Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Debata w Brukseli i hipokryzja von der Leyen. Legutko wprost: zrobiła pani z praworządności karykaturę...

"Zrobiła pani z praworządności karykaturę" - przyznał dziś w Parlamencie Europejskim w Strasburgu podczas debaty z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen, eurodeputowany PiS Ryszard Legutko. Polityk odniósł się w ten sposób do przemówienia unijnej urzędniczki na temat stanu Unii Europejskiej.

Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
"Kiedy porównuję pani kolegium i poprzednie, widzę, że idziemy ku oligarchii. Zapominamy o tym co jest zapisane w traktatach. KE wkracza w etap, gdzie staje się machiną, która staje się ingerować na poziomie polityk krajowych. Sama pani groziła wyborcom we Włoszech"

– mówił Legutko.

I dodał - "chcę tylko przypomnieć, że nie ma pani żadnych narzędzi, które pozwoliłyby na ingerowanie w demokratyczny proces w państwach członkowskich. Pan Łukaszenka ma takie narzędzia. Pani ich nie ma".

"Lekarzu lecz się sam..."

"Jest takie powiedzenie 'lekarzu lecz się sam'. Może pani przewodnicząca też powinna pójść w tym kierunku. Powinniśmy w końcu przestać bawić się podstawami prawnymi (UE)"

– podkreślił profesor Legutko i po raz kolejny zaapelował do von der Leyen o ujawnienie wszystkich informacji dotyczących negocjacji kontraktów na zakup szczepionek przeciwko Covid-19, w tym korespondencji sms-owej prowadzonej przez szefową KE z prezesami koncernów farmaceutycznych.

"Myślę, że takie ujawnienie byłoby właściwym krokiem pokazującym, że jest się osobą praworządną" - ocenił polityk.

"Czy Unia Europejska jest teraz w lepszej kondycji niż powiedzmy 20 lat temu? Odpowiadam: zdecydowanie nie"

– skonstatował Ryszard Legutko, wskazując na brak stabilności, konflikty, inflację, groźbę recesji, porażkę polityki migracyjnej, brak bezpieczeństwa w krajach, do których trafia duża liczba migrantów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ursula von der Leyen #Ryszard Legutko #PiS #Polska #polityka #Komisja Europejska #Unia Europejska #polityka zagraniczna #praworządność

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo