Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wewnętrzne spory w Platformie? Grodzki ma stanąć przed komisją śledczą. Padła data

15 maja przed komisją śledczą do sprawy wyborów korespondencyjnych ma stanąć były marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Informację przekazał wiceprzewodniczący komisji Waldemar Buda. - Chyba wewnątrz Platformy Obywatelskiej chęć zgrillowania byłego marszałka - stwierdził polityk PiS.

Tomasz Grodzki
fot. Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

"Mamy to! Tomasz Grodzki stanie przed Komisją Śledczą! Prawdopodobna data to 15.05! Pierwszy świadek z grupy, która blokowała wybory korespondencyjne i doprowadziła do straty 70mln!" - napisał Buda we wtorek na platformie "X".

Komisja przegłosowała wezwanie Grodzkiego na świadka, na wniosek posłów PiS, na pierwszym merytorycznym posiedzeniu komisji.

Buda podkreślił, że Grodzki będzie pierwszym świadkiem z tej grupy, która - jak mówił - "była przeciwna tym wyborom i podejmowała działania, żeby je zablokować w sensie prac Senatu i obstrukcji". Zdaniem Budy, "będzie to bardzo ciekawe przesłuchanie".

"Tak uczciwie rzecz biorąc, to jest chyba wewnątrz Platformy Obywatelskiej chęć zgrillowania byłego marszałka Senatu, dopuszczając do przesłuchania, więc bardzo ciekawie będzie chyba z dwóch stron"

– powiedział wiceszef komisji śledczej.

Dopytywany, czy data 15 maja jest już pewna na przesłuchanie Grodzkiego, Buda powiedział, że "na ten moment są wysyłane wezwania na 15 maja".


 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Waldemar Buda #Tomasz Grodzki #komisja śledcza

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo