Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Kot na ratunek. Trener Thomas Thurnbichler podjął decyzję po fatalnych występach polskich skoczków

Po słabych startach polskich skoczków narciarskich w zawodach Pucharu Świata w Ruce i Lillehammer trener Thomas Thurnbichler zdecydował o pierwszej zmianie w kadrze. W najbliższy weekend w Klingenthal Maciej Kot zastąpi Aleksandra Zniszczoła.

Trener reprezentacji polskich skoczków Thomas Thurnbichler
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

W Finlandii i Norwegii żadnemu z Polaków nie udało się uplasować w czołowej dwudziestce. Najlepszym wynikiem Biało-czerwonych w tym sezonie jest dopiero 22. miejsce Dawida Kubackiego w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lillehammer. Wobec fatalnych wyników polskich skoczków trener Thomas Thurnbichler podjął pierwsze decyzje, ale zapewne to nie koniec zmian, które mają poprawić dyspozycję kadry.

Zmiana w kadrze skoczków

Na ten moment mogę już powiedzieć, że Maciej Kot dołączy do drużyny w Klingenthal. Olek Zniszczoł wystartuje w Pucharze Kontynentalnym

– powiedział Thurnbichler w materiale udostępnionym przez Polski Związek Narciarski.

32-letni Kot w dorobku ma złoty medal mistrzostw świata 2017 w konkursie drużynowym. W klasyfikacji generalnej PŚ 2016/17 był piąty, ale w kolejnych sezonach spisywał się już znacznie słabiej i wypadł z kadry A.

Wąskowi zabrali buty

Do niecodziennej sytuacji doszło w niedzielnym konkursie w Lillehammer. Paweł Wąsek został pozbawiony szansy na udział w zawodach, gdy jego buty zostały zabrane przez członka obsługi.

Ktoś z obsługi zabrał torbę ze skokowymi butami Pawła na wyciąg, gdy ten przygotowywał się do skoku. Buty później wyjechały ponownie na górę, ale zdaniem jury było za późno…

- przekazał na Twitterze Dominik Formela.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Puchar Świata w skokach narciarskich ##skijumpingfamily #Paweł Wąsek #Maciej Kot #Thomas Thurnbichler

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo