Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Współpracował z zamachowcami od World Trade Center. Niemcy dali mu.... 7000 euro

Współpracował z zamachowcami, którzy 11 września 2001 r. dokonali zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku i był blisko związany z terrorystyczną organizacją Al-Kaida. Jesienią 2018 r. Mounir el Motassadeq opuścił więzienie w Hamburgu... z kilkoma tysiącami euro w kieszeni. Okazuje się, że Niemcy naruszyli przy tym prawo Unii Europejskiej.

Więzienie Fuhlsbüttel, które opuścił Marokańczyk
Von GeoTrinity - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45590223

Mounir el Motassadeq - jak podaje portal dw.com - był pomocnikiem zamachowców, którzy dokonali ataku na nowojorskie wieże World Trade Center 11 września 2001 r. W związku z zamachem zatrzymano go w listopadzie 2001 r., a w 2007 r. został ostatecznie skazany na 15 lat więzienia za pomoc w morderstwie przez Hanzaetycki Wyższy Sąd Krajowy w Hamburgu.

W listopadzie 2018 r. el Motassadeq opuścił hamburskie więzienie, gdzie przed wyjściem na wolność wypłacono mu 7000 euro, które znajdowało się na jego "więziennym koncie". Marokańczyk został deportowany.

Okazuje się, że w całej tej sytuacji doszło do złamania prawa europejskiego. Jak pisze dw.com, "według unijnych przepisów wypłaty więźniom tej kategorii są niedozwolone". Stanowi to złamanie ustawy o gospodarce zagranicznej. Sprawą zajęła się już prokuratura.

Jak podkreśla cytowany przez dw.com prokurator generalny RFN, el Motassadeq opuścił więzienie kilka tygodni przed końcem kary "pod warunkiem deportacji". 

 Źródło: dw.com, niezalezna.pl

 

#Niemcy #Mounir el Motassadeq

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo