czym sprzedawał je przypadkowym osobom lub oddawał do lombardu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Właśnie w jednym z takich punktów policjanci pionu operacyjnego z Wrocławia odzyskali sportowy rower o wartości ponad 10 tysięcy złotych, który następnie przekazali jego właścicielce. Kobieta nie kryła zadowolenia ponieważ zawodowo wykorzystuje swój jednoślad do treningów i rywalizacji wśród profesjonalistów. Tylko w tym roku, na odzyskanym rowerze, zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kryterium Ulicznym, w kategorii do 23 lat.

Zatrzymany przez policjantów 28-latek, trafił prosto do aresztu i usłyszał 26 zarzutów. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych czynów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl